Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod

Dáán | před 10 lety | ... Minireporty

„Vánoce, Vánoce, přicházejí...,“ vyzpěvovali vánoční koledu zlínští fanoušci těsně po zápase, který jim jinak mnoho radosti udělat nemohl. Zlínský tým se dvakrát ujal vedení, přesto již tradičně odjížděl z Třince s prázdnou. Vánoční nadílku v podobě pěti branek uštědřili domácí střelci týmu zlínských Beranů, který tak prohrál další zápas, tentokrát 5:2. Naposledy venku Ševci vyhráli skoro před měsícem na Spartě 4:2.

Trenéři se museli obejít bez tří hráčů, které na led nepustila zranění. Martin Čech marodí s kotníkem, Martin Záhorovský se zády a Dušan Andrašovský má poraněné koleno. Do zápasu tak postavili tři pětky, podobně jako domácí, v jejiž sestavě již nechyběl exzlínský útočník Peter Barinka, na něhož fanoušci Zlína nezapomněli a vyvolali jeho jméno. Do branky se postavil Murín, na druhé straně chytal Vojtek.

Do utkání lépe vstoupili Berani, kteří si vynutili po půlminutě hry první přesilovku, kterou sice nevyužili. Následně byl však vyloučen Balán a paradoxně v oslabení hosté uděřili. Vosátkovu střelu usměrnil pomocí teče obránce za Vojtkova záda kapitán Okál – 0:1. Hosté se tak překvapivě ujali vedení. Hlavní rozhodčí zápasu Radek Husička, jenž je bratrem Petra Husičky, bývalého třineckého a naposledy i zlínského generálního manažera, začal trestat sebemenší kontakty, z nichž vyplynulo několik přesilovek, respektive oslabení na obou stranách. V přesilovce pět na čtyři si domácí vynutili tlak, který ještě zvýraznil prohřešek Ďuráka. Domácí tak měli jedinečnou možnost vyrovnat stav zápasu, což se jim taky nakonec podařilo. Peterkovu střelu ještě zlínský brankář vyrazil, ale na dorážku Semana už neměl nárok – 1:1. V 9. minutě došlo k nepříjemnému zranění čárového rozhodčího Ritticha, jehož ošetřil domácí lékař a nečekaně si vysloužil i potlesk. 12 minuta přinesla dalaší gólový moment. Po vyloučení domácího Štefanky se po přihrávce Lešky trefil přesně z mezikruží Hamrlík – 1:2. Hosté hráli v první třetině aktivně, v přesilovkách si dokázali vytvořit tlak i šance, ale koncovka zůstala tentokrát slepá. První třetina dodala žlutomodře oděným fanouškům optimismus.

Ve druhé části si nejprve další přesilovku zahráli hosté, jenž Moravec putoval na trestnou lavici za zdržování hry. Početní výhodu Zlín nevyužil, naopak se musel bránit protiútoku, který skončil trestem pro Okála. Z nenápadného nahození na branku se vyvinula i vyrovnávací branka. Odražený puk vrátil na Murína Peterek, který se bez větších problémů nemýlil – 2:2. Zřejmě tato branka rozhodla o průběhu dalšího vývoje zápasu, jelikož vyrovnávací branka vlila domácím do žil novou krev. Svou formu ukázala i nová akvizice v třineckém dresu, Peter Barinka, který ve spolupráci s Peterkem projel celou zlínskou obranu jak nůž máslem a vychutnal si i kamaráda Murína, jemuž vymetl pavučinku v růžku jeho klece - 3:2. Jelikož se hrálo skoro půl zápasu v nerovnoměrném počtu na ledě, hráčům skoro nezbývalo nic jiného, než útočit i ve čtyřech. A ševcům se to dařilo, ačkoliv okna, které nechávali otevřená v defenzívě, domácí řádně provětrali. I čtvrtý gól zapřičinil pořádný vichr. Obránce Malec překonal Murína do prázdné branky po krásné přihrávce Štefanky – 4:2. Ičo Murín prchl na střídačku, do klece se po delší době podíval Jakub Čech. Optimismus po první třetině, rozpaky a mrzutost po druhé dvacetiminutovce, tak by se dala charakterizovat nálada v táboře Beranů.

Třetí třetinu začala obě mužstva rozvážně, čekala, co předvede soupeř. Oba týmy se dostaly do několika možností, jak pohnout výsledkem. Nakonec se to, jak jinak, než v přesilovce povedlo Slezanům. Daniel Seman od modré propálil vše co mu stálo, nebo leželo v cestě a pečetil tak výsledek zápasu - 5:2. Hosté se snažili ještě s výsledkem něco udělat, ale příležitosti Balána a Okála zůstaly jen ve výstroji Vojtka.

Zápas rozhodly jednoznačně přesilovky, kterých měli domácí deset, hosté o polovinu méně. Někdo může namítnout, že se Ševci stále nesrovnali s „novějším trendem posuzování rozhodčích, každý z nich však zápas píská jinak. Na to se hráči vymlouvat nemohou, tudíž jednoznačná nedisciplinovanost. Jenže některé zákroky byly posouzeny velice přísně a každé takové „zbytečné“ oslabení sebere hráčům spoustu sil, které v rozhodujích chvílích chybějí. Jinak i včera se hrála již ohraná písnička s názvem „zlínská obrana, polovina gólu.“ Rychlí třinečtí útočníci si mnohdy projížděli, jak se jim zachtělo. Zlín čekají do konce roku dvě domácí střetnutí. Přivítají karlovarskou Energii a Slávii Praha. Trenéra Bokroše čekají přetěžké zápasy, které již zřejmě rozhodnou o (ne)postupu do play off a o osudu samotného hlavního trenéra.

Fanoušci Zlína jasně ukázali, že dokáží své miláčky podpořit, což činili po celý zápas i za nepříznivého stavu v počtu asi šedesáti osob. Našli se i tací, kteří se přijeli podívat jen na hokej a bez snahy o nějakou podporu pouze sledovali zápas, těch tam však bylo poskromnu. Fandícím bych chtěl za všechny hráče poděkovat za podporu, kterou jim po celou sezonu vytváříme. To, že tak neučinili někteří včera sami a bez povšimnutí odjeli do kabin bych jim odpustil. Někdy ta nálada prostě není a navíc včera, kdy se sešlo více faktorů (předvánoční shon, nabité pracovní svátky, řekněme zbytečná porážka (na Třinec jsme dnes měli) a vůbec celá ponurá atmosféra v týmu z celé sezony, se podepsala na hráčích, že na nás někteří zapomněli. Nehledal bych v tom nic osobního vůči nám fandům. Kdyby se to opakovalo, bylo by na místě se hráčů zeptat,proč nám neděkují za neutuchájící fandění, ale po včerejším zápase není tato otázka na místě.