Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod

Honza | před 4 lety | ... Reporty

Stejně jako stoupala rtuť v teploměrech, stoupalo natěšení zlínských fanoušků na první domácí přípravný zápas, ve kterém se podruhé ševci utkali se Slovanem Bratislava, jenž je účastníkem ruské KHL.

Již v úvodu se do šancí tlačil Slovan. Šance slovenského celku však mařil Libor Kašík, který si v úvodních minutách připsal hned několik dobrých zákroků. V páté minutě vylétla hokejka Andreje Šťastného do obličeje Marušáka. V následné přesilové hře využil Zdeněk Okál chyby v rozehrávce hostů, jeho střelu však zlikvidoval brankář Garnett.

O dvě minuty později se zlínská přesilovka zdvojnásobila po vyloučení Juraje Valacha. Místo očekávaným pukem za zády brankáře hostí však udeřil Slovan. Podél mantinelu se dokázal protáhnout Tomáš Surový, který z levé strany propálil Kašíka. 0:1

Ve čtrnácté minutě nahazoval Kozák kotouč na Kašíka, který s pořádnou porcí štěstí kotouč dokázal vyrazit. Následná střela Marka Viedenského mířila mimo tři tyče.

Za další dvě minuty Slovan chyboval v útočném pásmu a Petr Holík dokázal zaváhání slovenského celku využít svižnou střelu nad lapačku Garnetta. 1:1. I když se v létě příliš šály nenosí, v rožku jich však bylo dost a šály nad hlavami přinesly do řad fanoušků příjemný vánek.

Druhou třetinu začali aktivněji hokejisté z města obuvi, ale byl to opět Slovan, který udeřil. Slovinský reprezentant Žiga Jeglič se dokázal uvolnit, položit si Kašíka a poslat Slovan do vedení 2:1.

Ve 26. minutě měl dobrou šanci Štumpf, ale zakončit přesně nedokázal. V té samé minutě předvedl skvělý zákrok Kašík, na kterého se řítil Puliš. O minutu později se před Kašíkem ocitl dvoubrankový střelec z utkání v Bratislavě Václav Nedorost, jeho střela však za Kašíkem neskončila.

V polovině zápasu se ševcům opět naskytla výhoda dvou mužů po vyloučeních Lužy a Švarného. V přesilovce vyslal od modré dělovku směrem k brance Slovanu Jirka Marušák a po následné dorážce Tomáše Sýkory se už puk třepotal v síti. 2:2!

Druhé dějství nabídlo ještě jednu branku. Tičarův pokus ve čtyřiatřicáté minutě dokázal zblokovat obránce Žižka, ale poté vypálil Anatolij Protasenja, který se postaral i o dorážku, která znamenala vedení Slovanu 3:2.

Poslední třetina nabídla hned několik početných výhod pro hokejisty ve žlutomodrém, ale ani jednu nedokázali zužitkovat. Největší šanci měli Okál se Štumpfem, kteří obléhali Garnettovu klec,ovšem ale ani jeden ze jmenovaných nedokázal kotouč protlačit do brány.

Ve třetí třetině předvedl několik hodně důležitých zákroků Kašík, který si vychutnal Jegliče a následně i Andreje Šťastného. I přes závěrečný tlak hokejisté Zlína na Slovan opět nevyzráli, utkání skončilo 3:2.

V doplňkových nájezdech se činili oba brankáři. V páté sérii trefil Holík pravou tyč. Jediným úspěšným střelcem Zlína se stal s číslem 96 Tomáš Sýkora. Na druhé straně uspěl Nedorost. Slovenský kanonýr s přelepenou jmenovkou se na Garnetta rozjel podruhé, ale kotouč mu utekl. Na druhé straně svůj nájezd zopakoval Václav Nedorost, který rozhodl o vítězství Slovanu i v nájezdech.

Dnešním dnem odstartoval také RONA Cup, kterého se tradičně účastní i hokejisté Zlína. V prvním utkání dokázali ševci porazit Nitru 4:2 po dvou brankách Romana Vlacha a přesných trefách Čachotského a Popelky. V samostatných nájezdech uspěl pouze Obdržálek.

Zítřejší den přinese střetnutí Zlína se spřátelenou Duklou Trenčín, která si dokázala poradit s prvoligovou Jihlavou v poměru 3:0.

Pokud máte možnost Berany v Trenčíně podpořit, určitě neváhejte!