Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod

Malý Rachůnek | před 7 lety | ... Minireporty

V předposledním zápase základní části odsunuly Pardubice Ševce ze třetí příčky. A ve vyřazovacích bojích se možná oba týmy střetnou znovu.

Že se nejdůležitější část sezony blíží více než rychle, bylo vidět hned od začátku zápasu. Oba soupeři vlétli na led plni elánu a v první třetině dokazovali, proč se pohybují na předních příčkách tabulky. Hokej nahoru dolů vydržel i do druhé části, v té poslední se ale vyrovnané utkání přibrzdilo.

Hosté ve třetí třetině jako by rezignovali na jakékoliv útočení a čekali na prodloužení. A v něm zužitkovali nastřádané síly. Těžko říct, zda šlo o taktický tah trenéra, nebo jen o náhodu. Pardubice si totiž dvěma body pojistily přímý postup do čtvrtfinále, ze současného šestého místa si však ještě mohou polepšit.

Rychlý vstup do utkání a bojovná hra hned od začátku pomohla rozfandit zaplněný stadion. Po úvodním buly se Pardubičtí jali ostřelovat Sedláčka, který nastoupil do branky, přestože byl před utkáním nahlášen Duba, hostující hráče ale s přehledem vychytal. Na druhou stranu se do brejku dostal Leška, jeho střelu pardubický gólman vyrazil betonem.

Následovalo vyloučení hostů a během čtrnácti vteřin se zlínský stadion mohl radovat. V čase 1:42 totiž Linhartovo nahození tečoval Balaštík přímo do Růžičkovy branky. Vše popsané se stihlo během necelých dvou minut! Následoval pěkný hokej hodný blížícího se play off, týmy se střídaly v útočení, v závěru si oba gólmani odnesli stejný počet zákroků. A taky stejný počet obdržených branek.

V šestnácté minutě podlehl soupeři i Jakub Sedláček, když ho ležícího přehodil dvojnásobný střelec zápasu Rastislav Špirko a vyrovnal na 1:1. Rovnocenný duel pokračoval i ve druhém dějství, ze zlínské strany ujel například Matějíček s Balánem. Ve 28. minutě pak uzamkla soupeře v jeho pásmu při signalizovaném faulu druhá pětka, ale branka ze závaru nepadla. Stejně tak ani z následné přesilové hry.

Ve 32. minutě poprvé v zápase vedli hosté, Špirko před svým druhým gólem objel Sedláčka a střílel už do odkryté branky. Vedení se projevilo na herním projevu Pardubic, naštěstí pro domácí ale další gól soupeř nepřidal. A devatenáct vteřin před koncem třetiny bylo opět vyrovnáno. To když Roman Vlach našel skulinku v Růžičkově výstroji a přesnou střelou sebral Pardubicím vedení – 2:2.

Gól do šatny mohl být pro Ševce výhodou, po nástupu do závěrečné třetiny se ale domácí na ledě nemohli najít, hlavní překážkou byl usilovně bránící soupeř. Pardubice během třetí třetiny vystřelily na zlínskou branku pouze pětkrát a veškerý čas věnovaly obraně. Bojovný hokej se tak změnil v utrápenou podívanou plnou nepřesných přihrávek a ztracených puků.

Zápas se tak dovlekl k prodloužení, ve kterém jako by soupeře někdo polil živou vodou. Pardubice vlétly do nastaveného času s elánem jako v úvodu utkání, vyčkávání ve třetí třetině se jim nejspíš vyplatilo. Po třech a půl minutách prodloužení si hosté zajistili druhý bod přesnou ranou Jana Koláře a odvezli si tak výhru 3:2.

PSG Zlín - HC Eaton Pardubice 2:3 pp (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 2. Balaštík, 40. Vlach - 16., 32. Špirko, 64. Jan Kolář

PSG Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Míka, Řezníček, Matějíček, Lučka - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Sýkora, Rachůnek - Čech, Balán, Sivák - Holík, Vlach, Kubiš.

HC Eaton Pardubice: Růžička - Drtina, Kaberle, Kočí, Kolář II, Jillson, Mezei, Píša, Mocek - Kolář I, Koukal, Rákos - Somík, Radil, Bartek - Pineault, Špirko, Buchtele - Semorád, Kousal, Zohorna.