Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod

kuba 36 | před 5 lety | ... Reporty

Jen jeden inkasovaný gól v základní hrací době, desítky střel, neproměněné šance a přesunuté jádro kotle. Tak to vypadalo na Zimním stadiónu Luďka Čajky při zápase sedmého extraligového kola sezóny 2012/2013 proti nováčkovi z Chomutova.

A za hosty nastoupila posila z NHL, Michael Frolík, ten šel hodně vidět. Ale i brankářská dvojka hostí, Kostúr, šel vidět, připsal si 50 zásahů. Do naší branky se zase vrátil Luboš Horčička.

A Luboš se seznámil s Frolíkem hned z první akce, přes jeho beton však prozatím nic neprošlo.

V čase 3:38 pak opět Frolík nahrál do jízdy Pulpánovi, ten před Horčičkou nahrál Kraftovi a jeho střela do růžku posílá hosty do vedení. 0-1.

Možnost na srovnání je tu v 8. minutě a 26. sekundě. Jaroslav Mrázek podrazil Veselku, valícího se do útoku. V následné přesilovce měl šanci jen Balaštík, když tečoval nahození Larryho. Radek Duda, který se dnes choval nadměrně klidně, se potom pokusil sundat Okála, jenže Zdeňa si toho včas všiml a tak šel k zemi Dudýs. V polovině třinácté minuty hned po vhazování vypálil Pulpán a z Lubošova betonu se jen zaprášilo. Z protiútoku zase kryje Kostúr pokus Melenovského.

Kotel se mezitím snaží rozeřvat i stání, to se pak po prosbě o pomoc megafonem aspoň trochu ozývá.

15:26 a další přesilovka Ševců, Miroslav Zálešák jde ven za sekání. V polovině přesilovky Béďa Köhler nastřelil tyč a v ochozech to jen zašumělo. A další vyloučení. Součastně s návratem Zálešáka se jde posadit Radek Duda za hákování. 18:28 a publikum se dostává do varu. Brett Palin je vyloučen za zdržování hry. Po dvou následujících přesilovkách máme další výhodu, tedy přesilovou hru 5 na 3 po dobu šestapadesáti vteřin. Zámek se povedl, jenže ať přitom publikum vřelo jak chtělo, vidělo jen dva pokusy Zámorského.

První část tedy končí za stavu 0-1. Ve čtvrté minutě se prosadil Kraft. Horčička zasahoval šestkrát, jeho protějšek šestnáctkrát.

Ve druhé části jsme měli ještě možnost 29 vteřin klasické přesilovky, hosté však vyhráli úvodní vhazování a kotouč měli pod kontrolou. Krátce po skončení zbytku soupeřova trestu měl ještě šanci Petr Leška, když nadvakrát dorážel. V čase 23:02 přichází první přesilovka hostí: Marek Melenovský dostává menší trest za hákování. Chomutovští sehráli přesilovku v nadějích, Luboš nás však drží. V celém zápase asi moc práce neměl - na rozhovor jsem čekal dvacet minut, protože si musel dát po utkání ještě kolo. Až do závěru třiatřicáté minuty však dominovali při větších šancích oba brankáři. 33:38 a čtyřminutový trest pro Bedřicha Köhlera za zásah vysokou holí s krvavým zraněním. Asi to nebylo zas tak zlé, protože se z ledu žádný krvavý humus uklízet nemusel. V polovině přesilovky hostů měl větší šanci opět Frolík, jehož dorážku na poslední chvíli zastavil Horčičkův beton. Poté následoval výrazný tlak chomutovských, ale naštěstí jsme se ubránili.

Druhá třetina tedy skončila slušným peklem. V této části si připsal Horčička 20 zásahů, Kostúr 14.

A další oslabení hned v úvodu závěrečné třetiny. 40:28 a Jarda Balaštík jde za katr s trestem, který zní: nedovolené bránění. V oslabení jsme však šli po vyrovnání my. Závěr pětačtyřicáté minuty a ex-zlínský bek nastřelil tyč Lubošovi klece, Hřebejk se ještě snažil dorážet, naštěstí se mu to nepodařilo.

