Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod

Timur | před 11 lety | ... Minireporty

Ve 36. kole hokejové extraligy přijel do Zlína snad nejméně oblíbený soupeř - Plzeň. O tom, co si jeden nebo druhý tým navzájem udělali, který hráč je na té či oné straně nejméně oblíben, nebo který z týmů má jaké fanoušky, bylo napsáno a namluveno už tolik, že raději přejdu k samotnému zápasu. Využiji toho, že se jedná o minireport a popíšu zápas tak, jak jsem ho viděl svýma očima.

Zlín vedl v tomto utkání poprvé Rostislav Vlach, který nahradil velmi oblíbeného Ernesta Bokroše, jenž na konci minulého roku na svůj post rezignoval. Byl jsem zvědavý, jak si nový trenér ve svém premiérovém utkání povede. A asi jsem nebyl sám. Rosťu známe všichni jako vynikajícího hráče, který pomohl Zlínu k jeho historickému titulu, ovšem jako trenér je v podstatě nezkušený. A právě on má být člověkem, který vyvede Zlín ze spodin ligové tabulky? Uvidíme.

Úvodní třetina zápasu by se dala charakterizovat asi takto: Zlín hrál a Plzeň dávala góly. Prvních deset minut se hrálo pod taktovkou domácích Beranů. První vážnější šance si Zlín připravil při vyloučení Cartelliho, v páté minutě, kdy zahrozili Hamrlík s Mokrejšem. Obrovskou šanci dostat se do vedení měli domácí v sedmé minutě, kdy byl za sekání vyloučen hostující Benák a navíc byl v úniku faulován Záhorovský a sudí Mikula nařídil trestné střílení. K němu se, podobně jako v zápase s Litvínovem, postavil Martin Hamrlík, který sice opět předvedl elegantní oblouček kolem mantinelu, nicméně Málka tentokrát nepřelstil. A protože ani v následné přesilovce ševci nic neukázali, došlo na známé "nedáš-dostaneš", když při přesilovce Plzně 4 na 3 ze třetí dorážky skóroval Důras. O dvě minuty později pak domácí tribuny dokonale zmrazil Dvořák, který tečoval Jasečkovo nahození od modré - 0:2. Naštěstí se domácím podařilo za minutu snížit, když ze skrumáže před brankou doslova vydoloval puk Michal Pšurný a dotlačil jej za brankovou čáru. Do kabin se šlo tedy za stavu 1:2.

Ve druhé třetině se v domácí brance poměrně nečekaně objevil Radovan Biegl, který dnes kryl Murínovi záda místo Kuby Čecha. Nutno říci, že se deset minut v brankovišti nudil, až jej po přihrávce Důrase propálil Vampola, který po 28 sekundách odpověděl na zlínské vyrovnání, kdy po úniku dvou na jednoho zužitkoval krásnou Leškovu přihrávku Martin Záhorovský. Od té doby diváci viděli výborný hokej. Akce střídala akci a oba dva gólmani drželi své týmy ve hře o body. Nejprve se tváří v tvář Málkovi neprosadil Klouček. Na druhé straně efektně máchl lapačkou Biegl a lapil nebezpečnou šanci hostů. Festival neproměněných šancí zakončila Kubišova střela do tyče. Přesto si myslím, že byl Zlín o chloupek lepší a rozhodně sehrál jednu z povedenějších druhých třetin v této sezóně.

Závěrečná třetina by se klidně mohla jmenovat "Jak netrefit prázdnou klec". Názorně to ukázal Galvas, Fabuš a Záhorovský. Ale pojďmě pěkně od začátku. První šanci na vyrovnání měl po přihrávce Záhorovského Lukáš Galvas, ale naložil s ní prachbídně. Přesto se Zlín dočkal vyrovnání, když se ve 48. minutě prosadil švihem z mezikruží Jarda Balaštík. Poté mohla vedení na svou stranu strhnout opět Plzeň, ale to by Fabuš musel trefit odkrytou Bieglovu svatyni. V zápětí zabránil bílo-modrým ve skórování Balán, který se obětavě vrhl do střely. A tak přišel trest. A byl u toho opět Jarda Balaštík, který tečoval Lučkovu střelu od modré a dokonal tak obrat v zápase. Poté ještě zahrozila nejnebezpečnější dvojka hostů, Důras-Vampola, ale domácí drželi zuby nehty těsné vedení. Plzeň proto zvolila poslední možnost, jak zvrátit nepříznivý výsledek - hru bez brankáře. Toho na brankové čáře zastoupil obránce Čakajík, který fantasticky vychytal bombu Záhorovského. Domácí tak v této sezóně ještě nedokázali potrestat power-play soupeře. To je však vzhledem ke třem bodům nemusí až tak trápit.

Na toto utkání si našlo cestu 3700 diváků. Dalo by se říct nic moc, ale i tak z toho byla třetí největší návštěva kola. Svůj díl na nižší návštěvě měl určitě i fakt, že se zápas hrál naprosto netradičně ve středu a také nelichotivé postavení v tabulce. Ale i tak se podařilo vytvořit poměrně slušnou atmosféru, zejména poté, co jsme se dostali do vedení a přidali se potleskem i sedící diváci. Velmi dobře na mě pak působil fakt, že kluci dali do zápasu srdíčko. Bylo vidět, že chtějí hrát a dokázali si vypracovat spoustu šancí. Líbil se mi dnes i sudí Mikula, který se nebál pustit hru, a proto jsme mohli po delší době vidět poměrně dost osobních soubojů.

U hostů se mi líbil výkon Důrase a Vampoly, kteří představovali permanentní hrozbu a také Roman Málek, který sice čtyřikrát inkasoval, ale předvedl také několik zákroků z říše snů. Z domácího týmu bych vyzdvihl, kromě Jardy Balaštíka, zejména Miru Okála, který dnes doslova "padal na hubu", dřel, bojoval a opět dokázal, že je stále velmi platným hráčem. Věřím, že v Ústí potvrdíme vzestupnou tendenci našich výkonů a dokážeme, že lev berana jen tak nesežere.

Přesto se v ochozech Stadionu Luďka Čajky ve Zlíně odehrálo ještě jedno drama. Zatím co se domácí příznivci radovali ze zaslouženého vítezství, rozhořel se na protější tribuně doslova boj o život jednoho z fanoušků, který na konci zápasu zkolaboval a upadl do bezvědomí. Po dlouhém boji se záchranářům, za přispění lékaře domácího týmu, podařilo tohoto člověka za použití defibrilátoru vyrvat ze spárů smrti. Doufejme, že bude v pořádku.

A věřme, že tak, jak se podařilo lékařům zachránit člověka, podaří se novému trenérovi zachránit letošní sezónu a přivést Berany do play-off.

Přečteno: 4292x (naposledy 17.8.2018, 22:56) | Komentářů: 9