Minulý zápasPříští zápas
Domácí
ZLN
Hosté
TRE
neděle 12.2.2023, 15:30
46. kolo
Domácí
LTM
Hosté
ZLN
středa 15.2.2023, 17:30
47. kolo

Tabulka
V P SK B
1. TRE 25 4 3 13 123:98 86
2. VSE 26 1 1 17 133:104 81
3. POR 20 8 3 13 140:110 79
4. PRO 21 4 7 13 127:119 78
5. LTM 20 5 5 14 139:121 75
6. PRE 17 5 11 11 112:100 72
7. ZLN 17 5 5 18 123:115 66
8. SLA 18 4 4 19 123:117 66
9. JIH 18 2 5 20 112:130 63
10. FRM 16 5 4 20 112:117 62
11. KOL 15 6 4 20 126:130 61
12. SOK 15 4 5 20 110:145 58
13. PCE 10 6 5 24 113:136 47
14. SUM 9 7 4 25 116:167 45
Narozeniny
binczech [7. 2. - 28 let]
Bláža [7. 2. - 28 let]
ElNando [7. 2. - 27 let]
https://www.azure365pro.com/cross-forest-migration-guide-exchange-2010-to-exchange-2010/ [7. 2. - 2 let]
kaktus [7. 2. - 36 let]
kenny.czech [7. 2. - 33 let]
Kokrhel_ml [7. 2. - 28 let]
Lucka74 [7. 2. - 27 let]
NE.Mo [7. 2. - 34 let]
Svátky
(v)Érunka [Veronika]
Bany [Veronika]
Beluni [Veronika ]
Brdnik [Veronika]
CheerVeru [Veronika]
Ice8girl [Veronika]
M-A-D [Veronika]
MAD [Veronika]
Michy79 [Veronika]
moravacka [Veronika]
Narci [Veronika]
Nika [Veronika]
nika9 [Veronika]
Phoe-be [Veronika]
Prodis [Veronika]
pudlík [Veronika]
p_z [Veronika]
Rudovláska [Veronika]
smajlik [Veronika]
Vééra [Veronika]
Veramei [Veronika]
verca26 [Veronika]
vercicak [Veronika]
veronika8652 [veronika]
versam [Veronika]
Veru [Veronika]
Verulí [veronika]
verunkaaa [Veronika]
verush [Veronika]
veruu.u [Veronika]
Verůůnka [Veronika]
vrkiii [Veronika]
werasek [Veronika]
werca [Veronika]
WerčA [Veronika]
WeRrRča [Veronika]
Weruš [Veronika ]

TOPlist
počítáno od 29.12.2006


naše ikonka
HFC Zlín - fanclub zlínského hokejového klubu
partnerské weby
Ševcovský deník - www.daan.estranky.cz
sport365.cz

zlínští hokejisté a server www.hfczlin.cz podporují

Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchodDáán | před 15 lety | ... Minireporty

Od zázraku nebyli daleko. Přesto po velké bitvě neodvážejí ze Sazka arény ani jeden bod. Ševci byli domácím rovnocenným soupeřem. Dokonce sahali i po třech bodech. To domácí umožnili soupeřům v letošní sezoně velmi zřídka. Na Slávistech šlo vidět, že hrají v pohodě, jsou ve formě a přestože dvě třetiny nedokázali ani jednou překonat skvělého Biegla v brance Zlína, nepropadali panice. Dnes však sílu Slávie Berani eliminovali jejich vlastní zbraní, kterou v minulých zápasech přehrávali nejednoho soupeře.

Zlín přijel do Prahy bez potrestaného Kloučka, který pyká za neexistující faul z předchozího zápasu s Pardubicemi. Trenérům nebyli k dispozici ani další obránce Lučka a útočník Balán. Hráči odjížděli do Prahy s respektem, ale i s odhodláním a vůlí neporanitelnost domácích ukončit. Vždyť již několik týmů se mohlo přesvědčit o palebné síle slávistického mužstva. A i vy zde můžete zjistit, jak včerejší výsledek může být cenným, přestože žádné body nepřinesl.

