Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod

Malý Rachůnek | před 7 lety | ... Minireporty

Kometě se nedaří a nic na tom nezměnila ani úterní vysoká výhra v Litvínově. Na Zlín se sice Brněnští dokázali vyhecovat, ale nestačilo to. Sedláček čaroval v brance, štěstí se přiklonilo na zlínské hokejky a žlutomodrý kotel hlasitě slavil.

Vyrovnaný zápas, celá řada skvělých šancí a atmosféra – řekněme, tradičně brněnská. Teda alespoň první dvě třetiny. Ta poslední, zvlášť po třetí brance hostů, patřila početné návštěvě ze Zlína.

Tři body, zlínský chorál nesoucí se Rondem a vyprázdněné ochozy ještě před skončením zápasu – hrdost k příslušnosti cechu ševcovského by se v tu chvíli v hostujícím kotli dala měřit ve velkém. Kdo si vybojoval lístek a neváhal do bílomodrého chrámu přijet, rozhodně nelitoval.

Vždyť sotva se fanoušci stihli namačkat do maličkého sektoru vyhraněného pro hosty, už mohli jásat. Hned ve čtvrté minutě po rychlém nástupu nezaváhal Roman Vlach a ve ztichlém Rondu nechal poprvé vyniknout zlínské hlasy – 0:1.

Zmatené brněnské hráče se trenéři pokusili oživit oddychovým časem, tento tah se ukázal být správným řešením. Pětiminutový zlínský tlak polevil a domácí toho velice rychle využili. Už v osmé minutě poslal Hruška tečovaný puk Sedláčkovi mezi betony a vyrovnal na 1:1.

Vyrovnaný stav i hra vydržela oběma týmům až do konce třetiny, domácím vydatně pomohly dvě přesilovky těsně po sobě. V nich si vytvořili šance, ale ty končily na Sedláčkovi. Ať už se puk nedostal do branky díky štěstí nebo umu zlínského brankáře, vedoucí gól zkrátka v tomto utkání Brnu nebyl souzen.

Jestli v první třetině Ševci brzo vedli, pak ve druhé části nenechali soupeře ani rozbruslit. Pouhých 76 vteřin stačilo Michalu Důrasovi, aby zavezl puk do útočného pásma a přihrál najíždějícímu Galvasovi. Ten přesně mířenou střelou opět posunul Zlín do vedení.

Domácím nezbylo než opět dorovnávat, tentokrát si museli počkat o něco déle. Gólovou tutovku spálil Hubáček, když stál před brankou s pukem zcela osamocen. Místo jasného gólu ale napálil do sedícího Sedláčka.

Stavu 2:2 se Kometa dočkala přesně v polovině zápasu, druhý gól prošel zlínskému gólmanovi opět mezi betony. Tentokrát po střele Stehlíka. Následovala série vyloučení na obou stranách, další branku už ale diváci neviděli.

Poslední třetinu nenačal Zlín gólem, naopak hra se lehce utlumila. Oba týmy bránily nerozhodný stav a až v 54. minutě rozhodl o převaze na ledě i v hledišti bombou od modré Martin Hamrlík – 2:3.

Do konce zápasu Ševci perfektně bránili těsné vedení, poslední dvě minuty to na ně domácí zkoušeli hrou v šesti. Místo usazení se v obranném pásmu soupeře ale měli co dělat, aby uhlídali zlínské útočníky ve vlastní třetině.

Půl minuty před koncem se to už ale Brněnským nepodařilo. Puk se dostal k Michalu Důrasovi, který tak k přihrávce na druhý gól přidal i vlastní trefu do prázdné branky.

Žlutomodří fanoušci se zbývající vteřiny mohli kochat nejenom krásným skóre 2:4, ale také brněnskými diváky odcházejícími před skončením zápasu. Ano, i v tom proslulém fanoušky milovaném Brně mají diváky, kteří nedokážou ocenit výkon (a rozhodně ne špatný výkon) svého týmu.

HC Kometa Brno – PSG Zlín 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Góly: 8. Hruška, 30. Stehlík - 4. Vlach, 22. Galvas, 54. Hamrlík , 60. Důras.

HC Kometa Brno: Hovi - Houdek, Stehlík, Bičánek, Kempný, Mojžíš, Malec, Protivný - Jakub Svoboda, Dopita, Veselý - Erat, R. Hruška, Kvapil - Širokovs, R. Procházka, Hubáček - Brabenec, Huml, Dlouhý.

PSG Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Galvas, Švrček, Řezníček, Grof, Míka, Lučka - Balaštík, Leška, Köhler - Rachůnek, Balán, Důras - Kubiš, Sýkora, Sivák - Holík, Vlach, Ondráček.