Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod

Kuba 36 | před 4 lety | ... Reporty

Na zlínský led vypravil lídr tabulky Sparta, což znamenalo pozdvižení ve žlutomodrém městě. Na zápas nakonec dorazilo 5150 diváků a své návštěvy určitě nelitovali, a to ani příznivci rudých. Na straně zlínských řádí zranění a tak dnes nemohl nastoupit jak Libor Kašík tak Zdeňek Okál a z Jihlavy nemohl být kvůli zranění povolán ani Oldrich Kotvan, totéž platí o Zadražilovi. Soupeř nás zase naopak bral na lehkou váhu a do branky postavil svou brankářskou trojku, Tomáše Krále.

Diváci se ani neusadili a už mohli slyšet hlasité pískání, Janu Švrčkovi se na trestnou moc nechce. A hned tuto přesilovku využíváme, píše se čas 3:15. Holík s Honejskem si rychle vyměnili puk, obrana byla dezorientována a tak nechala volného Tesaříka, ten se střelou do prázdné branky nemýlil. 1-0.

Přesilovky především v první části hrály velkou roli. V závěru čtvrté minuty byli vzájemně za hrubost vyloučeni Ondráček se Sičákem, o dvacet sekund později při otočce Leška zasáhl Krejčíka loktem do obličeje. 4:40 a přesilovku 4 na 3 Sparta využívá. Karel Pilař touš lehce nahodil a ten zaplachtil k pravé tyči. 1-1.

Oplácení se nevyplácí a o tom ví své i Pavel Kubiš. Tvrdý zákrok na něj odpískán nebyl, zato lehké šťouchnutí už sudí trestá. 8:31 a Sparta opět přesilovku využívá. Jelikož nebyl odpískán další faul na nás spácháný, tak měli hosté snadnou cestu, aby kotouč dopravili do prázdné branky. Po střílené přihrávce skóroval Rolinek. 1-2. Zatím všechny tři góly padly v přesilovkách.

Po několika nevydařených dobrých pokusech přichází větší šance na srovnání. Nejprve je vyloučen Sičák, v této přesilovce po dělovce Zámorského se puk odráží od tyče pod Krále, diváci už oslavují gól. Poté vzniká velká mela a výsledkem toho je zlínská přesilovka 5 na 3, která potrvá 63 vteřin. V ní ovšem stojí za zmínku jen nahrávka Zámka na Lešku, který nedokázal puk dopravit do odkryté klece.

Nedáš, dostaneš. 17:48 a je to již o dvě branky. Švrček naskočil z trestné a dostal se do úniku, ten zakončuje gólovou střelou mezi betony. 1-3. Čekání na přestávku se ještě protáhlo, 18:19 a je to 1:4. Při signalizované výhodě se Hlinkova střela odrazila od mantinelu Pilařovi přímo na hůl a ten opět do prázdné skóruje. To už vyhání Horčičku z brány a mezi tyče se staví Štůrala.

Když ne gól, tak alespoň hit, řekl si Simon. Sám dva schytal a snažil se to oplatit, místo toho ale naráží na plexisklo. Tím nám končí první třetina, po které vede Sparta 4:1.

Jako vánoční zázrak byl nástup do druhé třetiny z pohledu Ševců. 20:59 a odražený kotouč od brankáře dopravuje do sítě nosem Honejsek. Tento gól posvětil i videorozhodčí. 2-4. 22:47 a už je to jen o branku. Královu rozehrávku zachytil Leška, poslal puk na Balaštíka a ten tečuje přihrávku do branky. 3-4. Zimní stadión Luďka Čajky je ve varu a sparťanští hráči neví, kde jim hlava stojí. Po vyloučení Rachůnka se daří dokonce srovnat a to v čase 24:17. Leška si Krále položil a zavěsil. 4-4. 25:38 a obrat je dokonán. Střela Filipa Čecha byla zblokována, kotouč se však opět dostal k němu a ranou z mezikruží vrací nenápadný útočník Zlínu vedení. 5-4. To vyhání Krále z branky, střídá ho Pöpperle.

Publikum pobavil Honejsek, který si obehrál Švrčka a následně Gřegořka, jen gólový efekt chyběl. Hokej byl celkově plný šancí a zajímavých situací. 36:57 a za nedovolené bránění se jede posadit Zámora. 37:13 a je srovnáno. Lukáš Pech se prosazuje tvrdou střelou z úhlu. 5-5. Do druhé části Zlín vlétl jako uragán a během pěti minut otočili čtyřmi brankami skóre. V závěru však soupeř srovnal. Spartu Ševci ve druhé dvacetiminutovce přestříleli 15:9.

Třetí třetina se hrála spíše takticky a šancí bylo poskrovnu. Klimek bruslí nasměroval střelu Simona na branku, žlutomodrý muž v masce byl pozorný. V závěru 43 minuty Marušák rozezvonil tyč, to potvrdilo i video. 53:32 a možnost pro Zlín hrát minutu a 45 vteřin dvojnásobnou přesilovku, může se rozhodnout zápas. To se ale nestalo, nechybělo ale mnoho na druhé straně. V oslabení třech proti pěti se dostal do úniku Ivan Rachůnek, Štůrala naštěstí naděje na nějaký ten bodík drží.

56:07 a vyloučen Balaštík za sekání. Sparta si bere oddechový čas.

Ani to ji však branku nepřineslo a tak se raduje publikum na druhé straně. 58:45 a zimák je na nohou. Do vedení dostává domácí dělovkou od modré Zámorský. 6-5. Sparta následně zkouší hru bez brankáře, po vyloučení Horáka hrají 6 na 4. Ale ani to na vyrovnání nestačí a tak zápas končí zlínským vítězstvím 6-5, tři body v 59. minutě vystřelil Zámek.

Další zápas Berany čeká již v neděli v prokleté Liberecké aréně, další domácí zápas poté s Kladnem v pátek. Momentálně jsou Ševci na páté příčce se 42 body, shodně bodů má na čtvrtém místě Brno. Na dnešního soupeře a lídra extraligové tabulky Spartu ztrácíme 15 bodů.