Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod

Kuba 36 | před 4 lety | ... Reporty

Ke 33. kolu Tipsport extraligy se hokejisté Zlína vydali na led Litvínova. První zápas na stadionu Ivana Hlinky vyhrála Verva 5:1, v dalším zápase Zlín doma otočil nepříznivý stav 2:5 a vyhrál nakonec 6:5 v prodloužení. Utkání se však táhlo ještě několik týdnů, a to díky nařknutí Zlína a sudího Poláka z korupce. Litvínov vedl od 12. minuty, kdy se trefil za pomocí obránce Žižky Trávníček. Avšak hosté srovnali ve 23. minutě zásluhou Veselého. V přesilovce poté otočil skóre Čajánek a třetí gól Zlína přidal Fořt. Ve 47. minutě ale početní výhodu využil Petružálek a 22 sekund před koncem srovnal Pavlík. V samostatných nájezdech zajistil bonusový bod domácím Hübl. Ševci tak dnes zaplatili málo a rozhodčí jim povolil jen bod.

Litvínov - Zlín 4:3 po sn. (1:0) (0:3) (2:0) - (0:0) - (2:0)

Góly:12. Trávníček (Chaloupka), 47. Petružálek (Hübl, Ručinský), 60. Pavlík (Hübl), rozhodující nájezd Hübl - 23. Veselý (Čajánek), 28. Čajánek (Urbanec, Matějíček), 39. Fořt (Žižka)

Střely: 45:26. Vyloučení 5:11, navíc Frolo (LIT) 5. min a do konce. Využití 1:2. V oslabení 0:0. Diváci: 5675.

Sestavy:

Litvínov: Francouz – Chaloupka, Pavelka, Pavlík, Šlégr, Štindl, Frolo, Gula, Zeman – Jánský, Hübl, Lukeš – Petružálek, R. Hanzl, Ručinský – Martynek, Gerhát, Trávníček – Písařík, Šrámek, Jurčík.

Zlín: Štůrala – Marušák, Řezníček, Matějíček, Žižka, Kotvan, Urbanec, Horák – Okál, Leška, Köhler - Ondráček, Čajánek, O. Veselý – Holík, Roman Vlach, Říčka – Fořt, Sedláček, F. Čech.

Rozhodčí: Pešina, Homola - Jelínek, Pešek.

Komentář k zápasu:

V první šanci se ocitl domácí Hübl, avšak zblízka tři tyče minul. Litvínovští se ale radovali zanedlouho, ve 12. minutě z úhlu posílal puk před bránu Michal Trávníček a obránce Žižka jej tečoval za záda Štůraly. Další gól mohla Verva přidat při vyloučení Říčky, nestalo se tak. K vyrovnání nevedla ani dorážka Čajánka, který si ale zároveň se závěrečnou sirénou počínal nedovoleně a druhá třetina tak začala přesilovou hrou žlutočerných.

Začátek druhé třetiny snad našim klukům ani nemohl vyjít lépe, soupeř nevědě kam dřív skočit a nakonec to dopadlo srovnáním. Ondřej Veselý si vybruslil před brankáře Francouze a puk mu zasunul mezi betony. Poté Frolo vypnul Okála a oba odešli do kabin, Litvínovský bek s trestem a forward Ševců silně otřesen. Zanedlouho puk vystřelil mimo mantinely Lukeš a hosté měli možnost hrát celé dvě minuty pět na tři.

V této přesilovce však Francouzovi hned dvakrát pomohly jeho tyčky, nejprve po střele Kotvana a následně i Matějíčka. Gólu se Zlín ale dočkal, střelu Urbance pohotově doklepl do branky Petr Čajánek. Napodobit ho vzápětí mohl Matějíček, ale i on trefil jen tyč. Poté však se čtyřminutovým trestem usedl na trestnou lavici Čech, Zlín se ale ubránil dvě minuty, zbylé dvě se hrálo na obou stranách ve čtyřech. Ve 39. minutě zachytil Šlégrovu rozehrávku Žižka, vypálil a jeho střelu dorazil Tomáš Fořt.

Ve 44. minutě usedl za katr Leška a zároveň s ním za nafilmovaný pád Gula. Na zlínskou stranu za chvíli ale přisedl i Horák, a Verva se radovala, střelu Hübla tečoval ještě Jakub Petružálek, jeho gól posvětil i videorozhodčí. Zlín trápila ve třetí třetině častá vyloučení, při jednom z nich měl na holi vyrovnání Šlégr, ale Štůrala se opět předvedl. Čas 58:02 - Verva si bere time - out a Francouz zůstává na střídačce. Ševci dlouho odolávají, ale nakonec 22 vteřin před koncem dotlačil puk do brány Filip Pavlík.

V prodloužení mohl rozhodnout Köhler, zblízka však brankáře Vervy nepřekonal. Na druhé straně ujeli domácí dva na jednoho, ale ani Gerhát nerozhodl. A tak přišli na řadu samostatné nájezdy. Jako první se rozjel Holík, ale forhendovou kličku mu Francouz vychytal. Naopak Viktor Hübl Štůryho nachytal a zakončoval do prázdné brány. Čajánek zkusil jednoduše, ale bránu přestřelil. Zápas ukončil svou trefou Lukeš, jenž prostřelil hostujícího brankáře mezi betony.