Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod

Honza | před 3 lety | ... Reporty

V předposledním zápase přijeli na led Zimního stadionu Luďka Čajky hokejisté z města okurek - Znojma. Bývalí účastníci tehdejší O2 Extraligy si v přípravě připsali hned několik cenných skalpů v podobě dvou porážek hokejistů Plzně. Po třech letech se mezi tři tyče na ZS Luďka Čajky postavil gólman Petr Zavadil. Brankář, který se vrátil z dvouletého angažmá ve francouzském Clermontu se tak opět oblékl do výstroje ve svém domovském Zlíně.

Gólová přestřelka začala ve čtvrté minutě. Ševci hráli přesilovou hru, na modré se do kotouče opřel Tomáš Žižka a poslal žlutomodré do vedení - 1:0. Už o 29 vteřin později však bylo vyrovnáno. Ondrej Šedivý se zjevil před Zavadilem a s pomocí nešťastného odrazu domácího hráče srovnal stav na 1:1.
Po vyloučení znojemského obránce Bira hráli ševci přesilovku, ale největší šanci měl soupeř. Byl to znovu Ondrej Šedivý, který dokázal využít chyby v komunikaci mezi obránci na modré a řítil se sám na Zavadila. Po bekhendovém blafáku však kotouč zasunul mimo tři tyče. V té samé minutě to byl opět Šedivý, který se dostal k puku na hranici pravého kruhu, jeho střelu však schoval ve výstroji Zavadil.
Další přesilovou hru nabídl žlutomodrým svým vyloučením Martin Bača. Hosté byli ve vlastním oslabení hodně aktivní a svou snahu zúročili, když Jan Lattner při napadání získal kotouč a následná střela Marka Bira už byla bohužel gólová - 1:2.
O minutu později byl vyloučen Pavel Kubiš a orli si v přesilovce dokázali vybojovat dvougólový náskok. Roman Tomas nahazoval kotouč do pásma, Zavadil se natáhl po kotouči, ten se však odrazil od mantinelu a Martin Podešva měl už snadnou práci - 1:3.
O dvě minuty později mohlo být sníženo. Po střele Kotvana se puk odrazil k Tomáši Čachotskému, kus černé gumy byl však příliš neposedný a jihlavský patriot jej nedokázal doklepnout za záda Nechvátala.
Ve 20. minutě se sám před Zavadilem zjevil Šeda, ale jeho střela si cestu do brány nenašla.
„Byl to takový křest ohněm, snažil jsem se to užívat a snažit se klukům pomoct" popsal první třetinu navrátilec Zavadil. „Po těch třech gólech jsem se to snažil hodit za hlavu, ale Znojmo hrálo výborně dopředu a měli hodně šancí, které dokázali proměnit."

Druhá třetina začalo trochu opatrněji. Do šancí se dostávaly oba celky a v devětadvacáté minutě měla gólový efekt dorážka Filipa Čecha - 2:3.
O chvíli později to byli však zase hosté, když Jan Lattner využil přesilovku střelou pod víko Zavadilovy brány - 2:4.
O další dvě minuty později dokázal Šeda propasírovat kotouč před bránu, kde byl dobře postavený Patrik Novák a kotouč pod betony domácího gólmana proklouzl až za brankovou čáru - 2:5
Ve 39. minutě mířil do prázdné branky Číp, ale Petr Zavadil se zaskvěl svým tygřím skokem k pravé tyči, čímž si vysloužil ovace domácího publika.

Třetí třetina pro domácí nezačala vůbec dobře. Po špatném střídání žlutomodrých to byl opět Ondrej Šedivý, který propálil Zavadila mezi betony - 2:6.
Ve 44. minutě se před Zavadila proháčkoval Colton Yellow Horn. Kanaďan s indiánskými kořeny však navrátilce Zavadila nepřekonal.
Nedáš - dostaneš. Zlínští se dostali ke snížení zásluhou Romana Vlacha, který po pasu od Říčky poslal kotouč do horních pater Nechvátalovy svatyně - 3:6.
Závěr třetí třetiny patřil domácím. V šestapadesáté minutě vypálil Říčka a Daniel Štumpf propasíroval kotouč až do brány - 4:6.
O čtyři minuty později se po tlaku domácích dostal ke střele zblízka Holík, jeho střela sice gólová nebyla, ale kotouč se odrazil k Oldrichu Kotvanovi a slovenský bek propálil vše před sebou - 5:6.
Závěrečný tlak byl opravdu silný a navíc umocněn oslabením hostů. Šest vteřin před koncem se u levé tyče znojemské klece zjevil Vlach, ale nedokázal přehodit Nechvátalův beton. Následně nebezpečně pálil Aleš Holík, ale Nechvátal už změnu skóre nepřipustil.
„Já můžu jen poděkovat klukům, že to takto snížili a málem i vyrovnali" prohlásil po utkání navrátilec z francouzského Clermontu Zavadil.

„Příprava tady ve Zlíně mi dává hodně po fyzické i psychické stránce. Oproti té druhé lize je to hrozný přechod" popsal své dojmy z tréninků Zavadil „Tady ty tréninky jsou, co se týče přípravy náročnější. Ve Francii nebyly tak náročné z fyzického pohledu, trénuje se tu každý den, někdy dvakrát denně, což ve Francii nebylo. Tréninky jsou tu náročnější a mnohem kvalitnější.

V pátek 4.9. od 17:30 proběhne na Zimním stadionu Luďka Čajky den otevřených dvěří. Představeny budou různé novinky, včetně designu nových dresů a je možnost si zabruslit na ledové ploše.
V ten samý den od 15:00 sehrají starší dorostenci utkání se Vsetínem. Pokud máte čas, přijďte povzbudit dorostence ve valašském derby.