Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod

Ohodnoťte hráče

Chico | před 9 lety | ... Minireporty

LIB - ZLN 6:0 Zklamání a rozčarování z výkonu i výsledku přinesl zlínským fanouškům zápas v Liberci. Hosté nepředvedli prakticky vůbec nic, co by je mohlo přiblížit k šestici týmů postupující přímo do vyřazovacích bojů. Škoda, před dohrávkou ve Vítkovicích se mohlo žlutomodrým dýchat o něco lépe.

Necelé tři minuty stačily Tygrům k tomu, aby se pohodově naladili do dalšího průběhu zápasu. Nejdřív před Sedláčkem v pohodě sklepával Šachl a pak přesně pálil Moravec. Když po minulém utkání proti Znojmu kouč Venera hledal příčinu špatně rozjetého utkání v týdenním herním výpadku, dalo se to vzít jako ucházející vysvětlení. Dnes lze omluvu hledat marně. Totální výpadek, který poznamenal a prakticky rozhodl celý souboj.

Ševci pak lehce vyrovnali hru, ale finského gólmana Leinonena v podstatě ohrozili jen v jedné ze čtyř přesilovek první třetiny. Ve zbytku jim chyběl důraz, bojovnost a nekompromisní zakončení. Když před sirénou v oslabení projel celým kluzištěm domácí Žabka, mohlo být po zápase, leč Sedláček se štěstím udržel stav 0:2.

Pokud by po přestávce z hostující kabiny vtrhlo na led jiné mužstvo, dalo se s výsledkem něco dělat. Leč nestalo se a Liberec v pohodě dokráčel k vítězství. Další dva góly přidali Bartovič s Kašpaříkem a podobně si vedli ve třetí třetině Petr Nedvěd s Nedorostem.

Tero Leinonen ve svém druhém extraligovém utkání vychytal první čisté konto a je nutno říci, že k tomuto úspěchu stačilo využívat povětšinou zcela standardních zákroků. K ničemu "ostřejšímu" ho Zlínští nepřinutili.

Ševci zklamali. Do konce základní části zbývá sedm kol a místo skoku na šestou příčku s výhledem na play-off přišel pád na desátou pozici a nepříjemný pohled na dotírající týmy, na které zatím vychází play-out.

Nelíbilo se mi, že chyběla bojovnost, dravost, chuť něco změnit. Zápas v podstatě plynul podle jakéhosi scénáře a skončil tak, jak se dalo očekávat.

Tak jak po dobrém zápase chválím excelující zlínské borce, dnes se nenašel nikdo, kdo by vystoupil ze šedi průměru. Moc nefungovala spolupráce obrany s gólmanem, takže ani jedna tato složka neodvedla dobrou práci. O útoku nemluvě - ten nepředvedl zhola nic.

Naopak domácí hráli skvěle - byli všude o krok dřív, tlačili se ve správný čas do branky a využívali šance.

Takhle se o play-off opravdu nebojuje a Zlínští mají v úterní dohrávce co napravovat - a nebude to nic lehkého.

Přečteno: 4498x (naposledy 17.7.2018, 13:33) | Komentářů: 3