Minulý zápasPříští zápas
Domácí
ZLN
Hosté
PRO
st�eda 28.9.2022, 17:30
6. kolo
Domácí
TRE
Hosté
ZLN
sobota 1.10.2022, 17:30
7. kolo

Tabulka
V P SK B
1. VSE 5 0 0 0 17:5 15
2. PRE 3 1 0 0 16:9 11
3. KOL 3 1 0 1 20:15 11
4. TRE 2 1 0 2 17:14 8
5. JIH 2 0 2 1 12:11 8
6. POR 1 2 0 1 14:12 7
7. LTM 2 0 1 2 20:20 7
8. SOK 2 0 1 2 13:16 7
9. SLA 1 1 1 2 13:15 6
10. PCE 2 0 0 3 12:14 6
11. ZLN 1 1 0 3 8:11 5
12. FRM 1 0 1 3 11:13 4
13. PRO 1 0 1 3 11:19 4
14. SUM 1 0 0 4 11:21 3
Narozeniny
DVV [28. 9. - 73 let]
polk [28. 9. - 25 let]
Slitch [28. 9. - 33 let]
vlasta [28. 9. - 73 let]
Svátky
-ava- [Václav]
-avasak- [Václav]
9Venca9 [Václav]
avasak9753 [Václav]
barca12 [Václav]
BeranSrdcar [Václav]
Bradič [Václav]
Buran [Václav]
cernyvac [Václav]
cimbálka [Václav]
Čelda [Václav]
jubel [vaclav]
kondor [Václav]
mikeš [Václav]
Montre [Václav]
quimby [Václav]
RICH [Václav]
Rybka [Václav]
tučňák [Václav]
vasek [Václav]
Vašek [Václav]
Vencaaa [václav]
WaSheX [Václav]
Washik [Václav]
Žigul [Václav]
žigul [václav]

TOPlist
počítáno od 29.12.2006


naše ikonka
HFC Zlín - fanclub zlínského hokejového klubu
partnerské weby
Ševcovský deník - www.daan.estranky.cz
sport365.cz
Shoemakers Zlín - shoemakers.cz

zlínští hokejisté a server www.hfczlin.cz podporují

Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchodLečigou | před 12 lety | ... Výjezdy

Jak to vlastně všechno začalo? Tento výjezd se zrodil na domácím zápase s Barážovým klubem. To jsem jen tak nadhodil, jestli by se mnou někdo nejel na Spartu? Během jedné minuty mám naplněné auto a je rozhodnuto. Jede se!

Je 23. Listopadu roku dvoutisícího desátého, 11 hodin 15 minut. Beru klíče od auta a vycházím z bytu. Na parkovišti již čeká Vejmis. Nasedáme do vozu a další zastávka je Mokrá. Tam nabereme Lukeho. Má však na mále, poněvadž jeho první věta zní: „Stejně prohrajem!“ Další na řadě je Ešli, tu nabereme na zastávce v Loukách a jako posledního nabereme Tomyho, který jako jediný ze školou povinných si splnil alespoň z části své povinnosti.

V čase 12:20 si to již kvačíme směr venkov. Hned zpočátku jsem posádku vozu upozornil, že „Chcací“ bude jen jedna a to u Vyškova. Na to mi bylo odpovězeno Lukem: „Ale Pralince se chce často čůrat.“ Během cesty jsme vedli všemožné i nemožné debaty. Najednou se naše debatování nasměrovalo na tvorbu chorea. Díky tomu jsme se ani nenadáli, je tři čtvrtě na jednu a Vyškov. Vykonali jsme nutné i ty méně nutné potřeby, nastavili navigaci, to jen proto, abychom v tom velkoměstě někde nezakufrovali. Nasedáme a hurá na hop-Straße, tedy pardon na nejfrekventovanější dálnici v ČR, bájemi a pověstmi opředenou D1.

