Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod

Kuba 36 | před 4 lety | ... Rozhovory

Ševci jsou v semifinále! Podruhé za sebou se Berani dostávají do semifinále play-off a znovu narazí na Třinec. K úspěchu promluvili ještě v euforii: střelec první branky JAROSLAV BALAŠTÍK a brankář TOMÁŠ ŠTŮRALA.

Jaroslav Balaštík:

Jaké jsou tvoje bezprostřední pocity?

Skvělé. Mám obrovskou radost, ale také jsem unaven, série nás stála mnoho sil. Hradec Králové byl výborný protivník a je potřeba před nimi smeknout klobouk. Nebyla to náhoda, že se celou dobu drželi v rozmezí 2-5 místa. Vítězství v sérii si moc ceníme.

Dnes byl soupeř asi herně lepší…

První třetina byla lepší ze strany naší, měli jsme lepší pohyb v útočném pásmu, bohužel jsme nedali branku. Poté Hradec ožil, hráli doma a o všechno, tlačili je diváci, jak to v těch vyřazovacích bojích bývá. Nás ale zase podržel Štůry (Tomáš Štůrala) a tomu patří velké díky.

Bylo hodně poznat, že dnes musí domácí vyhrát?

To je tak vždycky, navíc dnes to bylo dlouho vyrovnané a navíc otevřené. Navíc vás tlačí diváci, kteří ten tým ženou do posledního dechu. S kapkou štěstí to tam padlo, za což jsem velice rád.

Jak se to seběhlo u té tvojí branky?

Měli jsme dvojnásobnou přesilovku, po střele byl šťastný odraz a já jsem stál na dobrém místě, pak už to bylo jednoduchá pozice, ze které jsem střílel do prázdné brány.

V prodloužení měli Královští lvi už jasnou převahu, několikrát jste vyhodili na zakázané uvolnění. Ten gól byla náhodná akce?

My jsme měli ponechanou výhodu a šlo poznat, že tam byl ten šestý hráč, mnohokrát jsme zachytili odražený puk. Střela od obránce a dorážka, takové góly jsou velice cenné, velice těžké a v takovou chvíli pro nás také velice krásné.

Koho si víc přejete do semifinále?

Ve hře je Třinec či Sparta, a tak čekáme, kdo to bude, ale je nám to v podstatě jedno. Myslím, že nám bude určitě nějaký den odpočinku k dobru.

V této sérii jste třikrát vyhráli prodloužení, potvrzuje to to, že máte větší psychickou pohodu?

Je to cítit, už i v té přestávce je poznat, že to mužstvo žije a jde po vítězství. Možná je to i tím, že máme zkušenosti z loňského play-off, kdy nás to stálo titul. To mužstvo si prostě věří, že ono bude to, co dá ten rozhodující gól. Třikrát vyhrát v prodloužení v sérii je fantastické a svědčí to o kvalitě týmu.