Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod

Kuba 36 | před 5 lety | ... Reporty

První extraligový zápas sezóny 2012/13 je za námi. Vcelku spokojenost, jen si myslím, že mohl být víc zaplněný dům a mohlo padnout i VÍC BRANEK!!! Šance totiž byly. A nebylo jich málo. Hlavně v první třetině. Ale o tom později. Napřed se vrátíme před samotné utkání, kdy se náš choreo tým postaral o přípravu tradiční přerostlé sektorovky s nápisem KONEČNĚ! Sektorovka byla po zahájení utkání roztáhnuta jako vždycky přes celé stání za brankou. Zároveň se i rozletěly balónky a začalo naše peklo v kotli. Tak pojďme to tedy zkouknout, ju?

Zápas začal ve středovém kruhu a pokračoval pár minut u našeho kotle. Nejprve Zámora seznámil se svou střelou Kopřivu, tedy brankáře hostí a na začátku čtvrté minuty Leška po nahrávce Balaštíka byl sám mezi kruhy s kotoučem, střela však umístěná dobře nebyla. Z protiútoku si promluvil s kotoučem konečně už i Horčička.

I nadále jsme byli lepším celkem, Slavie vystřelila jen občas a to vždy do Luboše. Náš kotel se zatím dává dohromady, není divu, po takové pauze. A nás bubeníky dost pobavil nápis na kostce: "Fanclub Zlín dne 16.9.2012 pořádá výjezd do Vítkovic. Informace u bubeníků v kotli." No, základní informace bychom asi byli schopni podat, ale nějak jsme se k tomu ani nehlásili. Stejně nikdo nepřišel a do Vítek nás podle všeho pojede 23.

Přestože naši ufoni ve stříbrných helmách nechávali hru běžet, přece jenom už po několika neodpískaných faulech museli vyloučit Zlíňáka. Ale v červeném dresu: 13:22 a ex-zlínský Jura Kučný dostává menší trest za hrubost. První hra v početní převaze. V našem Buly magazínu sice bylo psané, že jsme trénovali zejména přesilovky, znát to ale moc nebylo.

Rázem jsme na začátku předposlední minuty první třetiny. Čajda vypálil dělovku a Kopřivka měla co dělat, aby kotouč udržela před dojíždějícími soupeři. 18:37 a další přesilovka. Michal Kadlec dostává zatím jen dvouminutový trest za držení hole, mohlo se ale ještě vylučovat za podražení, to se však neděje. V závěru třetiny jsme už mohli konečně vsítit branku, ale pořád něco malého chybělo. První třetina tak končí za velkého aplausu domácích fans.

Zásahy brankářů v první třetině: Horčička 7 a jeho protějšek jednou tolik. Oba však drží stoprocentní úspěšnost a tedy bezbrankový stav.

Do druhé periody vstupujeme ještě s klasickou 38 sekundovou přesilovkou. Ale je z ní jen čtrnáctivteřinová, počet hráčů na ledě se totiž srovná po podražení Veselého holí. Oslabení jsme zvládli a pak jen klouzačka tam a sem. Důležitá situace přišla až v čase 25:16. Kučný jde na opět trestnou lavici za nedovolené bránění a to nás může těšit.

26:01 a premiérová trefa v tomto ročníku. Čajda tečuje už jednou tečovanou teč Holíka po ráně Tesaře a je to 1-0. S tímhle gólem měli problém samozřejmě Slávisti, nejhlasitější byl však brankář Kopřiva, kvůli zásahu kotouče vysokou holí si asi na sudího dovolil příliš. Za svůj fakáč tedy brankař vyfasuje osobák a za něj to odpyká Michal Poletín. A Míša tam bude mít kolegu. 26:26 a Petr Kuboš drží borce ve žlutém dresu. Přesilovka to byla taková průměrná a šance byly až po ní.

V závěru devětadvacáté minuty Zámorský zaváhal a Kalla mohl dost ohrozit Horčičku, ten si však poradil. 29:54 a další oslabení na hostující straně. Marek Tomica nám srazil Čecha a to se počítá jako nedovolené bránění.

Střely v přesilovce byly z většiny blokovány a tak se nic velikého neudálo. Na druhé straně v polovině 36. minuty Hertl vypálil z dobré pozice z kruhu nikým neobtěžován, Horčička puk tedy alespoň lapačkou vyrazil. Druhá dvacetiminutovka končí dalším zásahem Horči proti Sklenářovi.