Po nějakých zhruba 20 km kolem nás projede houkající a blikající policejní kárá, tak jsme se shodli, že se asi někde pusinkovaly plechy. Jenže vedle jak ta jedle! Za pár okamžiků další. Poté další a další. Na přivaděčích stojí zakuklenci se stříkačkama a blokují přijíždějící auta. Tyto scény se opakují následujících od oka 30 km, potom potkáváme kolonu vozidel POMÁHAT A CHRÁNIT, která eskortuje dva kamiony, v čele „průvodu“ jede zásahovka. Podívaná to byla vskutku zajímavá.

To už jsme na Vysočině. Venku kolem nuly, tak jsme se rozhodli zahřát se muzikou. Ešli prohledala všechna datová média, co jsem měl uvnitř vozu. Našli jsme zajímavý nosič, Největší hity Káji Gottů. Nebylo co řešit. Ešli zasunula disc. A … ticho. Tuto proceduru opakovala asi třikrát se stejným výsledkem. Luke už se na to nemohl dívat. „Prosím tě, dej to sem, já ti to vyleštím.“ Očista pomohla a mistr vyhrává. Nejen on, celý zadní sedák se nechal touto epochální muzikou strhnout takovým způsobem, že by se z fleku mohli hlásit do Unie českých pěveckých sborů.

U sjezdu na Sázavu si všimnu ve zpětném zrcátku Passatu. Od té chvíle si držím 130 km v hodině, mám tušení, že by to mohli být orgáni. Drží se za mnou až do Říčan. Pak je nechávám předjet.

Pomalu, ale rychle, jak pravil na domácím zápase s Vítkem Drahoš Kvasnička, se blížíme ku Praze. V autě nám již hraje mptrojka Vejmise. Kdybychom však věděli, že ten ňouma tam má 800 písniček a nejlepší z nich je šmoulí hit - Branej den, tak ji bez díků odmítneme. Ještě teď mě bolí palec levé ruky od posouvání skladeb. Zajímalo by Vás, jak může reagovat fanoušek ševců při svém prvním hokejovém příjezdu do hlavního města? A tak Vejmis pravil: „Ty vole tady je to jak v New Yorku.“ Prahu projedeme za pár minut, zdrží nás jen jedna červená a jsme Za Elektárrnou 419, ano to je sídlo pražské Sparty. Naivně, jsme mysleli, že pravidla, co platí po celé ČR, platí i na parkovišti TESLA Arény. Ukazuju výběrčímu parkovného značku vozíčkáře s tím, že bych to měl mít zadarmo. Omyl! Po podívání se na SPZtku, nás informuje: „Takové kartičky tady neplatí, máte to za 40 za hodinu. Protože je teprve po třetí hodině, jen se tam otočíme a jedem jinam. Zapíchneme to na parkovišti za podjezdem doleva. Já spěchám na metro a valím do Motola, teda nejdřív Zlíčín, tam mě nabere známý a hodí mě do špitálu. Jsem připraven na to, že nestihnu první třetinu. Ostatní se usadili v teplé v hospodě, teda ve Sparta pubu, protože se venku o své místo na slunci hlásí paní zima.

Neuvěřitelné, je po půl šesté a vcházím na zimák, šacování bylo důkladnější než obvykle, musel jsem sundat i bundu, ale co, stejně bych si ji vysvlékl. Vcházím do sektoru 101 (b) a s úžasem pozoruju, že jsou v našem sektoru společně se mnou jen tři lidé. To jsem však ještě netušil, že je to klid před bouří! Mimochodem, v celé hale byly jen tak dvě stovky „fanoušku.“Pár minut po mé maličkosti přicházejí do sektoru ostatní. Luke vypráví zážitky z hospody: „Jedna boryna tam říkala, že pokud bude chytat Duba, že Sralta dostane pětku.“ Skoro se její věštba vyplnila, není-liž pravda.

