Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod

Malý Rachůnek | před 7 lety | ... Minireporty

Po premiérové výhře sezony mohli Ševci bodovat naplno i v domácím zápase s Třincem. Kvůli neproměněným vyloženým šancím a tlaku hostů ve druhé třetině byl Zlín nakonec rád za vítězství po nájezdech.

Do sestavy se vrátil zraněný Martin Hamrlík, na extraligový led poprvé vyjel jako křídlo čtvrtého útoku také junior Petr Holík. Trenéři před zápasem lehce promíchali sestavu, centr třetí řady Vlach si vyměnil pozici s centrem čtvrté formace Balánem, v obraně se zase točily jen tři defenzivní dvojice, na střídačce zůstal Bořuta s Lučkou.

Zlín vstoupil do zápasu očividně posilněn středeční výhrou v Pardubicích, hned v páté minutě zápasu ostřelovali třineckou branku postupně všichni tři útočníci druhé formace. O tři minuty později nadvakrát nedal Köhler, v polovině osmé minuty přesto na kostce svítilo 1:0. Vedení (nutno říci, že Zlín na domácím ledě letos vůbec poprvé vstřelil gól dříve než soupeř) zajistil Michal Důras.

Následně mohl zvyšovat Kubiš, ke kterému se dostal odražený puk, ale poskakující kotouč nedokázal zpracovat a umístit do odkryté Vojtkovy branky. Třineckého brankáře odzkoušely také střely Vlacha a Čecha, ale neúspěšně. Poslední dvě minuty úvodní části přinesly první vyloučení zápasu, na trestnou lavici postupně odjeli dva třinečtí hráči a Zlín měl výhodu pěti hráčů proti třem. Hamrlíkovi stačila necelá půlminuta dvojnásobné početní výhody, aby střelou od modré zvýšil na 2:0.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji hosté a hned v úvodu drželi zlínské hráče ve vlastním obranném pásmu. Naštěstí pro domácí neexceloval pouze třinecký gólman, ale také Jakub Sedláček se blýskl několika výbornými zákroky. Ten nejlepší ze druhé třetiny předvedl ve 34. minutě, když stihl puk na poslední chvíli přikrýt lapačkou těsně před brankovou čárou. Třinečtí si vytvořili tlak a jakési uspokojení z dvoubrankového vedení a s ním spojené zvolnění domácích po zásluze potrestali, ve 38. minutě překonal Sedláčka Vojtěch Polák.

Jakoby třinecký gól zlínské hokejisty probral, poslední dvě minuty třetiny pálili na Vojtka jednu střelu za druhou a přivedli tak publikum do varu. Předznamenali tím vyostřenou poslední třetinu, v níž naskákaly trestné minuty oběma soupeřům, hosté si navíc vykoledovali dva osobní tresty.

Poslední třetina přinesla řadu velkých gólových příležitostí, za domácí ujel hned na začátku Balaštík, ale nájezd nedokázal proměnit. Vyloženou šanci ze 45. minuty vzal Sýkorovi Vojtek, který přesilovkovou střelu domácího útočníka ukryl mezi betony. Svůj zákrok zápasu předvedl na druhé straně i Sedláček, který se při třinecké přesilovce čtyři na tři dokázal rychle přesunout od jedné tyčky ke druhé a zneškodnit střelu volného hráče.

Ve 48. minutě zápasu se opět měnilo skóre, na 2:2 vyrovnával Lukáš Zíb. Na vyrovnávací branku mohl vzápětí odpovědět Filip Čech, ale z otočky netrefil. Vítězství zpět na stranu Zlína nestrhlo Sivákovo sólo, následná dorážka z úhlu ani Linhartova střela, kterou Vojtek se štěstím vykopl bruslí. K vítěznému gólu domácím nepomohla ani půlminutová přesilovka pěti proti třem pět minut před koncem.

O vítězi nerozhodlo ani prodloužení, ve kterém byli aktivnější třinečtí a Ševci mohou mluvit o štěstí, že zápas došel až k samostatným nájezdům. V nich jediný Petr Leška dokázal překonat brankáře, svým gólem zajistil Zlínu dva body a první domácí vítězství.

PSG Zlín – HC Oceláři Třinec 3:2sn. (2:0, 0:1, 0:1 – 0:0)

Góly: 8. Důras, 20. Hamrlík, vítězný nájezd: Leška – 38. Polák, 48. Zíb.

PSG Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Míka, Řezníček - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, T. Sýkora, I. Rachůnek - Sivák, Balán, Kubiš - Holík, R. Vlach, F. Čech.

HC Oceláři Třinec: Vojtek - Krajíček, Hrabal, Zíb, S. Hudec, Lojek, Vágner, Cartelli, P. Hořava - Kohn, Polanský, M. Růžička - D. Květoň, McGregor, Adamský - Polák, Bonk, Varaďa - Hrňa, Peterek, Mičulka.