Třinec 5:2, Pardubice 7:3, Vítkovice 7:0, Č. Budějovice 4:1, Ústí nad Labem 6:0, Sparta 5:1, Znojmo 7:0, Litvínov 7:1. Nechci nijak přechvalovat Slávii, protože tento článek má být především o týmu a výkonu Zlína, ale chci upozornit, že mnoho celků si zde odvezlo větší či menší příděly a včerejší výkon Beranů si zaslouží vyzdvihnout a upozornit na fakt, že byli herně i výsledkově více než vyrovnaným soupeřem lídra extraligové tabulky.

Od začátku zápasu se hrál rychlý hokej, který nepostrádal šance. Vždyť už ve druhé minutě si zlínští vytvořili slibnou možnost a nebýt Svobody ve slávistické kleci, mohli jít do vedení. I domácí měli své příležitosti, ale i Biegl na druhé straně byl pozorný. Zlínští hráli v první třetině dvě přesilovky díky prohřeškům domácího kapitána Beránka, kterého německý rozhodčí Reichert vyloučil shodně za vysokou hůl. I Slávia měla svoji příležitost přesilové hry, avšak všechny tři tresty zůstaly nevyužity. Domácí na svém ledě, který má nejmenší možné rozměry, hráli typickou nátlakovou hru založenou na rychlém a důrazném přístupu k soupeři, kterému obvykle nenechávají mnoho času na souhru a kombinaci. Jenže taktik Bokroš naordinoval svým svěřencům stejný recept a Slávia měla najednou problémy. Aktivní hrou eliminovali jinak účinný styl a přestože měli opticky domácí více ze hry, na ukazateli po první siréně svítily dvě velké nuly.

Do druhé třetiny nastoupili Ševci ještě aktivněji a domácím několikrát krásně zavařili. Jenže v brance kraloval Adam Svoboda. Ve druhé nabídnuté přesilovce toho hosté mnoho nevymysleli. Následně šli zákonitě do čtyřech, když se krosčekem provinil Kubiš. I Ševci přečkali oslabení bez újmy. V další přesilovce už branka padla. K radosti početného tábora zlínských fanoušků do slávistické sítě. V početní výhodě střelou bez přípravy pokořil Svobodu Andrašovský po příhře Rachůnka od zadního hrazení 0:1. Hosté ještě mohli své vedení zvýšit Leškou, který se pokoušel trefit z poloviny odkrytou branku. Avšak skokem vyloženou šanci zlínskému centrovi zlikvidoval Svoboda. V těchto chvílích byli Ševci lepším týmem a pokud by bývali své šance proměnili, konečný výsledek by jistě vypadal trochu jinak. Druhá třetina proto skončila těsným vedením hostů 0:1.

Do poslední třetiny normální hrací doby nastoupili Slávisté o poznání aktivněji, najednou jich byl plný led a zlínská obrana čelila velkému tlaku. Neodolala. V přesilovce Slávie Biegl pouze vyrazil střelu Bednáře před sebe a volný Hruška již usměrnil touš za záda zlínského brankáře - 1:1. Vyrovnání přineslo nový vítr do bíločervených sešívaných plachet a jen díky Bieglovi a jeho mnohdy neuvěřitelným akrobatickým zákrokům držel stále nerozhodný stav. Jezdilo se nahoru dolů. Ani Leška s Pšurným v přečíslení dva na jednoho nic nevymysleli, na druhé straně Hruška ani Rataj svými dorážkami nepřekonali zlínského brankáře. Když zlínští přestáli další z oslabeních, tak Slávia znova udeřila. První Supovu šanci zlínský čaroděj ještě vytěsnil, ale vzápětí na jeho bekhendovou střelu již neměl - 2:1. Zlínští jakoby přestali hrát. A domácí udeřili potřetí. Červenka zblízka zaznamenal třetí zářez do zápisu utkání 3:1. Malou naději ještě oživila teč Mokrejše po střele Galvase, ale na zvrat již bylo příliš pozdě - 3:2.

Za výkon je třeba hráčům poděkovat. Podali výkon na hranici svých možností. Přestože všechny tři branky padají na vrub obrany, protože skorující hráči měli dostatek prostoru a času se prosadit, těžko jim z pohledu fanouška něco vyčítat. Dřeli, bojovali a v určitých pasážích zápasu byli i aktivnější a chybělo štěstíčko a možná ještě větší důraz při zakončení. Je jenom dobře, že hra má nějaký řád a systém a pokud budou i nadále pokračovat v podobných výkonech, tak soupeře kolem desátého místa tabulky by měli přehrávat a porážet. K dosavadním výkonům brankáře Biegla chci dodat, že je oporou svého mužstva a zřejmě nejen mě, ale i další zlínské fanoušky, kteří mu moc nevěřili, překvapil. Autobus s hokejisty se do Zlína nevrací, přespí v jednom z pražských hotelů, odkud již v úterý pokračují dalším zápasem v Plzni.


