Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod

Chico | před 8 lety | ... Minireporty

Zlín - Plzeň Odpíchnout se od tří domácích zápasů k lepším příčkám v tabulce, to byl jistě cíl trenérů i hráčů, leč po dobrém pátečním startu to v hokejovém stroji zaskřípalo. S Plzní to nejdříve vypadalo na přestřelku, pak ale hosté přestali chybovat a šli si jasně za vítězstvím. Zlínští doma ztratili čtvrté utkání ze sedmi, což je alarmující.

Hráči jakoby chtěli na úvod popohnat opozdilce do hlediště rychlými góly - během tří minut už na kostce svítily dvě jedničky. Vše načal Linhart luxusní přihrávkou Balaštíkovi před prázdnou branku; to už nešlo nedat - 1:0. Indiáni ale nelenili a za 24 vteřiny srovnali. Frolo nechal naznačením za modrou čárou padnout soupeře a tvrdě vypálil. Před Dubou se tou dobou přetlačovali dva hráči, takže měl projektil volnou cestu do branky.

Kapitán Balaštík zase začíná přebírat kanonýrské žezlo. I když ke druhém gólu mu pomohla teč hostující obrany - 2:1. Možná právě v následujících chvílích se lámal chléb, protože využít nabídnutou přesilovku, mohli domácí získat tolik potřebný klid na další vývoj utkání. Ale nestalo se a na druhé straně se předvedl Petr Sýkora, který našel Grofem pouze pozorovaného Kováře - 2:2.

Domácí rychlé odpovědi na jejich gólové úspěchy viditelně rozhodily a ve druhé třetině nechali hosty hrát jejich hru. A to neměli dělat. Nejenže se nepodařilo potřetí prostřelit Mazance, ale během dvou minut inkasovali hned dvakrát. Jiří Hanzlík ukázal, jak se využívají přesilovky - není potřeba spousta přihrávek, ale jen tvrdá střela od modré... Gól Petra Sýkory byl z kategorie šťastných - puk jen tak tak proklouzl výstrojí zlínského gólmana.

Třetí třetina byla pro zlínského fanouška jen o něco menším zklamáním než třetina druhá. Hosté si nekomplikovali život a pohodlně bránili vedení. Od domácího týmu s nedostatkem bodů v tabulce bych čekal o něco větší touhu utkání zvrátit. Ale náhodný gól Ivana Rachůnka jen zdramatizoval závěr. Hra bez gólmana byla zajímavá, ale stav už se nezměnil.

Je škoda, že poslední dvě minuty proseděl Jarda Balaštík na trestné lavici. Byť za oboustranné vyloučení, ale v takové chvíli si musí kapitán a navíc střelec nechat líbit cokoliv a neoplácet. Pro úspěch týmu to musí zkousnout.

Ševci tak zůstávají na chvostu extraligové tabulky a vyrovnané pole zbytku týmů jim zase o kousek odskočilo. Úkol před pátečním duelem s Bílými Tygry je jasný: získat tři body!