Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod

Ohodnoťte hráče

Malý Rachůnek | před 9 lety | ... Minireporty

Domácí nastoupili do zápasu s Jihočechy plni kuráže, vítězství si však po zásluze odváží vedoucí tým tabulky. V utkání bez tempa rozhodly nevyužité zlínské přesilovky a výborná obrana hostů.

První třetina přinesla urputné bránění na obou stranách, občas pěkné momenty před brankami a úvodní branku hostů. Ze strany Zlína bylo první dějství nejvydařenější, přesto hokejisté nedokázali využít šance, jež si vytvořili.

A to hráli domácí hned v úvodu přesilovou hru, v níž ale paradoxně mohli inkasovat. V páté minutě pak předvedli pěknou souhru Balaštík s Köhlerem, když si nadvakrát předali puk a zlínský kapitán se snažil procpat kotouč za čáru i s gólmanem Kovářem. Podobně si o dvě minuty později zastříleli Vlach s Holíkem, ale skákající puk budějovický brankář zachytil včas.

V osmnácté minutě vytěžili hosté ze závanu před Sedláčkem přesilovou hru a vstřelili v ní první branku. Budějovičtí si rozebrali zlínskou obranu a po rychlých přihrávkách Melichara a Gulaše doklepl puk do prázdné sítě Mikeska.

Nástup do druhé třetiny a celý průběh prostřední části ukázal, kdo bude brát tři body. Už ve dvaadvacáté minutě vyjel od mantinelu zpoza branky Roman Pšurný a protlačil puk za Sedláčka – hosté vedli 2:0.

Vývoj utkání zásadně ovlivnila nevyužitá pětiminutová přesilovka, v níž Zlín zahodil šanci o zvrat. Ve 24. minutě vyloučil rozhodčí hostujícího Mikesku za faul na Rachůnka, z následujících pěti minut v početní výhodě ale Zlín nevytěžil doslova nic. Jediné, co domácí trefovali, byli protihráči, na pořádnou střelu se Ševci nezmohli vůbec.

Výborná budějovická obrana v přesilovce propustila pouze nahození od modré, které před brankou nebezpečně tečoval Leška. Tragické zahazování puků ze strany Zlína pokračovalo i ve zbytku druhé třetiny, ani v další početní výhodě v samotném závěru se domácí nedokázali trefit.

Poslední dějství již předem slibovalo upevnění hostující obrany a marné snahy zlínských hráčů o obrat. Přestože se ve třetí třetině domácí zvedli, na změnu skóre to nestačilo. Ve 47. minutě byl Zlín vyrovnání nejblíže, když gól na 1:2 zařídil Petr Leška. Centr první formace se dostal k odraženému puku a střelou z kruhu dal první zlínskou branku.

Ale pouhé tři minuty hostům stačily k dalšímu zvýšení náskoku, vyloučení Hamrlíka potrestal střelou od modré kapitán Budějovic František Ptáček. Ševcům se nedá upřít další snaha o úpravu výsledku, ale gól tři minuty před koncem na 2:3 přišel příliš pozdě. A nic na tom nezměnil ani fakt, že se poprvé v sezoně trefil dosud neskórující Balaštík.

PSG Zlín – HC Mountfield 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

Góly: 47. Leška, 57. Balaštík - 18. Mikeska, 22. R. Pšurný, 50. Ptáček.

PSG Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Míka, Řezníček - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, T. Sýkora, I. Rachůnek - Sivák, Balán, Finsterle - Holík, Vlach, F. Čech.

HC Mountfield: J. Kovář - Snopek, Vydarený, Ptáček, Melichar, Novák, Šulc - Šimánek, Mikeska, R. Pšurný - Gulaš, Mertl, Kuchejda - Martynek, Kašpařík, Pletka – M. Pšurný, Červený, Ježek – Burian.