Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod

Dáán | před 10 lety | ... Rozhovory

Berani si dnes zastříleli. Ve třetí třetině smetli svého soka čtyřmi přesnými zásahy do černého. Jedním ze strůjců dnešního vysokého vítězství nad karlovarskou Energii byl i Petr Leška. Mozek první formace byl u prvních dvou veledůležitých branek, které prakticky rozhodly o osudu celého střetnutí.

První branky střetnutí se diváci dočkali deset vteřin po úvodním vhazování. Leška našel ve střelecké pozici Jaroslava Balaštíka, jenž si s příhrou svého parťáka dokázal poradit. Střelou pod víko otevřel skoré zápasu. Přitom pokyny trenérů zněly jasně, neinkasovat! „Hlavně jsme se soustředili na vstup do zápasu, neboť v minulém zápase v Plzni jsme právě v úvodu utkání dostali rychlou branku. Dávali jsme si proto pozor, aby se to neopakovalo," prozradil předzápasovou taktiku.

Právě Balaštík protrhl svou nepříznivou bilanci bez vstřeleného gólu. Naposledy se ze vstřelené branky radoval v 21. kole na Kladně. Tedy sedm utkání čekal na gólový zásah. „Ano, trochu jsme se domluvili. Já jsem si tam moc nevěřil, jelikož to normálně hrávám forhendem, proto jsem Jardovi řekl, ať si pro ten kotouč jde. Naštěstí puk zůstal pod námi, byla náhoda, že to vyšlo,“ komentoval úvodní trefu zápasu třiatřicetiletý Petr Leška.

Vstupy do jednotlivých třetin měli dnes domácí famózní. V úvodu druhé třetiny rozpoutali domácí před Mensatorem obrovský kolotoč v početní výhodě. První zlínská lajna zamkla hostující čtveřici v obraném pásmu na celé dvě minuty. Nástup do třetí části znamenal opět gólový moment. Po čtrnácti sekundách hry zvyšoval na 2:0 právě Leška. „Ty branky s nimi nic neudělaly. Jak jste viděli, se soupeřem to moc nezacloumalo. První dvě třetiny hráli pořád nadoraz,“ zdůraznil.

Právě do třetí dvacetiminutovky vstupovali domácí v početní výhodě. V průběhu přestávky si tak měli možnost připravit různé herní varianty. „V kabině jsme si řekli, že bychom tu přesilovku na začátku třetí třetiny mohli využít. Kluci tam dobře napadali, tak jsem si řekl, že obránce má jedinou možnost vyhodit středem. Tak jsem si tam počkal. Naštěstí puk neletěl vzduchem, tak jsem si ho zpracoval, vystřelil a padlo to tam,“popsal spolupráci zlínské elitní pětky Petr Leška.

Dnes to byl třetí zápas v řadě, kdy hokejisté Zlína dosáhli na body. Po domácím vítězství nad pražskou Spartou v prodloužení, urvali také dva body na ledě Plzně. Předtím však utrpěli dva těžké příděly od Pardubic a Mladé Boleslavi. „Dostávali jsme hodně branek, což jsme v poslední době zlepšili. Bylo potřeba se vyvarovat individuálních chyb. Poslední dva zápasy jsme již odehráli, jak bychom si představovali, tedy hlavně ze zabezpečené obrany,“ podotkl zlínský centr.

Konečný výsledek 5:0 je pro Energii více než krutý, pro nepřítomné diváky zkreslený. Především ve druhé třetině několikrát zle zavařili domácí defenzivě. Dokonce jednou již puk byl za brankovou čarou, avšak hlavní rozhodčí zápasu Hradil branku neuznal, jelikož padla v přerušené hře. „Výsledek neodpovídá průběhu zápasu. První dvě třetiny byly velice vyrovnané, pak nám to tam teprve začalo padat,“ přiznal dispečer zlínské ofenzivy Leška.

Přečteno: 3666x (naposledy 16.10.2018, 02:04) | Komentářů: 2