Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod

Malý Rachůnek | před 8 lety | ... Minireporty

Úzkostlivé bránění na obou stranách, boj o každý puk a vyrovnanost ve střelách, gólech i v množství přesilových her, tak vypadal zápas s Libercem. Hosté si díky jedinému nepoměru – dvou gólech oproti žádnému zlínskému při rozhodujících nájezdech vybojovali bod navíc.

Ševcům se tak nepodařilo zlomit prokletí posledních dvou prohraných domácích utkání a ani do třetice nevyhráli. I přes čtyřbrankovou prohru z posledního zápasu v Plzni dostal opět šanci Jakub Sedláček. Ten se tak před domácím publikem ukázal v brance poprvé od zápasu s Budějovicemi, kdy ho trenér Venera po dvou inkasovaných gólech vystřídal.

Úvodní zápas druhé poloviny extraligy byl zcela ve znamení defenzivy, jako by se oba týmy předem dohodly, jakou taktiku zvolily. Úporné bránění ale bylo spíše na škodu. Ukázková hra směrem dozadu jakoby postrádala jiskru a touhu po vítězství.

Vyrovnanost obou soupeřů můžeme hledat hned v několika aspektech. Prvním je již zmiňovaná defenziva, z ní plynoucí nemožnost využití přesilových her (které si oba týmy zahrály v poměru 5:6 z pohledu domácích), vyrovnaný počet střel na branku a v neposlední řadě i stejné množství gólů v základní hrací době na obou stranách.

Domácí i hosté vstoupili do zápasu se zabetonovanou obranou, Liberec nezužitkoval přesilovou hru hned v první minutě. Víceméně se ani nedostal do šance, tento „přesilovkový syndrom“ se v průběhu utkání projevil několikrát, a to na obou stranách. Důsledné, a nutno říci účinné bránění fungovalo i při nevyrovnaném počtu hráčů na ledě.

Není divu, že první gól padl z nenápadné akce, kdy se k libereckému Vakovi dostal odražený puk a Sedláček s pravděpodobně zakrytým výhledem nestihl na jeho střelu nijak reagovat – 0:1. Ševci ale dokázali na branku odpovědět velmi rychle, už za dvě minuty bylo skóre opět vyrovnané. To nikým nehlídaný Petr Leška doklepl Linhartovo nastřelení do branky.

Jedinou opravdu střelecky nabitou přesilovku strávenou v útočném pásmu po většinu doby mohli diváci vidět na začátku druhé třetiny. V ní domácí ostřelovali soupeřovu branku, ale marně.

V 36. minutě se z další nenápadné akce vyklubal vedoucí gól Ševců. Ve skrumáži před Vošvrdovou brankou procpal puk v nepřehledné situaci za brankovou čáru Pavel Kubiš a videorozhodčí překvapivý gól uznal – 2:1.

Z vedení se Zlín mohl radovat i přes přestávku, vyrovnávací branka v závěrečné třetině přišla ale hned ve 45. minutě. Krásnou dlouhou přihrávku Výtiska z vlastního obranného pásma zpracoval na útočné modré Vak a v rychlém přečíslení dva na jednoho vyslal puk zakončujícímu Klimentovi. Liberecká souhra si jistě právem zaslouží ocenění nejhezčí akce (respektive gólu) utkání.

Přestože vyrovnání přišlo už po pěti minutách třetí třetiny a obě mužstva měla ještě dostatek času vrhnout se na útočení a urvat vítězství pro sebe, nestalo se tak. Uspokojení z vyrovnaného stavu nebo snad strach z opuštění obranných řad zapříčinilo dohrání třetiny v „pohodovém“ tempu, jak to vlastně oba týmy předváděly po celý zápas.

Rozhodnout nemohlo ani prodloužení, ve kterém se, snad kromě výpadu Rachůnka nebo Grofova závanu před bránou v posledních vteřinách, nic nedělo. Následující samostatné nájezdy už ale svého jasného vítěze měly. Stačily dvě penalty na každé straně, za Zlín nedal Hamrlík ani Leška, zato liberečtí střelci se trefili oba. Vítězný gól si připsal Hořava.

PSG Zlín - Bílí Tygři Liberec 2:3 (1:1, 1:0, 0:1 – 0:1 sn.)

Góly: 10. Leška, 36. Kubiš - 8. Vak, 45. Klimenta

PSG Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Grof, Řezníček, Míka, Lučka - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Sýkora, Rachůnek - Holík, Balán, Čech - Kubiš, Vlach, Sivák.

Bílí Tygři Liberec: Vošvrda - Čakajík, Hunkes, Moravec, Trončinský, Derner, Pavlů, Výtisk, Štich - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Klimenta, Vak, Hořava - Vantuch, Podkonický, Víšek - Ondřej, Bárta, Špaček.