Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod

Kuba 36, Nika | před 5 lety | ... Rozhovory

(ČLÁNEK AKTUALIZOVÁN) Po dnešním utkání se ze začátku exklusivně začal zpovídat „milionový střelec“ Patrik Urbanec, poté se připojili tři ostatní mediální zdroje, chytil jsem si při běhu Sedla, a Nika nám vyzpovídala nejlepšího hráče za hosty, Radovana Somíka.

Patrik Urbanec

Jaký byl pocit vystřelit Zlínu první místo?

Neuvěřitelný, hlavně před těma divákama, ale jsme rádi za tu výhru.

Jak ta situace vznikla?

Já nevím, já jsem viděl, že Čája jede dopředu, tak jsem ho podpořil a odrazilo se to ke mně.

Říká se, že první místo pro tým zpravidla nic neznamená, jak to bereš ty?

Jsem rád, že jsme vyhráli a že máme nějakou tu formu do play-off.

A nemůže ji za ty dva týdny ztratit?

Tak snad ne.

Je to dobré určitě pro sebevědomí?

Rozhodně jo, hlavně jak máme ty mladé hráče tak je to dobré.

Mohlo to být dnes klidnější, ne? Vždyť jste vedli 3-0.

Vůbec nevím, přestali jsme hrát a hráči před brankou... (povzdech)

Vzal sis „Miliónový puk“?

Ty vole, zapomněl jsem na to.

První tvé dospělé play-off, jak to prožíváš?

Neskutečné…

Hraješ se Zámorou, oba mladí, jaké to je?

Tak, už jsme si zvykli.

Co říkáš na „bitkaře“ Holíka?

No, já jsem to neviděl, já byl na střídačce, ale viděl jsem pak, jak ho Holas mele na zemi.

Jakub Sedláček

První třetina nohy na stole, ale ta druhá… Co se stalo, Pardubice začaly hrát a tím vás jakoby uspaly…

Přesně tak, my jsme hráli parádně a ta druhá třetina byla přesně naopak.

Výsledek Slavie, díval ses na to? A bavili jste se o už konečném výsledku před prodloužením?

Ne, my jsme se ptali, ale trenér nám to neřekl a pak jsem se záměrně na kostku nedíval.

Na konci utkání byly dvě gólovky při té přesilovce 4 na 3, nakonec to zakončil Paca, který si vstřelí dvě branky za sezónu a jednu zrovna takovou, miliónovou.

To by se mělo zfilmovat, škoda jen, že jsme tam v té přesilovce nerozhodli, já jsem se už chystal na nájezdy a dopadlo to právě takovou dorážkou.

„Bitkař“ Holas, to se asi bez komentáře neobejde, najdi pár slov k onomu incidentu.

Tak klobouk dolů, ukázalo se, že to není jen o výšce, ale i o síle.

Přál sis, aby Kometa spadla do play-out?

Né, já myslím, že je to jedno. Ale oni se tam dostali sami.

Koho by sis přál do play-off?

Mě je to fakt jedno. Jednou jsme chtěli Pardubice, jednou Slávii a ani jednou se to nepovedlo. Není nad čím spekulovat.

Jak bys zhodnotil kompletně základní část?

Z týmového hlediska jsme se drželi nahoře a body jsme sbírali intenzivně. Ale sezóna teď teprve začíná, teď jde teprve do tuhého.

Radovan Somík

Vzpomínáš ještě na svůj první extraligový gól? ( padla v zápas HC Hamé Zlín – HC Keramika Plzeň, který Zlín vyhrál 4:2 a bylo to v sezoně 2000/2001) .

Vzpomínám, bylo to tady ve Zlíně, je to tak trošku kuriozita, protože jak jsem jel na ten zápas, tak jsem naboural auto, na zápas jsem tehdy dojel až na rozcvičku, když se už kluci rozcvičovali a paradoxně jsem tehdy ten gól dal.

Jak vzpomínáš na své působení ve Zlíně?

Na Zlín jsem nedal nikdy dopustit, mě se tu strašně moc líbilo, mám to kousek domů, myslím si, že tu jsou výborní fanoušci, dobří lidé. Prožil jsem tu krásné roky.

Letos se Pardubicím moc nedaří, dnes jste si zajistili účast v předkole, vlastně až v poslední zápase základní části, nebylo to pro vás moc stresující?

Tak určitě, jsou to zápasy o vše, takže každý tým má velkou motivaci, to za prve, za druhé je tam určitě i nějaký ten psychický tlak, ale takovýchto zápasů jsme měli docela hodně, takže jsem rád, že to dopadlo takto.

Sledovali jste průběžné výsledky v kabině?

Přiznám se, že jsem se na výsledky zeptal, ale až před prodloužením. Nedíval jsem se ani na tabulku, snažil jsem se soustředit na zápas a až pak, kdy nám trenér řekl, že potřebujeme 1 bod a nemusí nám to stačit, tak jsem se zeptal na ostatní výsledky a byl jsem šťastný, když jsem výsledky viděl.

V předkole vás čeká Kladno. Je to pro Vás přijatelný soupeř?

Žádný soupeř v play-off není lehký. Myslím si, že Kladno hraje tuto sezonu výborně. Doufám, že teď zmobilizujeme síly a že my nebudeme lehký soupeř pro ně. Věřím, že jsme ještě neřekli poslední slovo.

Po první třetině jste prohrávali 3:0, pak jste dokázali během 3 minut vyrovnat. Trenér Říha asi moc s výsledkem první třetiny nebyl spokojený, nekřičel na vás v kabině?

Myslím si, že hlavně za to, co se v té první třetině předvedli, to tak muselo být, protože si každý uvědomoval, že v první třetině bylo na ledě jenom jedno mužstvo, že jsme nehráli náš hokej, že líp bruslili, hlavně jsme jim dali hodně přesilovek, ve kterých Zlín dokázal skórovat a dostali se do vedení 3:0. Řekli jsme si, že první třetina je za námi, že musíme hrát úplně jinak, musíme tu hru zjednodušit, zlepšit pohyb ve druhé třetině a nakonec z toho pramenily i ty naše góly

Nemyslíš, že ta první třetina skončila tak, jak skončila, že to bylo i tím, že Zlín nemusel vyhrát, kdežto vy jste museli?

Tak je jasné, že Zlín hrál velmi uvolněně, v první třetině výborně bruslili, nešlo jim skoro o nic, kromě toho prvního místa, ale jak jsem už říkal, psychický tlak tam byl, ale jsem rád, že jsme ten bod vybojovali.