Zásahy mužů v masce jsou po deseti, ovšem domácí má stoprocentní úspěšnost zásahů a soupeřův gólman už jen 90, jak ho ve dvacáté sedmé minutě úspěšně protečoval Čajánek.

Do třetí fáze jsme vletěli a přineslo to ovoce, to nám ale po chvíli zplesnivělo. 42:27-Pavel Kubiš obkrouží klec a puk zasunuje mezi betony, sudí jde k videu, volá si brankového nebo spíš kontaktuje vedení Slávie. Ať jedno nebo druhé, v sektoru hostí se mezitím kluci červenobílí tak trošku melou mezi sebou. Jednoho sekuriťáci vyvádějí hned, druhého po dalším konfliktu až po pár minutách.

A sudí si už na hlavu nasazuje alobal a jde nám ukázat verdikt, ten zní tak, že branka neplatí, protože byla posunutá soupeřem ještě před doražením kotouče za čáru. Posunutá brána! No, Kopr vůbec neviděl, kde má puk a sotva jsme ho my uviděli na brankové čáře, zařvali jsme nadšením, tak s pomocí spoluhráče honem vyšoupl šikula Kopřiva slávistickou branku z úchytů a když tam Husička doklouzal, uviděl puk sice za čarou, ale s posunutou brankou. A shora to bylo přes kameru krásně blbě vidět, tak teda ufon rozpažil a Růža se radoval.

Zámorský v polovině pětačtyřicáté minuty vystřelil na Kopřivu, tomu spoluhráč kotouč tečoval a Kopr měl co dělat, stejně jako z protiútoku Horča, ten z dorážky Hertla byl trošku vedle a puk zalehl na brankové čáře. A při tomhle zákroku má zas problém se sudím Kadlec, za nesportovní chování dostává osobák do konce utkání. Ale zjevně to nevadí.

45:59 a je to. Je srovnáno. Opět nám nevyšel výsledek 1:0. Nejprve mladý Růža spálil gólovku, ale poté nastartoval Jelínek a z levého kruhu k bližší tyči srovnává. 1-1.

Závěr padesáté minuty patří Béďovi, a jeho hitu u mantinelu na Dreslera, aplaus. Osm minut do konce základní hrací doby a mohli jsme strhnout opět vedení nebo prohru na naší stranu. Jako první tyč nastřelil Lešoun, po něm na druhé straně ml. Růžička. A na začátku pětapadesáté minuty velká šance Köhlera po nahrávce Baláže: jede sám na klec z boku, Kopřiva vyjíždí, ale puk mu Béďa vystřelil pouze do břicha. Ten teď v rohu jen zklamaně praštil hokejkou o plexisklo a možná zpytuje svědomí, proč třeba neobjel už tak dost vyjetého gólmana po mantinelu, anebo proč nezabrzdil a nenahrál… Bůh ví, co se mu ještě motá hlavou.

Každopádně se z toho rychle oklepal a vítěznou branku si vstřelil 245 sekund před závěrečnou sirénou. Kotouč se dostal mezi kruhy, Köhler zavřel oči a z otočky vypálil projektil do vzdálenější spojnice. 2-1. Náš řev je ohlušující a nejvíc řve Zvolen vedle mě, protože mu opět vychází tiket s výhrou za tři litry.

57:38 a po velikém pískotu přišel pokřik, prosím, bez cenzury: "Celá Praha jebe Poláka". To proto, jelikož Larry dostihl kotouč u soupeřovy modré čáry, kotouč se šoural proti němu a Larry ho odpaluje z první, akorát puk už přejel modrou, Larry ale nestihl zareagovat a tak prostě jen reflexivně vypálil. Za to inkasuje osobák. Je v tom nevinně, snaží se to vysvětlit, ale marně. Osobák přesahuje konec třetí třetiny, tak to Larry na trestné zabalí, a vrací se přes led do šatny.

Na začátku závěrečné minuty se Honejsek tak valí do útoku, až svalí do branky místo puku samotného Kopřivu. Ten byl už za pár vteřin na své střídačce a začíná boj s časem i nervy. Slávisti hrajou vabank v šesti v naší třetině a Růža má tyhle situace dodře zmáknuté. Naštěstí jsme ten boj s časem i nervy vyhráli my a tak jsou tři body z prvního utkání do tabulky započítány Ševcům.

Pro další body si pojedeme do začarované ČEZ Arény do Vítkovic v neděli 16. 9. 2012, kde doufám zlomíme kouzlo prokletého hradu rytíře Vítka.

Diváci: oficiálně 4870, neoficiálně tak 5 500.