45:27 a kapitán domácích, Petr Čajánek je vyloučen za držení. Toto vyloučení se ale nelíbí fanouškům, protože držel spíš soupeř a ještě přímo před zraky sudího. Sudí se pošklebuje a provokativně tancuje na skandování svého jména. Nejeden z diváků pak porušuje bod 3 Návštěvního řádu ZSLČ a kamery na stadiónu tak mohou prokázat svůj účel, když s jejich pomocí pořadatelé vyvádějí osoby provinivší se zasypáním ledové plochy odpadky.

Ale opět v oslabení spíše útočíme. A Čajda hned s trestné lavice naskočil a řítil se do protiútoku, střela jen těsně neměla gólové zakončení. A tak přichází čas 48:29, kdy Lukáš Pulpán dostává menší trest za hákování.

Góóóóóóóóóól! Rozléhá se zimákem. Čas 49:27 a Čajda teď už mířil dobře. Z mezikruží dorazil za dezorientovaného Kostúra, který jinak po celé utkání chytal naprosto klidně. 1-1.

52:21 a zůstáváme v tlaku. Milan Kraft a jeho menší trest za hákování. A šance tu byly, jak Holas, tak i ostatní z jeho lajny. Začátek třiapadesáté minuty a Piškot se ocitl tváří v tvář Kostúrovi, dlouho však váhal se střelou a tak bohužel opět nic. Jinak až do konce utkání jsme měli obrovské šance, závary před brankou a tak podobně. Vítězná branka však nepadla.

Podruhé v této sezóně budeme svědky prodloužení, nájezdů však poprvé, to ale ještě nepředbíhejme. Jinak, Horča zasahoval ve třetím dějství desetkrát, Kostúr třináctkrát.

62:02 a mohlo by být rozhodnuto. Martin Lučka a jeho trest za hákování. To tedy znamená, že máme dvouminutovou výhodu 4 na 3. Jenže místo rozhodnutí přišla šance Chomutova, Pulpán vystřelil při jízdě jeden na jednoho z poměrně dobré pozice, Luboš je ale odpočatý a jde to vidět.

Na řadu tedy přicházejí samostatné nájezdy, ale ještě před nimi, při úpravě nájezdového pásu se ozývá hlasitý pískot a opět nadávky na hlavního sudího Husičku. Naplaveniny u nás kolem bubnů nechápou co se děje. Je třeba vysvětlit, že pro nájezdy se zpravidla upravuje branka blíže k sektoru domácích a teď se najednou všichni přesouvají blíže k sektoru hostů?

No, asi už to tak bude.

Za hosty se jako první vydal na Luboše Sikora, přestřelil. Beďa Köhler už téměř dotáhl svůj bekhendový blafák, jenže Kostúr jako by ho znal, vypíchl mu kotouč v tom nejméně vhodném okamžiku. Lukáš Pulpán otevírá skóre nájezdů velmi šťastnou střelou mezi betony, Horča sice sklapl včas, ale puk přesto prošel a odrazem od betonu se zakutálel do kasy. 0-1. Petr Holík si se svou novou holí vyzkoušel ten svůj šílený bekhend do vinklu a konečně to zas jednou vyšlo. 1-1. Na důležitý nájezd se za hosty postavil Frolík, nechytatelně vypálil do růžku a byla to pádná odpověď na 1-2. Petr Leška už musel dát gól, přestřelil však a tak dva body putují do Čech.

Nejlepším hráčem za domácí je samozřejmě Luboš Horčička, brankař hostí Kostúr na druhé straně předvedl fantastický zápas a polapil 50 střel.

Naším dalším soupeřem je teď v úterý Sparta, kterou nejspíš budeme muset povinně poléčit, protože prohrála pětkrát za sebou a to by v tom byl Polák, aby Sparta nevyhrála. No a v pátek se můžeme těšit, jak pozdravíme všechny čumily u nás ve vyprodaném domě na Kladno.