Dobročinný obchod

Kuba 36 | před 5 lety | ... Rozhovory

(ČLÁNEK JE DOKONČEN) Dnes nám rozhovory poskytli Jarda Balaštík za Zlín a za chomutovské Piráty ex-zlínský útočník Michal Důras.

JARDA BALAŠTÍK

Ty jsi dal vítěznou branku, ze začátku to vypadalo, že to bude snad 8:6, ten start nebyl na naše poměry obvyklý.

No, začátek byl divoký a soupeř dokázal vždy odpovědět, ta první dvacetiminutovka se divákům musela líbit, ale trenéři si k tomu řekli svoje. V druhé třetině jsme zápas strhli na svou stranu a třetí třetina se jen držela, ale tři body se počítají.

Můžeš prozradit konkrétně, co v kabině bylo?

No tak měli jsme hrát spíš víc dozadu a mnoho dalších věcí... (povzdech)

Jak jste reagovali na střídání brankářů?

Téměř nijak, Chomutov chtěl dát tomu asi grády a my jsme si hráli pořád to svoje, šli jsme si za vítězstvím a tím to skončilo.

Dělalo to nějaké problémy hrát ofenzivně?

Myslím si, že ne, samozřejmě bránit je jednodušší ale zvládli jsme to asi v klidu.

Dnes byla změna, podrželi jste si tu povánoční dobu a nezačali jste zatím klesat jako v minulých sezónách.

No, to jsou časté otázky novinářů, dávali jsme si na to pozor a my jsme to nebrali nijak zvláštně.

Asi nečekaná návštěva 4417 diváků?

No, je to krásné, ale lidi už se stejně přes svátky nudili.

Jste na druhém místě i když Plzeň dnes opět vyhrála, tudíž tam ten rozdíl je pořád šestibodový

Tak na tabulku se skoro vůbec nedíváme, ale zatím je to dobré.

Jaké byly Vánoce?

Dobré, dcera (4,5 let) si to užila a Ježíšek jí toho hodně nadělil, asi až moc. Tak hodná zas nebyla, rodinná atmosféra ale byla krasná.

MICHAL DŮRAS

Ty si pamatuješ tu situaci po vánocích tady ve Zlíně, kdy byl trošku problém v tomto období, tentokrát si to Zlín podržel, hlavně v té druhé třetině.

My jsme tu druhou třetinu prospali a to byl kámen úrazu.

Co se stalo, že vás Zlín začal najednou tak přebruslovat?

Těžko říct, byli aktivnější a my jsme tu druhou třetinu prostě nezvládli.

Ty jsi ve Zlíně strávil tři sezóny, jak se tu hrálo?

Tak dneska hrál Zlín dobře, ale to jen potvrzuje jejich umístění. My jsme tady ten zápas ztratili ve druhé třetině, kdy jsme ji totálně prospali.

Chomutov měl výborný start do sezóny a najednou takový pokles, co se stalo?

To je realita, spadli jsme tam, kde jsme a my se snažíme držet ty týmy bodově tak u sebe, alespoň na to předkolo.

MATÚŠ KOSTÚR

V dnešním zápase jste 2x dokázali reagovat na zlínské vedení. Co nakonec rozhodlo o Vaší dnešní prohře?

Myslím si, že tu druhou třetinu jsme začali velmi špatně, přestali jsme bruslit, nechávali jsme se často vylučovat a Zlín měl ve druhé třetině velký tlak a dokázal toho využít. I když si myslím, že jsme měli ve druhé třetině víc šancí , tak jsme je bohužel nevyužili, nedali jsme ani ten kontaktní gól. A to je to, co asi dnes rozhodlo.