Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod

Malý Rachůnek | před 6 lety | ... Minireporty

Přímý souboj o průběžné první místo v tabulce a tým, kterému se venku daří. To byla výzva, kterou berani dokázali v zápase s Libercem obrátit v jasné vítězství. K výhře stačila domácím první třetina, kdy soupeře téměř nepustili za červenou čáru.

Ševci vlétli na liberecké tygry hned po úvodním vhazování a nenechali je až do závěru třetiny v klidu. Rychlý hokej plný hezkých přihrávek a akcí na domácí straně a zaraženosti ze strany hostů fanoušky nemohl nebavit. Zvlášť když už od páté minuty na časomíře svítilo 1:0. Gólovou akci zahájil Petr Čajánek, přes celou šířku kluziště přihrával najíždějícímu Důrasovi, který pak poslal puk přímo do jízdy zakončujícímu Galvasovi.

V deváté minutě už to mohlo být dva nula. Nejdřív v přesilovce Holík z dobré pozice přestřelil, následná Leškova rána se zdála být jasným gólem. Neochotu rozhodčích zkontrolovat situaci u videa zpětně ospravedlňuje pouze fakt, že branka opravdu nepadla. Odraz puku, který se zdál být odrazem od zadní konstrukce, byl totiž přesnou trefou do levé tyčky Pincovy branky.

S nastřelenou tyčí si ale Zlínští dlouho hlavu nelámali. Už o pět minut později zvedal ruce nad hlavu Pavel Kubiš, který dostal puk za Pincova záda těsně po skončení přesilové hry – 2:0. V sedmnácté minutě se střelec druhé branky mohl radovat znovu, ale betony libereckého brankáře přesně ucpaly volnou skulinu u pravé tyčky.

Domácího gólmana Liberečtí lehce prověřili až v samotném závěru třetiny, spíš než o ohrožení branky šlo ale o protažení Luboše Horčičky, který si za celou dobu na puk téměř nesáhl. Hosté o sobě dali vědět až na konci třetiny, od začátku prostřední části to ale vypadalo na obrat.

Hned v první minutě se před Horčičkou objevil zcela sám liberecký útočník Dušek, v polovině třetiny pak museli jít rozhodčí ověřovat, zda se puk, který zlínský brankář schoval pod sklapnutými betony, dostal za brankovou čáru či nikoliv. Druhý sporný moment utkání vyřešilo rychlé rozpažení sudího.

Aby si rozjetí hosté náhodou nemysleli, že by mohli nepříznivý výsledek zkorigovat, Ševci hned po vhazování, které následovalo po případu s videem, díky trefě Ondřeje Veselého z 32. minuty zvýšili už na 3:0. Do třetice „sporů“ se sudím o volání či nevolání videorozhodčímu přibylo ještě ukvapené zapískání. Střelu Petra Lešky brankář Pinc sice chytil, krátce po hvizdu píšťalky ale puk doputoval za brankovou čáru.

Závěrečnou třetinu už se hostům nedařilo dostávat přes bránící modré dresy, k brankám upravujícím nepříznivé skóre se dostali až v samotném konci zápasu. Tomu ale ještě předcházela čtvrtá branka domácích, kterou v přesilovce zařídil Petr Holík po teči Hamrlíkovy střely od modré. Mladý útočník si tak po vítězné trefě v Litvínově připsal na střeleckou listinu další bod a zvýšil na 4:0.

Oslavné chorály neutnuly ani dva gólové momenty Libereckých, které přišly na jakýkoliv zvrat v zápase příliš pozdě. Nejdřív v padesáté sedmé minutě doklepl puk do prázdné branky Bárta poté, co Horčičkovi kotouč vypadl z lapačky, na konečných 4:2 pak upravil dvacet sekund před závěrečnou sirénou Urban.

PSG Zlín - Bílí Tygři Liberec 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)

Góly: 5. Galvas, 14. Kubiš, 31. Veselý, 53. Holík - 57. Bárta, 60. Urban

PSG Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Matějíček, Galvas, Zámorský, Lučka, Tesařík, Řezníček - Finsterle, Leška, Köhler - Důras, Čajánek, Veselý - Ondráček, Vlach, Kubiš - Holík, Sýkora, Čech.

Bílí Tygři Liberec: Pinc - Výtisk, Čakajík, Holub, Hay, Derner, D. Kajínek, Trončinský, Moravec - Klimenta, P. Nedvěd, Dušek - Špaček, Vak, Vantuch - Víšek, Urban, Bárta - Kica, Bulíř, L. Krejčík.