Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod

kuba 36 | před 7 lety | ... Reporty

Tým Lokomotivu pátečním utkáním zakončil svůj kemp ve Zlíně, kam je pozval otec Karla Rachůnka, tedy Karel Rachůnek nejstarší. Hráči tímto uctili památku Rachny, který tragicky zahynul 7.9.2011 při leteckém neštěstí poblíž Jaroslavle. Ve čtvrtek hráči ještě navštívili Lesní hřbitov, hrob Karla.

Že bude vyprodáno, bylo jasné téměř ihned po oznámení, že se nový tým Jaroslavle podívá do Zlína, ale že bude ceremoniál od samého začátku doprovázen takovým bouřlivým potleskem, to se dalo stěží odhadnout.

Hráči se postavili na modré čáry, na led v civilu nastoupili hokejové hvězdy jako Jágr, Plekanec, Straka, Voráček a mnoho dalších. Kájovo číslo bylo navždy vyřazeno ze zlínských čísel na dresech, ke stropu dres poslali jeho bratři Tomáš a Ivan.

Ještě před minutou ticha Martin Dejdar nasměroval všechny přihlížející oči na sektor stání, kde náš choreo tým roztáhl choreo se vzpomínkou na čtyřiačtyřicet obětí leteckého neštěstí.

Poté cenu primátora města, Miroslav Adámek, předal otci Rachny a společně s Matějem Rachůnkem rozehráli exhibici v podobě slavnostního buly.

Po pokřiku „Karel Rachůnek!!!“ a protleskané téměř celé čtvrté minutě jsme se radovali z branky. Jaroslavl podcenila naše borce a v symbolickém čase 4:44 otevírá skóre Ondřej Veselý. Soupeř sice protestoval, je pravda, že oprávněně, ale sudí branku uznal. Klec byla totiž posunutá před tím, než kotouč překročil brankovou čáru, no co už.

Uběhly necelé tři minuty a Roman Ljuduchin do odkryté branky posílá kotouč. Po chvíli jsme měli možnost přesilovky, ale ta byla stejná jako v lize. 14:13 a Lokomotiv se dostává do vedení. Sami Lepisto dorazil střelu Viktora Kozlova.

Vyloučení, tyč a zase vyloučení. Naše 57-vteřinová dvojnásobná
přesilovka se opět nijak nelišila od těch ligových. Když ani Ondráček netrefil poloprázdnou branku tak skóre po první třetině bylo 1-2.

A po devadesáti sekundách druhé části se ruský tým dostává již do dvoubrankového vedení. Maxim Truněv se ocitl sám před Lubošem a bohužel se nemýlil. V polovině utkání se do branky staví Sedlo a uběhne jen 11 vteřin, než bude potrestán za vyhození kotouče mimo mantinely. Opět nám Lokomotiv ukazuje, jak se hrají přesilovky. Viktor Kozlov svou druhou brankou v duelu stanoví konečný stav exhibice. ZS Luďka Čajky probíhá mexická vlna a při té Tomáš Rachůnek pálí vedle po krásné přihrávce Čajdy.

Klakson ukončil druhou dvacetiminutovku a skóre tedy je 1-4.
Na začátku posledního dějství jsme se ubránili v oslabení po hákování Honejska, když ale ani ten po svém návratu neprostřelil Kolesnika, pochvíli zase špičkou betonu vytěsnil kotouč do rohu Sedláček, za pár minut zase zapracovala lapačka.

Utkání tedy končí výsledkem 1:4. Obě mužstva se ještě vyfotí a hráči Lokomotivu poděkují na dálku i nám, fanouškům. Však jsme je také často povzbuzovali a skandované "Lokomotiv!" se na závěr neslo vyprodaným zimákem stejně hlasitě, jako následné "Ševci!"