Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod

Kuba 36 | před 5 lety | ... Reporty

Obrázek - Karlovarští v retro dresech Berani přijeli do Karlových Varů s jasným cílem bodovat a to nejlépe za tři body, protože to se jim v letošní sezóně povedlo jen jednou a to v pátém kole v Pardubicích. Naopak Energetici měli domácí bilanci dobrou, z posledních pěti utkání před domácím publikem dokázali čtyřikrát plně bodovat. Dnešní zápas měl také speciální náboj, protože domácí oslavovali 1000. utkání v naší nejvyšší hokejové lize. Zápas samotný odehráli v retro dresech.

A utkání začali velkou šancí domácích, Hovorka hledal u tyče Romana Vlacha, ten před prázdnou brankou promáchl. Ze začátku se hrálo na rozmezí faulů, první vyloučení přišlo až v čase 5:02 a to nikoli za faul, ale za technický přestupek, příliš mnoho hráčů na ledě.

I když početní výhody nejsou naší silnou stránkou, tak stačilo jen osm vteřin, abychom stihli skórovat. Leška vyhrává buly na Marušáka, ten vrací zpět na Lešouna, dále k brance na Balaštíka, posunutí puku na Veselého skrz brankoviště a ten se nemýlí. 0-1.

Srovnat mohl Hovorka, kotouč mu ale z hole sjel. Nechybělo mnoho a Leška mohl vedení navýšit: Marušákovu střílenou přihrávku umístil těsně vedle Závorkovi svatyně.

11:38 a skóre je již o dvě branky. Leška při protiútoku nachází Balaštíka a ten střelou nad beton zvyšuje. 0-2.

Energetici už byli pod tlakem publika bylo zapotřebí skórovat. Čas 14:09, střelu Pohla Luboš pouze vyráží před sebe, kde si kotouč vzal Zaťovič a kličkou okolo betonu střílí první branku domácích. 1-2.

Vary touhu po vyrovnání ukazovali ve velkém a to k nedovoleným zákrokům přímo vyzývá. Nejprve v čase 16:35 se jde posadit Horák za nedovolené bránění, za 58 vteřin zase Marušák za vyseknutí hole soupeři. Na to domácí trenér Mlejnek reaguje oddechovým časem pro svůj tým, před sebou totiž mají dvojnásobnou přesilovku, která může trvat až 62 vteřin. V polovině přesilovky čárový sudí Podrazil vyrušuje Vary odpískáním ofsajdu, který ani zdaleka nebyl. Na to reagoval hlavní Kalivoda, který sice situaci neměnil, ale při vhazování vyhodil Čajánka a tak se na buly musel postavit obránce v podání Zámorského.

Jelikož jsme na Horču nepustili ani jednu střelu, tak jsme v plném počtu a můžeme v pohodě dohrát zbylou necelou půl minutu z první třetiny.

Druhá třetina nám začala jako na houpačce, jednou zasahuje Horčička, podruhé Závorka. Nejvíc času se ale tráví ve středním pásmu. Zajímavá situace přichází až na začátku devětadvacáté minuty, kdy menší trest za podražení dostává Gulaši.

A tentokrát přesilovku opět využíváme, a to již po 22 vteřinách. Po nahození Čajdy se před brankou vytvořila skrumáž a Závorka po kotouči skákal marně, zmocnil se ho Holík, puk si popotáhl a zasunul mezi beton a tyč. 1-3.

Domácí ovšem nenechali Berany s dvougólovým vedením moc dlouho a zároveň také využívají přesilovku. Vyloučen byl Leška za hákování. Nejprve Horčovi puk projel mezi betony a moc nechybělo, aby skončil za brankovou čárou. O chvíli později, v čase 30:35, už ale přesilovku využívají i Západočeši. Látal vystřelil od modré, Luboš kotouč v náručí neudržel a tak mohl dorážet Gulaši, ten však trefil jen břevno, od něhož se však puk odrazil pouze k Hovorkovi, který snižuje. 2-3.

32:39 a třetí vyloučení domácích. Kverka je vyloučen za vysokou hůl. I tuhle přesilovku využíváme. Za minutu a jedenáct vteřin je to opět o dvě branky. Čajánek poslal skrz brankoviště nahrávku na Honejska a ten puk zavěsil pod horní tyč. 2-4.

Vzápětí se pustili do přečíslení Melenovský s Balaštíkem, neúspěšně. O bůra se pokoušel i Čajánek, natlačil se až před Závorku, ale ani on neskóroval. Tak se ukázala druhá strana. Taktéž v přečíslení Pohl nahrával Zaťovičovi, Horčička betony sklapl na poslední chvíli. 39:03 a posadit se jde Zámorský za hákování.

A Vary využívají další přesilovku. Zase nás soupeř dlouho nenechal radovat se z dvougólového vedení. Vlach z poza branky nahrával Hovorkovi a ten se trefil přesně k tyči. Do sirény po druhé třetině chybělo pouhých 5 vteřin. 3-4.

Ve třetí periodě jsme už branku neviděli, hrálo se spíše tělem a šlo vidět, že nervy tečou. Karlovarští měli možnost dvou početních výhod po vyloučení Čajánka a Marušáka, oba za podražení.

V polovině třetiny se Melenovský už radoval z branky, Závorka však kotouč na poslední chvíli vyrazil. Při tom byl však hákován a tak jsme měli před sebou čtvrtou přesilovku dnešního utkání. Předchozí tři jsme využili, tuto už ale ne.

Poslední šanci utkání měl Honejsek, který blafákem položil domácího muže v masce a kotouč zasunoval mezi tyč a beton, skulinu bohužel nenašel.

I tak se ale můžeme radovat z letos teprve druhé tříbodové výhry na ledě soupeře. Taktéž nás může těšit polepšení přesilovek, kterými jsme dnes rozhodli zápas, využili jsme tři ze čtyř. Poslední utkání před Karjala Cup sehrajeme v neděli tradičně od 15:30 s Pardubicemi, které dnes vyhráli na Kladně 1:4 a obývají tak osmé místo, my jsme sedmí.