Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod

Kuba 36 | před 3 lety | ... Reporty

Berani dnes ke svému poslednímu přípravnému zápasu vyrazili na neutrální půdu do Břeclavi, kde se utkali s Karlovými Vary, dřívějším působištěm Romana Vlacha. „Sestavu už v hlavě nějak máme a co se týče Radima Tesaříka, o tom se bude jednat v pátek,“ říká po posledním přípravném duelu Juraj Jurík a drží v ruce Burčák, který dostal od místních. Asi dvoustovka diváků viděla góly jen v první části, ve zbylých čtyřiceti minutách už dominovali brankáři.

1. třetina

Ševci nezačali vůbec dobře. Již v jedenácté vteřině byl vyloučen Marušák a soupeř trestal. Střelou od modré čáry se prosadil do horního růžku Štůralovy klece Jekabs Redlihs. Už za pár chvil mohl srovnat Balaštík, jeho střela z mezikruží však lízla jen břevno. Vyrovnání přišlo v čase 7:31, když v přesilové hře poslal puk do prázdné brány Petr Holík.

Západočeši měli poté dvě velké šance, jenže ani Hruška ani Flek si na Štůralu nepřišli. Štěstí však zlínského muže v masce opustilo v minutě šestnácté: bývalý zlínský útočník Stanislav Balán se vyřítil od pravého mantinelu a v pádu dokázal zasunout puk za beton Štůraly. Poté byli vyloučeni dva karlovarští a Zlín měl před sebou bez sedmi vteřin dvouminutovou početní výhodu 5 na 3. V té tečoval šikovně Kubiš a později dorážel na dvakrát Vlach, ale ani jeden z této dvojice Závorku nepřekonal.

2. třetina

O pokračující dvojnásobnou přesilovku připravil již po devíti vteřinách hry svůj tým Balaštík. Ve 24. minutě se do sebe pustil Okál a Tomeček, a pruhovaný čaroval. Druhý jmenovaný menší trest, Očko 5 minut + do konce utkání. Vážnější situace přišla až v sedmadvacáté minutě, to když střelec první branky Západočechů Redlihs v přesilovce střílel a Skuhravý tečoval, jen zázrakem, že puk se zastavil před brankovou čárou. O něco později se pokoušel překonat Závorku Veselý, na druhé straně zase zkoušel objet bránu a zasunout Koblasa, zlínský brankář však svou pravou tyč utěsnil. V závěru druhé dvacetiminutovky Zlín utvořil dobrý zámek při přesilovce, avšak bez gólového efektu.

3. třetina

Odskočit do dvoubrankového vedení mohly Karlovy Vary hned po druhé přestávce, Pšurný přihrával na Kverku a ten mohl pálit do poloprázdné klece, Štůrala se však stihl na poslední chvíli přemístit a zastavit kotouč. Poté se karlovarští pustili do bránění a jak Šťastný, Čech, Balaštík či Valenta tak stříleli jen zdálky, i když střela posledního jmenovaného byla tvrdá a Závorkovi způsobila jisté starosti. Poté následovala hluchá část hry, až závěr byl opět plně hokejový.

Západočeši sice nadále hráli hlavně defenzivně, ale zlínský útok už našel návod, jak na ni. Kolotoč v útočném pásmu rozjela první formace a Závorka se musel ohánět. Pak si Ševci vzali oddechový čas a dvanáct vteřin před koncem měli buly v útočném pásmu a možnost 6 na 4. Přišla střela od modré, puk se potuloval někde okolo brankoviště a mnoho hráčů marně máchali holemi a snažili se trefit kus černé gumy, který se nakonec dostal k Leškovi, a ten svou střelou nad branku uzavřel utkání. Břeclavské publikum tak vidělo výhru Karlových Varů 2:1 nad Zlínem.

Související článek k zápasu: "Led byl katastrofální a naše přesilovka 5 na 3 také," konstatuje Holík