Hradec Králové 0 : 4 Brno 1:3, 0:5, 1:2, 2:3
Třinec 4 : 0 Vítkovice 3:2, 3:0, 2:1, 5:2
Plzeň 2 : 2 Olomouc 8:1, 2:3pp, 2:3pp, 3:2
Vítkovice 3 : 1 Sparta 2:1, 2:1, 3:4, 5:1
Ml. Boleslav 3 : 2 Zlín 3:1, 0:2, 2:1, 1:2pp, 4:1

a pak si přečtěte
hodnocení ostatních!
Celkem hodnocení: 99

Kuba 36 | před 5 lety | ... Reporty

Nováček Extraligy Mladá Boleslav přijela do Zlína čtvrt hodiny poté, co už mělo být vhozeno úvodní buly. Nakonec se začínalo 18:30. A důvod? Odjezd o půl dvanácté, pokažený autobus a páteční zácpy na dálnici. "Díky tomu jsme neměli čas přemýšlet, na jaký tým jdeme," řekl trenér hostí Marián Jelínek. Na Bolce ale nebyla nerozcvičenost znát a tak si ze Zlína odváží tři body.

Nováček Extraligy Mladá Boleslav měla smolný začátek svého comebacku. Porouchaný autobus a zdržení na dálnici způsobilo, že Bruslařský klub dojel se zpožděním a začátek zápasu byl posunut o hodinu. Do zápasu Zlín vstoupil bez Veselého, kterému ještě stále dobíhá trest z finále. První šanci měli zlínští poté, co Holík nahrával volnému Čajánkovi skrz brankoviště, zlínský kapitán však promáchl. Zato první šance na druhé straně již skončila gólem. V páté minutě se zničehonic se před Kašíkovou brankou zjevil David Výborný a poslal Boleslav do vedení. Srovnat mohl Zlín hned v zápětí, kdy střelec branky vytáhl při tlaku Zlína žolíka z rukávu v podobě krosčeku. Avšak domácí se přes dobrou defenzivu soupeře dostali jen k jedné střele. Při následujícím vyloučení zlínského Žižky byla Boleslav i přes přesilovku pod tlakem, nejprve se dostal do úniku Marušák, který později i střílel od modré. Ale hned po skončení oslabení, tj. v devatenácté minutě, Zlín inkasoval. Střela Čermáka od modré čáry se odrazila od zadního mantinelu Kašíkovi do výstroje a ten si puk sklepl do své svatyně.

Díky brzkému vyloučení Čajánka se Boleslav dostala rychle ve druhé části do tempa, gól však z toho nevytěžila. Čtyřiadvacátá minuta patřila pro změnu Zlínu, Rittich nevěděl, kam dříve skočit. Tlak domácích ale stále neustával a navíc přišla jejich přesilovka. Obrovské šance však ke snížení nevedly a navíc vše zastavilo vyloučení Köhlera. Následovala krátká hra ve čtyřech na obou stranách a pak už vyrovnaná hra. Do tříbrankového vedení mohl hosty ve třicáté třetí minutě dostat Látal, ale Kašík ve skoku puk lapil do lapačky a videorozhodčí po dlouhé debatě doporučil gól neuznat. Gól ale přišel stejně. V čase 34:41 vymetl horní růžek Kašíkovi klece Pabiška a bylo to už 0-3. Do sítě se zlínští trefili za chvíli, ale jen zvenčí a domácí publikum je už silně nespokojené. Většina diváků už byla v bufetu a Boleslav udeřila počtvrté. Látal vyjel z rohu a prostřelil Kašíka mezi betony.

Po klidném začátku třetí části se radovali domácí. Na začátku páté minuty prostřelil Ritticha Ondráček. Zanedlouho se strhl pěstní souboj mezi kapitánem Zlína Čajánkem a mladoboleslavským Robarem a ten šel za velkých ovací domácích fandů k zemi. O minutu později si ale hosté vzali tříbrankové vedení zpět. Milan Mikulík se dostal do samostatného úniku a našel mezeru mezi Kašíkovými betony. Obrovskou minelu předvedl brankář hostí, při vlastním oslabení Zlín vyhodil a po jeho nepřesné rozehrávce střílel do prázdné brány Ondráček, trefil však jen tyč. Šance na snížení se naskytla domácím při minutové dvojnásobné přesilovce, ale nic z toho. Boleslav kontrolovala hru, ale Zlín přece jenom ještě dokázal kosmeticky upravit skóre. V sedmapadesáté minutě Köhler poslal puk na Balaštíka a ten doklepl do prázdné brány. Tím se uzavřel účet dnešního střetnutí, Zlín – Mladá Boleslav 2-5.

Další článek k zápasu: Mladá Boleslav se nemůže dostat na zápas do Zlína

Další článek k zápasu: "Ze Zlína si moc týmu tři body neodveze," říká Jelínek