Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod

Dáán | před 10 lety | ... Minireporty

Ve druhém zápase po reprezentační přestávce hokejisté RI OKNA Zlín změřili síly nad Litvínovem. Týmem, který venku vyhrál poprvé teprve v minulém kole v Karlových Varech. V reprezentační přestávce se ve zlínském týmu událo několik změn, které by měly přinést i lepší výsledky, herní pohodu a klid v mužstvu. Jak se to hráčům povedlo, se mohli fanoušci přesvědčit již ve včerejším zápase s HC Litvínov.

Příchod trenéra Přikryla, dosavadního sportovního manažera klubu, jenž má nahradit Jaroslava Stuchlíka na pozici asistenta hlavního trenéra Bokroše, odchod hráčů Zubíčka a Barinky a úkol získat do konce roku 10 bodů, tak ve stručnosti vypadají události ve zlínském klubu. V minulém kole v Českých Budějovicích Berani dvakrát v zápase vedli, přesto odešli z ledu poraženi a navázali tak na další šňůru porážek, kterou započali před pauzou.Tým navíc provází další patálie se zraněními. Martina Záhorovského trápí naražená záda, Dušan Andrašovský laboruje s poraněným kolenem. I proto kouč Bokroš poslal na led kompletní tři pětky. V brance se objevil Igor Murín.

V úvodu první třetiny se hosté usadili v obranném pásmu Zlína díky přesilovce, kterou šel odpykat Ivan Rachůnek za sekání. Po ubráněném oslabení se i Ševci dostali na dostřel litvínovské klece a hned si Hubl připsal několik zákroků. V 5. minutě „uprchl“ obráncům rychlík Rachůnek a obránce ho stačil jen faulovat. Sudí Šindler zkřížil nad hlavou ruce, což znamená, že právě nařídil samostatný nájezd. Fanoušci sice vyvolávali Jaroslava Balaštíka, přesto souboj proti Hublovi podstoupil, možná trochu překvapivě, ale stále obránce se zlatýma rukama, Martin Hamrlík. Udělal svůj oblouk a nekompromisně trefil prostor mezi Hublovými betony – 1:0. Chvíli na to, se proti pravidlům provinil Vosátko, jenž usedl na trestnou lavici za hákování. Skrumáže před brankou pohotově řešil Murín, i tu, kdy hostující hráč místo prázdné klece trefil lapačku Murína. Sudí se šel ještě poradit s videorozhodčím, po chvíli rozpažil, čímž potvrdil fakt, že branka nemohla být uznána, jelikož puk nepřešel brankovou čáru. V 9. minutě už to bylo 2:0 pro domácí, když agilní Rachůnek zužitkoval přihrávku zpoza branky. Přestože hráči Litvínova, zle nedobře doráželi, především v přesilovkách na Murína, ten se překvapit nenechal a držel zlínský tým nad vodou. A když v patnácté minutě nezužitkovali ani dvojnásobnou přesilovku pět na tři, odcházeli do kabiny s dvoubrankovým náskokem.

Hned na začátku druhé třetiny nepřekonal Mokrejš Hubla, jenž držel Litvínovu naději na bodový zisk. Hru rozdrolilo několikero vyloučení na obou stranách. V početní výhodě se lépe vedlo hostům, kteří zatopili zlínské defenzívě, avšak Murín měl dnes svůj den a hned několik černožlutých hráčů si na něm vylámalo zuby. Litvínov získal převahu a především kapitán Raichel dělal domácím zadákům problémy. Ve 33. minutě zaslouženě Litvínov snížil. Raichelův pas si našťastně srazil jeden z domácích obránců za bezmocného Murína – 2:1. Zlín si vzpomněl na útočné choutky až v závěrečné fázi druhé třetiny, ale ani z Hamrlíkovy dělovky, nebo Balaštíkovy střely bekhendem nezapršelo.

Další dějiství začali Berani v oslabení, když ze druhé třetiny se přesunul část trestu za hákování do třetiny třetí. Díky hodně nedisciplinovaným hráčům hostů si Ševci zahráli sedm přesilových her, třebaže některé z nich mohly zůstat nepotrestány. Ševci si opět získali převahu zpět na svou stranu, ale šance, které si vytvořili zůstaly nepotrestány. Až v čase 53:16 při další dvojnásobné početní výhodě napřáhl Martin Hamrlík ze své typické pozice od modré čáry a puk skončil až za dezorientovaným Hublem – 3:1. Na to reagovali hostující trenéři, kteří si vybrali oddechový čas. Poslední možnost, jak ještě zdramatizovat zápas dostali hosté v 57 minutě, kdy se provinil Leška za podražení. Šance si soupeř vytvořil, ale marně. Murín byl dnes jednoduše skvělý a zaslouženě si odnesl cenu pro nejlepšího hráče zápasu. Ani závěrečná power play již drama nepřinesla, naopak Zlín vysvobodil Balán, jenž málem skoroval do prázdné branky. Puk se však odrazil od tyčky do brankoviště. Mrzet to hokejisty Zlína nemuselo, jelikož získali do tabulky tři body.

Oba týmy předvedly takový křečovitý výkon, který znova ukázal, kde se nacházejí oba týmy. Zlínští nehrají stále v pohodě, je na nich znát psychická deka, která se odraží i na výkonech jednotlivců. Potěšením může být fakt, že útočná řada Balaštík – Leška – Rachůnek si vynutila tlak alespoň v přesilovkách, kde dokázala soupeře solidně zatlačit. To však nemusí platit v zápase se silnějším soupeřem, než je Litvínov. Zaskvěl se Murín, který dnes tým opravdu několikrát podržel. Zápas nedohrál Martin Čech, jenž odkulhal s poraněným kotníkem. V předvečer Štědrého dne zajíždějí Ševci odčinit na Severní Moravu do Třince, poslední výprask 8:2, i s početnou fanouškovskou anklávou.

Ještě k atmosféře. V první třetina byla sotva podprůměrná. Třebaže byl rožek celkem slušně naplněn, fandilo jen několik jednotlivců. V dalších dvou se to reletivně zlepšilo, ale stále to byla jen průměrná atmosféra, což mě mrzí. Jsem zjevně náročný, ale já už asi jiný nebudu. Dokažme, že fantastická atmosféra panuje i na méně atraktivních zápasech, než je třeba se Spartou. Pod rožkem byla jedna z reklam překryta nápisem...