Minulý zápasPříští zápas
Domácí
ZLN
Hosté
VIT
úterý 4.8.2020, 17:30
Generali Česká Cup
Domácí
ZLN
Hosté
OLO
pátek 18.9.2020, 17:30
1. kolo
Narozeniny
BacisDeSlice [25. 5. - 29 let]
čaja-16 [25. 5. - 31 let]
Janda [25. 5. - 28 let]
Týna [25. 5. - 28 let]
Ševča [25. 5. - 59 let]
Svátky
Dnes slaví: Viola

TOPlist
počítáno od 29.12.2006


naše ikonka
HFC Zlín - fanclub zlínského hokejového klubu
partnerské weby
Ševcovský deník - www.daan.estranky.cz
sport365.cz
Shoemakers Zlín - shoemakers.cz

zlínští hokejisté a server www.hfczlin.cz podporují

Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchodOhodnoťte hráče

Dáán | před 11 lety | ... Rozhovory

Ta koncovka! Extraligový nováček z Boleslavi dal zlínským Beranům pořádnou lekci. Již v první třetině se ujal dvoubrankového vedení, které v dalším průběhu udržoval. Přestože se povedlo domácím snížit brankou Ivana Rachůnka, po trefě Radima Vrbaty se již nezmohli na žádný odpor.

Domácí tým se před branku hostí dostával složitě. Když už způsobil závar, bylo to většinou v přesilové hře. Přestože na gólmana Cháberu vyslali 35 pokusů, překonali ho pouze jednou. „Při našem prvním střídaní jsme měli šanci, kterou jsme neproměnili. Poté už se to s námi vezlo celý zápas, jelikož těch šancí bylo víc. Vyloženě jsme to měli na hokejkách, ovšem branku se nám podařilo vstřelit pouze jednu,“ litoval zahozených šancí Rachůnek.

Právě Ivan Rachůnek, jako jediný z domácího mužstva dokázal prostřelit hostujícího brankáře, když ve 46. minutě precizně tečoval projektil od modré čáry. To však stačit na rozjetou Boleslav nemohlo. „Pokračovali jsme ve výkonu, který jsme předvedli v Pardubicích. Byl to z naší strany katastrofální zápas. To se jen tak nezmění, kdykoliv si řeknete. Musíme opět poctivě oddřít nějaký zápas, aby se to otočilo,“ našel možný recept, jak se vrátit zpět na vítěznou vlnu.

Podle Rachůnka je potřeba začít aktivním a pozitivním přístupem k tréninku. „Musíme to zlomit tím, že už na tréninku si s chutí a se zápalem zatrénujeme. Již trénink před Pardubicemi nebyl optimální a pořád v tom duchu pokračujeme,“ zlobil se zlínský express na bruslích.

Hosté působili svižnějším dojmem. Naopak domácí si hru zbytečně komplikovali, do útočného pásma se dostávali těžkopádně. S kritikou do vlastních řad proto vůbec nešetřil. „Chce se to zaměřit na detaily a na tvrdou práci, kterou jsme předchozí utkání vyhrávali. Jít do toho s větším nábojem, plně se soustředit se na utkání a situace řešit s přesností,“ našel konkrétní příčiny posledních nezdarů.

Přitom před zápasem se mohlo zdát, že právě v zápase s nováčkem nejvyšší soutěže by zlínští Berani mohli odčinit porážku 2:6 z Pardubic. „Věřili jsme, že Boleslav zaskočíme aktivním přístupem, což se nám vůbec nepovedlo. Naopak soupeř využil naše zaváhání. Najednou jsme prohrávali o dvě branky. Snažili jsme se nepříznivý stav zvrátit, ale možnosti ke skórování zůstaly nevyužity,“ shrnul střetnutí, ve kterém hosté bodovali podruhé za sebou na ledě soupeře.

Ivan Rachůnek dnešní duel odehrál s novými spoluhráči, jelikož Kubiš ani Kollár nemohli ze zdravotních důvodů nastoupit. „Nemůžeme se vymlouvat, že nám chybí hráči. Musíme se naučit hrát podle situace. To byla jedna z příčin dnešní porážky. Přijde nemoc, zranění, nebo cokoliv jiného. Ale nesmíme se ohlížet, jestli nám chybí Andrej, nebo kdokoliv jiný. Je potřeba se semknout a šlapat dál,“ chrlil ze sebe člen druhé zlínské formace..

Velkou část zápasu byl z hlediště slyšet pískot, jenž směřoval na domácí borce, kteří si nevěděli rady sami se sebou. Zbrklé a nepřesné přihrávky, marná snaha založit kloudnou akci se rozbíjela o obranu hostů. „Vnímáme to, není to však vůbec příjemné. Nedá se nic dělat, musíme se proti tomu obrnit. V tu chvíli je třeba co nejvíce zjednodušit hru a nepanikařit,“ řekl závěrem Ivan Rachůnek.

www.daan.estranky.cz
- Dáán
Přečteno: 3913x (naposledy 25.5.2020, 16:21) | Komentářů: 2


Komentáře k článku (2)


miki(05.01.2009)
jedeme sevci jedeme

Chico: Přesně...(05.01.2009)
...zjednodušit hru a po dvou přihrávkách v přesilovce střílet. A ne si minutu přihrávat a pak puk ztratit nebo dokonce dostat gól... Makat a ono to přijde...


Vložte váš komentář k článku

   

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen/a!
 
   

Copyright ©2006 - 2020, | www.hfczlin.cz | info@hfczlin.cz
(generováno systémem Webgolem za 0.4835 vteřin)


Nepřihlášen/a

Login: Heslo:  
Do dalšího zápasu extraligy zbývá:
[ZLN-OLO, 18.9.2020, 17:30]
Dnes slaví:

Miroslav Blaťák38 let
Tomáš Dolák68 let
Nejctenejaí clánky
CHRAŇ SE A KONEJ DOBRO! (704x)

Celkem clánku: 683