Zlínské fandy, kteří přijeli své hráče povzbudit, bylo hodně slyšet a i jim tímto děkuji za aktivní povzbuzování, protože hráčům se o poznání lépe dýchá a hraje, když slyší a cítí podporu. Až ve chvílích kdy se Slávia dostala do vedení nás domácí překřičeli, takže po většinu zápasu jsme měli i v hledišti rozlehlé arény převahu, což uznali i domácí na slávistickém diskuzním foru. Před začátkem zápasu, kdy hlasatel oznamoval sestavu, domácí kotel nezmohl ani na to, aby odpovídal jednotným hlasem příjmením každého domácího hráče. Proto jsme se toho ujali my a překvapení obyvatelé hlavního města mohli jen nevěřícně sledovat, jak ze sektoru hostů zní téměř celá sestava: „Martin“, pronesl hlasatel výzvu k domácím fanouškům. Ze žlutomodrého tábora se ozvalo hromové: „HLAVAČKA.“ Pokračoval dál. „David,“ a žlutomodří fanoušci svorně zvolali: „HRUŠKA.“ Pán s mikrofonem jmenoval hráče dál: „Marek“ a zlínští hosté nadšeně s posměšným úsměvem zařvali „TOMICA.“… Pouze na Bednáře, Dudu, Beránka a Růžičku mladšího se neslo „HU, HU, HU…“ Nakonec si všichni zatleskali.

Zaujala i domácí děkovačka, kdy nejprve hráči jen skočili pod domácím sektorem malé rybičky a odjeli do kabiny, aby se po chvíli vrátili, posadili se před domácí nejhlasitější část publika a spíkr do mikrofonu nejprve vyvolával části sloganu, tak aby ho fanoušci a hráči opakovali. Poté si navzájem zatleskali. Okopírované, ale stylové.

Závěrem bych dodal, že celková atmosféra se v Sazka aréně oproti loňské sezoně zvedla, přesto početnější hostující kotel má šanci bez problémů domácí překřičet.

Slávia tak už po včerejším zápase slavila 10 výhru v domácím prostředí, kde ještě nenašli přemožitele.


www.daan.estranky.cz - Dáán
Přečteno: 5904x (naposledy 7.2.2023, 09:54) | Komentářů: 1


Komentáře k článku (1)


Radeček(19.11.2007)
Musim ti kvitovat ( nebo jak se to řekne) Slavie je v poslední době hodně na koni a včerejší výsledek asi čekal málokdo.
Jejich fans začali pořádně fandit tak po 40 minutách odehraných. Jen škoda, že naši kluci na tom fyzicky byli hůř než slávisti. Nechápu, kde to oni nabrali - asi tvrdší tréninky.
K té jejich děkovačce - opravdu mě nasrali ti jedinci, kteří nebyli schopni aspoň trošičku ocenit tu jejich snahu a pořád vyřvávali pokřiky směrem k nim atd. Tady nejde o to, že by někdo sympatizoval s něma, ale o ocenění té snahy. Například pokud třeba u nás kluci "jenom" udělají kolečko a rybičky
Mají to sice okopírované, ale kdo v této době má na hokeji něco originál??? Snad mě tak jedině napadá skvělý pokřik "Dynamo, Dynamo" u Pardubic , který používají hlavně při tlaku v jejich přesilovách. Jen už jim to tak nevychází...

Hawk


Vložte váš komentář k článku

   

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen/a!
 
   

Copyright ©2006 - 2023, | www.hfczlin.cz | info@hfczlin.cz
(generováno systémem Webgolem za 0.4353 vteřin)


Nepřihlášen/a

Login: Heslo:  
Do dalšího zápasu zbývá:
[ZLN-TRE, 12.2.2023, 15:30]
Dnes slaví:

Petr Kanko39 let
Jiří Vodák II49 let
Nejctenejaí clánky

Celkem clánku: 686