Hned od úvodního vhazovaní jsou nám jasné dvě věci. Dneska to nemusí být zápas bez zisku bodu a taky, že ševci hrají doma. Důvod? Náš kotlík, pod který se postupem času přikládalo víc a víc až se z těch cca 60 hlav stal pořádný kotel. O přestávce nás o tom ujistili esemesky, které jsme všichni obdrželi od diváků online přenosů. Potěšili jste nás!

Jaký byl vlastně zápas? Od prvních momentů je zjevné, že domácím to fakt nejde. A to je ještě řečeno v rukavičkách. Ševci jsou jistější v rozehrávce, ve hře jeden na jednoho v kombinaci, prostě ve všem. Sparťani měli sice snahu a tlak, ale ten byl jalový, a když už se přeci jen urodila, jakás takás šance byl tam Duba. Jistějšího gólmana jsem dlouho neviděl. Puky k sobě přitahoval neskutečným způsobem. Párkrát jsme se zapotili a to když Ton netrefil odkrytou Dubovu klec, on se však nedostal ani k zakončení. Před ním jel sám na Dubu ještě myslím Hromas, ale nic z toho. Obraná fáze ševců byla jak za dob Ernesta.

Co našich se týče přesilovek, docela se povedly, ve druhé dokonce přichází úvodní gól zápasu. 0:1! V čase 14:17 od modré střílí Kuba Grof a využívá po 9 vteřinách přesilovku.

Přesilovky Sparty stály za jedinou větu, tedy slovo: „nudááá“. Velká spousta zbytečných nahrávek, když už se uráčili střílet, tak to stálo maximálně za psí štěk. Před koncem třetiny dělali domácí fans na východní tribuně vláček, asi už zahřívali mašinu do Liberce.

Ve druhé třetině bylo jen pár momentů, které stojí za zmínku. V čase 27:45 pálil velmi nebezpečně do mantinelu junek Řezníček a po odraze od prken, nedokázal neposednou gumu polapi Pöpperle a důraz taťky Balána slavil úspěch.

Goooooooooooooooooooooool - 0:2!

V půlce zápasu asi kotel domácích zapomněl na text své hymny. Kdyby si na něj fans vzpomněli, neopustili by svůj tým. Tož co, jiný kraj, jiný mrav. Chudák maskot, se musel dřít s palicemi a blánou. Debatovali jsme na toto téma o druhé přestávce a přemýšleli jsme, kam se kotel mohl před tou škaredou hrou bájné Sparty schovat. Luke to vydedukoval: „Dětský koutek bambule to jistí.“ Ještě jsme si vzali na paškál Jirku Ondráčka. Jeho hra se nám fakt zamlouvala. Líbil se nám o kousek víc, než Sivák, za kterého zaskakoval. Zaslechla to Ešli: „Co hraje dneska ten tvůj kvašák?“ ptá se Lukeho. Ten jí s lehkostí odpoví: „Za to ten slimák hraje bravurně.“ A byl oheň na střeše.

Závěrečné dějství už bylo jen formalitou. Ve 44. minutě si hrál na hokejistu Hromas, ale nakonec ani z tohoto pidi mráčku nezapršelo. O dvě minuty později v čase 46:19 dává Filip Čech gólovou pojistku. 0:3! Za další dvě minuty je ještě veseleji v čase 48:52 vyvinul Důras svůj obvyklý důraz a už jsme tu měli

Goooooooooooooooooooooool - 0:4!

Za minutku nám prezentoval pohodu na zlínských lavicích Lešoun, protože nám z té trestné mával, jak Harry Potter při svém prvním odjezdu z Bradavic. 5 na 3 domácí hráli jak pod vlivem psychotropních látek, proto měl největší šanci Balda Jalaštík. Pronesl jsem prorockou větu: „Určitě si to schovává do Varů.“ Během této přesilovky se poprvé a naposled ozval pískot domácích fanoušků. Za to jim patří, pochovala, protože nejen u nás, by se pískalo jak na celostátní stávce. Do konce zápasu panuje v našem sektoru karnevalová nálada, skáčeme, fandíme, oslavujeme.

