Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod

Dáán | před 10 lety | ... Minireporty

29. kolo základní části přineslo ve Zlíně souboj o desátou příčku. Ze Znojma přilétla tamní orlí letka v čele s bývalým vsetínským rutinérem Dopitou. Poslední zápas před nadcházející reprezentační přestávkou byl pro obě mužstva důležitým, jelikož oba týmy se pohybují na hranici play off a každý získaný bod, či vítězství ve vzájemném zápase může hrát důležitou roli v konečném účtování. Toho si byl před zápasem vědom i trenér Bokroš, jenž označil moravské derby soubojem o šest bodů.

Berani nastoupili v sestavě s Murínem, kde naopak chyběl David Nosek. Pět let čekalo Znojmo na to, že porazí svého soupeře na jeho vlastním ledě. Naopak Ševci letos Orly ještě neskolili a z předchozích dvou duelů urvali pouze jeden bod. Po půlminutě hry začal rozhodčí zápasu Minář už vylučovat. Sedět šel za nedovolené bránění Demel. Leškova formace si sice vytvořila tlak, avšak Trvaje v brance hostů nepřekvapili. Další možnost přesilové hry dostali v páté minutě, ale taktéž Baltštík se svou tečí pohořel. I Znojmo se dočkalo své „standardní situace“ když za kroček byl vyloučen Galvas. Když Murín zlikvidoval dělovku Mudrocha i Ševci oslabení ustáli. Šancí bylo v první třetině pramálo, přesto aktivnějšími v útočné třetině byli domácí, kteří si však vylámali zuby na pozorném Trvajovi. Ani čtyři přesilovky v první třetině nestačily k tomu aby domácí vstřelili vedoucí branku, proto po první třetině odcházeli do kabin s nulou.

Více než pohledný hokej sledovali diváci urputný boj o každý centimetr ledu i nadále. I ve druhé třetině byli aktivnějšími domácí, ale naráželi na dobře bránící znojemskou defenzívu. Hosté se do útoku moc nehnali, hlídali si svou modrou čáru a spoléhali na ojedinělé, ale za to smrtící protiútoky. Jeden se jim povedl v končící přesilovce, která se jim moc nepovedla. Když už se chystat skončit z trestné lavice na led Andrašovský, mezi kruhy se zjevil samotný Plášek a přes clonícího domácího obránce zavěsil – 0:1. Leška si následně svým pohybem vynutil faul Bičánka za vysokou hůl na 2+2 minuty. Přesto Zlín výhodu nevyužil, třebaže tlak na soupeřovu branku zvyšovali. Herní převahu utnul faul zlínského kapitána Okála, kterého rozhodčí Minář vyloučil za hákování. Přesilovku hosté využili. Střelu od modré čáry Jareše tečoval za Murína Selingr - 0:2. Poté byli chvíli zlínští naprosto zoufalí, nevěděli co hrát a zdálo se, že Znojmo naprosto kontroluje zápas. Pocit zoufalství byl na Beranech znatelný. Bojovnost i nasazení bylo vidět, ale ta koncovka je zoufalá. Přesto se Ševci nevzdali. Kdyby však Dopita ve své vyložené šanci trefil odkrytou branku, zřejmě by tím Berany položili na lopatky úplně. To se však naštěstí nestalo a po vyloučení znojemského Svobody se dostal Zlín zpět do zápasu. První Leškova formace uzamkla čtveřici hostů v obraném pásmu a po seriálu neproměněných příležitostí žlutomodrých borců napřáhl Galvas a jeho dělovku zastavila až síť za zády Trvaje 1:2. Do závěrečné části tak domácí šli jen s jednobrankovým mankem.

Do třetí části vstoupili aktivněji hosté a svou snahu završili další brankou, která byla pro zápas zřejmě klíčovou. Ve 47. minutě vyrazil střelu pouze před sebe Murín, avšak Svoboda napodruhé puk dopravil za záda zlínského brankáře 1:3. Murín letící puk musel vidět, proto neměl puk vůbec vyrážet, ale bezpečně zachytit a přikrýt. Myslím, že třetí branka jde na vrub brankáře Murína. O další dvě minuty později bylo již zase sníženo. Andrašovský využil dvojnásobnou přesilovku, když Hamrlíkovu střelu Trvaj pouze vyrazil a pro „Andráše“ již nebyl problém vykřesat jiskřičku naděje na vyrovnání nepříznivého výsledku 2:3. V posledních minutách si zlínští vynutili tlak, ten však znovu otupili rozhodčí, kteří vyloučili Kubiše za údajné sekání. Poté již ani s šesticí muži na ledě si nevynutili prodloužení a soupeř tak ze Zlína odjel se všemi třemi body a výhrou 2:3. Na tom nemohla změnit ani závěrečná šarvátka, která vznikla atakem Balaštíka na brankáře Trvaje, který na zlínského útočníka tak, že ve středovém kruhu se sešli vesměs všichni hráči obou týmů. Náznak strkanice však záhy skončil a hráči si sportovně podali ruce, někteří i přátelsky rozmlouvali.

K zápasu bych dodal pouze to, že se zase řítí, tam, kde byli. Šancí bylo dost na to, aby Znojmo v klidu přehráli a zvítězili. Jenže opět se ukázalo, že problém s koncovkou a střílení branek je velký problém. Příležitostí měli dost, aby znojmo přehráli a bez sebemenších problémů zvítězili. Bohužel oba dnešní góly vstřelili pouze v přesilovkách. Tyto zjevně ztracené body můžou později zatraceně chybět.

Zápas byl rozhodován zcela jinak, než přezchozí proti Spartě, kdy se „proslavil“ pan Polák. Dnes jako by už neexistoval limit pro vhazování, jelikož pokud jsem zápas sledoval pozorně, nezaznamenal jsem jediný náznak toho, že by rozhodčí dodržovali tohle pravidlo.

Atmosféra byla sotva průměrná, jen pár desítek nadšenců, kteří se hráčům snažili pomoct zaslouží potlesk a pochvalu. Na začátku utkání rozsvítilo kotel několik prskavek, v úvodu třetí části zase fanoušci, kterým již zřejmě chybí sníh, vzali zavděk házením velkého množství papírků, aby přivodili předvánoční atmosféru a užili si trošku té radosti,i když papírky jsem sbíral ještě doma.