Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod

kuba 36 | před 5 lety | ... Rozhovory

Dnes jsme vyzpovídali střelce jediné zlínské branky v nájezdech, Petra Holíka a hráče utkání za Zlín, brankáře Luboše Horčičku.

Petr Holík

V čem byl problém, vy jste nastoupili proti Brnu hned od první třetiny, dnes to bylo takové vlažnější.

Tak bylo to vlažnější, nedostávali jsme se vůbec do třetin, špatně jsme bruslili a potom se to nějak zlepšilo, dostávali jsme se do šancí, akorát je proměnit.

Za hosty v brance jejich dvojka, Kostúr, což je poměrně neznámý hráč pro celou extraligu, dělalo vám to tedy problémy?

Tak to, že ho neznáme, v tom nevidím problém, ale jinak problémy dělal, protože jsme dali jen jeden gól a pak nájezdy vychytal.

V Liberci sedm inkasovaných branek, dnes jen dvě a ani v jednom utkání bohužel výhra.

Tak proti Liberci nám to tam padalo jak na jedné straně, tak na druhé, ale pokud jsme schopní dát tolik gólů venku, tak je v podstatě jedno, jak hraje soupeř a pokud dostaneme jen jeden gól, tak bychom měli asi vyhrát.

Problémy v přesilovkách, dnes to nějak nešlo v porovnání s ostatními zápasy.

No právě, nedostávali jsme se do třetin. Musíme to prostě zjednodušit a víc se tlačit do brány, snažit se dát spíš škaredý gól a ne hrát na krásu.

Ten nájezd, měl jsi ho promyšlený?

Tak napůl, já teďka zkouším na tréninku jen golfáky, protože mi to nejde, ale když se mě trenér zeptal, jestli dám gól, tak jsem řekl, že ano a šel jsem. Měl jsem variantu, že vystřelím, ale v poslední chvíli jsem si to rozmyslel.

A zkoušel si takovou podobu nájezdu někdy, nebo to bylo z okamžitého nápadu?

Ani ne, já jsme si vzal totiž na třetí třetinu jinou hokejku, já hrávám z větším záhybem a ten bekhend mi s ní moc nejde, tak jsem si vzal rovnější hůl a padlo to tam,

uzavírá střelec našeho jediného gólu v nájezdech, Petr Holík.

Luboš Horčička

Který moment byl v zápase nejtěžší, pořád jsme prohrávali a chomutovští vystrkovali růžky.

No tak bylo to těžký utkání, vlastně my jsme nezačali špatně, akorát jsme schytali gól a nemohli jsme se do toho nějak dostat. Ze začátku tam moc střel nebylo, takže bylo to těžký. Ale asi nejtěžší to bylo v tom čtyřminutovém oslabení, tam bylo hodně střel, to jsme ale naštěstí ubránili a pak jsme se štěstím dali gól.

Ty nájezdy, jak byly těžké, ten poslední nájezd, to jsi byl asi pod velikým tlakem?

Tak já jsem věděl, že se dneska celkově trápíme v té koncovce, že ty přesilovky 5 na 3, 4 na 3... ten zápas jsme mohli rozhodnout tam a podle toho vypadaly ty nájezdy. Kdybych to pustil, tak jsme ten poslední museli dát, což kór dnes nebylo jednoduché, já to bohužel nechytil.

V pátek Kladno, těžký soupeř.

No tak to bude těžký soupeř, ale v této lize je každý těžký, v pátek bude asi svátek hokeje, ale my uvidíme, ještě je před námi Sparta,

uzavírá Luboš, který se dostal do branky po celorodinové viróze, jíž zůstala ušetřena jen jeho žena, která dle vlastních slov s chřipkovou nákazou i přes prohibici bojovala vodkou :-)