Pár vteřin před koncem se však ještě něco nepředvídatelného stane. Pod naším sektorem prochází maskot domácích. Luke na něj volá: „nebréééč.“ Maskot si otírá oči a mává na nás. Na oplátku ho vyvoláme. Udělá pár kroků, jako by šel do našeho sektoru. Po chvíli si uvědomí, že by ho mohlo bratříčkování se žloutenkami stát zaměstnání, tak si to rozmyslel.

Konec zápasu. Jsme v sedmém nebi. Hokejky děkují, mávají a poskakují. Dubísek přímo skáče. Tóóóoooomáš Duba! Vyprázdníme sektor a jdeme čekat k busu na hokejky. Zima jak na Sibiři, radost z vítězství nás však dostatečně hřeje. Pan Venera nám děkuje za skvělou atmosféru. Lešouna vyprovodíme z haly pokřikem: „Leška ven!“ Béďa si kupuje u řidiče busu kafe, nebo limču. Z našeho pohledu to však vypadá, jako by si kupoval lístek, tak jsme na něj zavolali: „Béďo, hlavně si kup zpáteční s místenkou!“ Ještě jsme počkali, jak sanitka odvezla taťku ke svaté Františce a jdeme k autu.

Nasedáme do auta, valíme si to na východ. Cestou jsme řešili zápas, co jiného. U Hlaváku jsme ještě potkali velké blikající auto. Tommy dává do placu: „Nevysypali nám Standu?“ Jak se přiblížíme, je mu všechno jasné. Ne. Protože je to dopravka. Zastavujeme na Rohlence. Protáhneme kosti, naplníme žaludky. Ešli způsobí svojí cigaretou propálení a ochabnutí Lukeho McDonaldovského balónku.

Je půlnoc, opět vyrážíme. Za půl hodinky jsme v Hulíně. První kruháč si vychutnáme 4x. Žaludky to zvládají. Druhý 3x. To už musíme otevřít okno. Ale góly a body se musely oslavit. Ešli vysadím v Loukách u práce. Tommyho a Lukeho na Mokré. Já a Vejmis vysedáme na České. Krásný výjezd. Jen tak dál.

Hokej je krásná hra.0 4
Sparta Zlín
Diváci: 3150 (30% kapacity stadionu)
Hráno: 23.11.2010, v 18:00, TESLA ARENA, Praha


Přečteno: 5136x (naposledy 28.9.2022, 07:31) | Komentářů: 7


Komentáře k článku (7)


Chico(29.11.2010)
Pěkně, jen tak dál

luke(29.11.2010)
Super

Benny(28.11.2010)
Jakožto v Praze dočasně usazený Moravák jsem nemohl chybět :-) Kdo by si před sezonou pomyslel, že z Holešovic se budou body odvážet na všechny strany (před chvilkou jsem se vrátil ze zápasu SPA-VIT 1:4)
A čekání u autobusu na podpisy? Bylo znát, že se zima začala hlásit o slovo :-)
Ševci, děkujem!!!

Lečigou(28.11.2010)
Tož dík, z výjezdů károu vždycky něco napíšu.

Radeček(28.11.2010)
No super, po nějaké době něco, co se dá číst.. Škoda, že standartní opory takových textů nějak "umřeli"

PHILADELPHIA 27(28.11.2010)
Bomba, fakt povedený článek!

Tommy(28.11.2010)
Kráááása


Vložte váš komentář k článku

   

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen/a!
 
   

Copyright ©2006 - 2022, | www.hfczlin.cz | info@hfczlin.cz
(generováno systémem Webgolem za 0.9929 vteřin)


Nepřihlášen/a

Login: Heslo:  
Do dalšího zápasu zbývá:
[ZLN-PRO, 28.9.2022, 17:30]
Dnes slaví:

Václav Karlík ✝88 let
Tadeáš Talafa20 let
Nejctenejaí clánky

Celkem clánku: 686