Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod

Kuba 36, Nika | před 6 lety | ... Rozhovory

(ČLÁNEK AKTUALIZOVÁN) Ševci zvítězili před kamerami ČT 4:1 a to je nejvýraznější výhra letošní sezóny. K tomuto úspěchu pronesl pár slov autor druhé branky Marek Melenovský a Nika přináší rozhovor s Vlasákem.

Marek Melenovský:

Utkání pro nás začalo dobře, po minutě a čtvrt jsme vedli 2:0, pak přišla ještě jedna branka v závěru sedmé minuty, co ve vás probíhalo?

My jsme do toho utkání vstoupili s tím, že už musíme něco udělat, protože poslední zápasy nebyly dobré, a bylo to vidět: první dvě střídání a 2:0.

I s Brnem jste měli tříbrankové vedení a to jste ztratili, měli jste to v hlavách?

Nebavili jsme se o tom, ale já to v hlavě měl a věděl jsem, že to nelze otevřít. Myslím si, že jsme to dohráli zkušeně.

Byla to nejvýraznější výhra, může to tým nějak nakopnout?

Určitě. Byl to velmi dobrý zápas a mohlo by nás to odrazit.

Po první části jste se stáhli do obrany, proč?

Za stavu 3:0 či 3:1 není potřeba hnát se do útoku a myslím, že jsme to ubránili celkem dobře.

Hráli jste poté hodně oslabení, v závěru druhé části dokonce dvojnásobné…

Tam se lámal chleba, ale naštěstí jsme vedení udrželi a Jarda potvrdil gólem do prázdné.

Jak se to seběhlo u toho tvého gólu?

Kubiš to zatáhl po straně, vystřelil, Čája to tečoval a já jsem se jen snažil trefit to do horní části.

V závěru jste si brali time-out po zakázaném uvolnění, bylo to proto, abyste si vydechli?

Ano, já to bohužel vyhodil na icing a tak jsme nemohli vystřídat.

Dále zamíříte na Spartu, je to mužstvo v popředí tabulky a navíc jste už v Praze tuto sezónu jeden debakl dostali…

My se nesmíme žádného soupeře bát, také si myslím, že na
Spartu umíme, snad alespoň bod dovezeme.

Tomáš Vlasák:

Co se stalo v dnešním zápase, že to nevyšlo?

My jsme totálně propadli na začátku zápasu, při dvou střídáních jsme dostali dva góly a to rozhodlo.

Kdy se vám naposledy stalo, že jste si museli brát už v sedmé minutě oddechový čas?

To si nepamatuji. Ale my se na zápas vždycky připravujeme, říkáme si, jak bychom měli hrát, ale jakmile vyjedeme na led, hrajeme úplně něco jiného. Musíme se teď z tohoto vzpamatovat.
V neděli hrajeme další zápas a musíme se těchto chyb vyvarovat.

Nepodcenili jste Zlín i z toho důvodu, že se Plzni na něj vždycky dařilo?

Myslím si, že ne. Zlín na tom nebyl nijak dobře, věděli jsme, že potřebují vyhrát a že do toho zápasu půjdou naplno, my na to musíme být připravení, ale dopadlo to přesně obráceně.

Dnes se nevedlo ani v přesilovkách, Zlín tam mohl jít 2x do vedení, nepodepsalo se toto na vašem výkonu?

My jsme ty přesilovky zahráli úplně jinak, než je trénujeme. Vůbec se neřídíme tím, co si řekneme, proto nám nevychází.

Co jste si řekli během oddechového času?

Nic příjemného to nebylo, že takto tady hrát nemůžeme, že se musíme zkoncentrovat, začít hrát trochu důrazněji a nepouštět Zlín do takových šancí.