Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod

Kuba 36 | před 2 lety | ... Výjezdy

Už to bylo dlouhé, až moc. Konečně jsme se dočkali prvního přípraváku, i když ve 150 kilometrů vzdálené Bratislavě. Nakonec vše vyšlo, my jsme spokojení a snad je to předzvěst dobré sezóny.

Kvasičáci Tomiiik s Markem mě vyruší u oběda s tím, že už jsou před barákem. Moc mě nepotěší, proč tak brzo - v jednu! Jo, sice bůhví kdy se tam bude hrát, ale já věřil, že v ten poslední čas, tudíž 18:30. Další zmatky nastávají již při cestě na zimák, všechny silnice jsou totiž obsazené, ani ne tak dělníky jako stroji.

V našem svatostánku nabíráme buben Zvolena, můj je totiž nepoužitelný (věřím, že jen dočasně). Nastříkáme alespoň nápis KONEČNĚ!, popřejeme ledařům hodně štěstí při dělání ledu a jdeme. Ještě předtím však narazíme na vedoucího mužstva pana Kotáska, který se mě vtipně dotáže, kdy že to vlastně hrajeme.

U auta už čeká Tomáš a také nás velmi šokuje jedno nelibé zjištění. Zvolenův bicí nástroj je o něco větší než můj a do kufru už tak malého auta se zcela jistě nevleze. Nakonec jej tedy po desetiminutovém boji dostaneme do auta a dáme si jej na klín. Hláška Marka "Kdybych věděl, že pojedeme angličákem..." byla výstižná.

Cesta ubíhá celkem v pohodě, když tedy nebudu vzpomínat počasí. Po cestě se celkem zasmějeme, to třeba cikánskému pochodu nebo oné příšerné silnici na jednom úseku, kdy buben nekontrolovatelně poskakoval, až sejmul Toma do hlavy. Při průjezdu lesy údajně už v hlavním městě Slovenska polemizujeme, jestli jako exoti půjdeme v bundách na zimák. No ještě že jsme si je nevzali.

Při příjezdu máme dvě hodiny času, obejdeme tudíž arénu a sedneme do hospody. Když při placení číšník říkal částku 3.10, nabízelo se dát mu pět korun a říci na, tady máš dýško. Jeho pohled byl pohříchu celkem nepříjemný, překvapivě nám však popřál hodně štěstí při odchodu.

Lístky na zápas za 5 euro je celkem dost, ovšem u vstupu vás přivítá dvorní šašek, který má na sobě vestu security. "Na čo bubon, chlapci? A ten papier," povídá borec a hlásí do vysílačky. "Dva chalani majú nápis Konečně! Neviem, či to má daký význam, alebo čo, proste to tam majú napísané. Pohlídajte si ich, jeden má slnečné okuliare a druhý šiltovku."

Stadion celkem pěkný, hlavně je tam příjemné klima. Pozoruhodné jsou mimozápasové aktivity. Když se Slovanu nedaří, stačí pouze vyjít na chodbu, pohodlně si dát klobásu s pivkem a pozorovat lidi na přilehlém koupališti. Hala se celkem plní, konečný výsledek je skoro pět tisíc lidí. Nás se nakonec schází devět, pár šál ševců je však vidět i jinde.

Začátek zápasu doprovází hodně chyb především v naší obraně, oslabení po faulu Čachotského však sehrajeme na jedničku. Káša statečně odolává až do 19. minuty, kdy střelu Surového dorazil Nedorost. Začátek druhé třetiny už je o něčem jiném, jsme více aktivní a odměnou je hodně šťastný gól Aleše Holíka.

Poté se do pěkných šancí dostala další posila, Tomáš Sýkora však do vedení žlutomodré borce nedostal. Následně se ukáže i rozhodčí, jasné podražení a až moc tvrdý úder na hlavu nechává bez reakcí. Čachotský se ukazuje spíše jako sólový hráč, jeho akce však mají hlavu a patu. Nepřesnosti v obraně pokračují, gól však vstřelil opět až v závěru třetiny Nedorost, jehož našel krásným pasem zpoza branky zase Surový.

Naše pozornost k domácímu kotílku se soustředila až teď, kdy řvali "Slovan a Kometááá," nechyběly ani chorály modrobílých. Také celou dobu vedle nás seděli dva provokatéři a už to vypadalo, že i možná dostanou pár facek od nás, ovšem nadšená z nich nebyla ani ochranka a udělala to za nás. Klobouk dolů a díky!

Ve třetí třetině se trochu obměnil kádr, trend pásek totiž nemá vždy stoprocentní účinnost. Čachotského nahradí alespoň dle jmenovky Šťastný. Dana Štumpfa jsem si v zápase moc nevšiml, Korím v obraně hrál celkem poctivě. Výkon jsme nepředváděli vůbec špatný, chyby zase hasil Kašík. Přišla tak zasloužená odměna, z mezikruží v 58. minutě vstřelil branku Pavel Sedláček, jenž jel jako náhradník za zraněného Říčku.

Vzhledem k předkolu Evropské ligy mezi Slovanem a Krasnodarem se nehrálo prodloužení, diváci tak mohli k televizím běžet již za pár minut po nájezdech. V první sérii se rozjel Čachotský, Brusta v brance belasích si už položil a zasunoval do prázdné branky, trefil však jen zoufale natahující se lapačku. "Bylo to jeho štěstí i má nešikovnost," řekl po zápase hráč aktuálně s číslem 61.

Za zmínku pak stojí jediný gól v rozstřelu, který obstaral Viedenský. Libor zkusil výpich, soupeř se mu však vyhnul a pohodlně zasunul puk do prázdné branky. Poslední za nás jel Sýkora, střela však v síti neskončila.

Cesta domů je pohodová, zastavíme si na pár kukuřic a krátce po půlnoci jsme u zimáku. Už jsem byl celkem unavený, vzal jsem si tedy na buben dokonce i dvojkolku z bufetu. Na té se povozil i Tomiiik, i když chvílemi vypadal, že bude muset večeřet znovu.