Patrik Urbanec mi odpovídal na mé dotazy a z toho tu máme exkluzivní a zároveň i první rozhovor, který o tomto šampionátu podal.

Jaké byly pocity, když ses dozvěděl, že se do Ufy podíváš?

Byl jsem překvapený, ale na druhou stranu taky hodně rád. Byla velká konkurence a popravdě řečeno jsem tomu moc nevěřil, že se tam dostanu.

Jak ses to dozvěděl?

Dozvěděl jsem se to po přípravném zápase se Slovenskem další den po snídani. Trenér řekl 23 jmen kteří poletí do Ufy.

Neplánoval někdo z rodiny jet s tebou?

Určitě ne, měli už svůj program.

S kým ses z týmu nejvíce znal?

S těmi, co byli se mnou na předchozím turnaji ve Švédsku. Takže asi Vojta Tomeček, Erik Němec, Jan Štencel, jinak jsem na pokoji s Vojtou Němečkem.

Přílet do Ruska, asi tě před zmrznutím zachránil pocit, co tam jedeš vůbec dělat?

Po pravdě jsem ani moc nevěděl, do čeho jdu. Jen jsem si přečetl, že je tam -25, ale nikdy jsem to nezažil. Jak jsme vyšli ven z letiště, byl to pro mě obrovský šok.

První utkání se Švédy, jak se ti před tím trénovalo, přece jenom začátek a soupeř nelehký.

Trénovalo se mi dobře, ale to, že nebudu hrát, jsem věděl už dopředu.

Ty jsi nastupoval další zápas proti Finsku, měl jsi trému, jak jsi vůbec ten průběh prožíval?

Já trémou netrpím, takže jsem nervózní nebyl. Byl jsem nervózní jen před prvním zápasem v ELH, ale proti Finům ne.
Vždycky to může byt lepší, ale nehrálo se mi špatně. Utkání bylo podle mě zatím naše nejlepší na turnaji. Plnili jsme přesně to, co nám naordinoval trenér a taky to tak první třetinu vypadalo. Finové se neměli čeho chytit a zasloužené jsme vyhrávali 2:0, potom jsme dostali gól z ofsajdu, ale platil. To byl asi náš jediný menší výpadek v celém zápase. Naše zasloužené vítězství potvrdil gólem do prázdné Dima Jaškin.

Poté utkání s Lotyši? Byl to vyrovnaný souboj a výsledek byl pro další vývoj důležitý.
Popiš to utkání.

Myslím, že jsme hráli dobře, ale zbytečně si ho zkomplikovali. Neproměňovali jsme šance, kdybychom proměnili alespoň půlku, mohlo to skončit 7-8 nula. Takovému soupeři se nesmí dát šance a my jsme jim ji dali, takže z toho byl podle mě zbytečný boj až do konce.

Jak to probíhalo v kabině po tom zápase se Švédskem, řekli jste si asi, že proti Finsku musíte hrát disciplinovaněji, co dál?

Hlavně jsme si řekli, že nesmíme dělat fauly. Ono se těžko dostává do tempa, když z první třetiny jsme 10 minut v oslabení.

Utkání se Švýcary, byl jsi asi na střídačce, utkání bylo nervní, soupeř vyrovnal na konci utkání, ale Hertl rozhodl na konci v prodloužení, jak to probíhalo z pohledu "diváka"?

Dvě třetiny jsme byli jasně lepší, mohlo to být o 5 gólů, ale my bohužel nedáváme góly. Do poslední třetiny vlítli s pocitem, že nemají co ztratit a bylo to vidět. Začali nás přehrávat a vyrovnali šťastným gólem, když obránce vystřelil a trefil hlavu spoluhráče, odkud kotouč směřoval sám do branky. Naštěstí v prodloužení Hertlík rozhodl.