Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod

Kuba 36 | před 7 lety | ... Výjezdy

Čtyři zápasy, devět bodů a třetí místo. To je bilance po zápase. I když je Litvínov od nás tak trochu dál, já se tam vydal. Víkend jsem totiž strávil v Praze, kde jsem navštívil sobotní utkání HC Lev Praha versus Barys Astana. Fandění nic moc, připomnělo mi to spíše utkání NHL. A srovnání po hokejové stránce zní jasně, extraliga je prozatím asi zábavnější. Ale možná je to i tím, že Lev od začátku prohrával a Ševci vedli.

Měli jsme trochu problém dostat se do Litvajzu, protože ukazatel ani jeden. Ale přišel jsem na začátku třetí minuty a hned jsem rozkřičel našich deset žlutomodrých fandů z Prahy.

A hned jsem také uviděl fantastický zákrok Sedla, který vytáhl proti tvrdé střele Martynka. 5:21 a první vyloučení. Petr Kousalík dostal menší trest za držení protihráče. A trénink přesilovek je najednou kupodivu znát. Kluci udělali zámek a ani fantastická kouzla Francouze v kase Vervy nepomohla domácím udržet bezbrankový stav. Střela ze skoro nulového úhlu se nějak záhadně dostala do sítě. Jako autor je označen Jaroslav Balaštík! No konečně! 1-0.

10:01 a domácí mají příležitost vyrovnat. Petr Holík je odsouzen na dvě minuty za katr, provinil se vražením na hrazení. Holas a vražení? Ovšem i naše hra v oslabení je chvalitebná, domácí se nemůžou k ničemu dostat. V patnácté minutě se ozvali, zatím nijak dobře slyšitelní, domácí fans, a to pískotem po zákroku našeho borce, který velice tvrdě zastavil u mantinelu Trávníčka. Ale i nadále jsme hráli na hraně a sudí už pak byli asi jediní, kteří proti nám na zimáku nepískali. V předposlední minutě třetiny nás litvínovští trochu potrápili, Sedlo však chytil formu. V posledních vteřinách jsme mohli své vedení ještě navýšit, Baláž však v úniku nezakončil ideálně.

První třetina, ve které jsme měli výrazně navrch, tedy končí s výsledkem 0:1 pro hosty díky naší šestadevadesátce.

Druhá třetina začala skoro vyrovnáním, litvínovský hráč kotouč dostal a měl před sebou skoro prázdnou klec, Sedlo, jak mi po zápase sdělil, mu na poslední chvíli do střely vložil vyrážečku. A po třiatřiceti vteřinách druhé části máme opět přesilovku. Kubát jde ven za podražení. Tlačili jsme fest, a na důkaz toho jsme nechali na tyčce Francouzovy klece razítko. Teď se hlasitě ozývá už i Verva. Bývá často v našem pásmu a počet zákroků Kuby a našich icingů narůstá.

27:44 a Řezňa vyloučen za držení protihráče. Litvínov přesilovku sehrál výborně, naše čtveřice ovšem také. Sedlo opět ukazuje své kvality.

33:08 a stalo se to, co bylo jen otázkou času. Nějaké nahození muselo skončit v síti. Sice jsme velké šance neměli, spíše jsme docela jistě bránili, ale občas jsme to tak nenápadně zkusili a právě z toho vyplynulo naše dvoubrankové vedení. Leša vyhrál v útočném pásmu buly a Béďa Köhler přiťuknutím do kotouče prohazuje Francouze. 2-0.

36:59 a po zakázaném uvolnění domácích přichází trest. Richard Jareš a jeho podražení. Šance na zvýšení byly, k tomu však naštěstí pro domácí nedošlo.

A tak druhá třetina končí a my vedeme na Litvínovském ledě 0-2. Ve čtyřiatřicáté minutě zvyšoval Köhler. Hra je zatím opravdu velice zábavná. Oba brankáři však chytají skvěle.

