Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod

Chico | před 10 lety | ... Minireporty

Plzeň - Zlín Málokdy mužstvo zažije situaci, kdy se zápas překlopí jako přesýpací hodiny a už nejde zastavit, ale v hokeji je to prostě možné. I za stavu 0:4 sedm minut před koncem si nemůžete být jisti výsledkem - stačí málo a během pár chvil je všechno jinak...

Nebudu dlouze popisovat tento zápas, protože většina zlínských fanoušků stejně nemá po dnešku náladu na čtení o této komedii z hororovým závěrem.

Prostě a jednoduše - během dvou třetin Ševci využívali přesilovky jako za starých časů a Plzeň se trápila - žádné nasazení, tradiční bojovnost a když už přišla šance, publikum si mohlo jen vzdechnout, mnohdy se i smát. Netrefit z jasné pozice branku v níž sedí gólman, to je vrchol marnosti.

Vše bylo tak jasné a ze žlutomodrého pohledu krásné, obzvlášť, když domácí další přesilovku završili faulem a Jarda Balaštík gólem z trestného střílení. Na druhé straně byl k exekuci téhož úkonu publikem vyzýván gólman Málek a možná by situaci vyřešil lépe než Vlasák nepovedeným blafákem :-)

A pak? Zlom, krach, ubrání plynu rovnající se téměř zastavení. Plzeň dala gól, druhý a už se to vezlo. Jako když ve špatném snu padáte a padáte... Sen bývá o to milosrdnější, že se většinou před dopadem probudíte. Ne tak v tomto zápase - pád na dno přišel až v prodloužení za stavu 4:4 - myslím, že už to asi jinak dopadnout ani nemohlo.

Pohledem na výsledek se ale zas tak moc nestalo, prostě klasický zápas Plzně končící prodloužením a pak gól. Jenže závěrem zápasu musel být zlínský fanda zklamaný a to je asi ještě velice diplomaticky řečeno.

Nemůžu závěrečný výbuch pochopit, stejně jako nechápu, proč většina mužstva odjela do kabin bez podání rukou. To se prostě nedělá, ať se děje co se děje. I po velkém boji plném střetů a rvaček si mají chlapi podat ruce. Tak to ve sportu chodí a i proto je sport tak krásný. Tímto mne Ševci zklamali - matadoři Očko, oba gólmani a pár dalších byli světlými výjimkami.

Velký tým musí umět vyhrávat, ale hlavně i prohrávat - se ctí... To dnes žlutomodří nezvládli.

Přečteno: 4250x (naposledy 24.11.2017, 23:30) | Komentářů: 4