Na začátku třiačtyřicáté minuty se ocitl Očko tváří v tvář gólmanovi domácích, ten jeho střelu však vyrazil. 43:13 a oslabení. Béďa se provinil vražením na hrazení. V přesilovce Stříteckého střela skončila na tyči, a bezmála čtyři tisíce fanoušků Vervy se dostávají do varu.

Ale i po přesilovce se Litvínov drží v pásmu a už to bohužel je tak, po tlaku domácích přichází vytoužené snížení. 46:26 a nervy opět poskakují. Zimním stadionem Ivana Hlinky zní gólová píseň z dost hlasitých repráků a to je naděje pro Litvínov. Juraj Majdan se ocitl sám před Sedlem a z první rány zvedl kotouč Sedlovi nad rameno. 1-2.

48:27 a Larry si odpyká - teď fakt doufejme, že celé - dvě minuty za držení protihráče. Oslabení jsme ubránili a vynutili jsme si vhazování v útočném pásmu. Závěr šestapadesáté minuty a technická závada. Sedlo měl, jak mi po zápase sdělil trenér brankářů Richard Hrazdíra, problém s uvázáním brusle u špičky nože. Tento problém je však většinou pokaždé jiného charakteru a pokaždé trvá oprava jinak dlouho. Z mé brankářské kariéry však vím, že Richard je šikovný a během time-outu, který si musela naše střídačka vzít na opravu této závady, bylo vše vyřešeno. Domácí fans samozřejmě hlasitě pískali, brali to totiž jako záminku pro to, aby si naši kluci po inicgu vydechli.

56:09 a ne zrovna příznivá situace. Petr Čajánek vyhodil puk z obraného pásma na tribuny. Ale toto se uklidňuje už po čtyřech vteřinách, kdy se počet hráčů v poli srovná. Viktor Hübl hned po vhazování hákuje. Kotouč se zatím drží ve středním pásmu a mezitím už jsou oba celku v plném počtu.

58:30 a domácí si vyžádali oddechový čas. Verva si dává pohovor u střídačky, jak ještě toto utkání zvrátit. Francouz se už z tohoto pohovoru nevrací a tak začíná nejtěžší chvíle utkání, Sedlo mi však řekl, že se mu chytalo dobře a že ani v závěru se nějak neznervózňoval, že i po tom inkasovaném gólu měl sebevědomí vysoké, ještě aby ne, když celé utkání chytal výborně.

59:22 a je tu asi rozhodnutí. Posmyk v poslední chvíli zamezil Čajdovi vystřelit ve středním pásmu na prázdnou klec a tak dostává menší trest za pád pod nohy. Dalo by se debatovat i o technické brance. Ale zajímavé spíš je, co předcházelo tomu, že Posmyk musel udělat to, co udělal. Jeden z litvínovských hráčů totiž jel střídat a nevšiml si, že za patami má kotouč.

Puk tedy kontrolujeme až do závěru, Larry se ještě ocitl v poslední vteřině sám před brankářem, jeho projektil však Francouz polapil. A tak tři body se povezou do 420 kilometrů vzdáleného Zlína. Cestu za naším vítězstvím načal Balaštík, vítěznou branku pak vstřelil Köhler. Domácí potěšil jen Juraj Majdan. Není asi překvapením, že nejlepšími hráči utkání byli vyhlášení oba muži v masce.

Jak už jsem napsal, po utkání jsem vyzpovídal některé hráče a trenéry, a jeli jsme za nimi až na dálnici, na které jsme je slavnostně předjeli. Hráči se dodívali na hokejové Bully živě v busu a pomalu se uložili do temné noci. Stavili jsme se někde ještě na jídlo a tak nás kluci opět předjeli. Jenže oni zřejmě stavěli taky a tak následovalo slavnostní předjetí podruhé.

A pak už jsme doma, a těšíme se z první výhry na hřišti hostů.