Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod

Honza | před 2 lety | ... Reporty

Po dvou odložených zápasech (s Pardubicemi a Olomoucí) se na zlínském zimním stadionu s již funkční ledovou plochou představili Vítkovičtí v čele s kapitánem Burgrem. O první body na domácím ledě se měl svým dílem postarat i Tomáš Štůrala mezi třemi tyčemi, na druhé straně se v brankovišti objevil exhradecký Pavel Kantor.

První třetina byla pro oko zlínského fanouška velmi trýznivá. Nepřesnosti v rozehrávce a problém s přechodem do útočného pásma byly patrné již od úvodního vhazování. První slovo tak měli hosté. Balán našel Zdráhala, který se zjevil osamocen Roman Szturc a bekhendem zasunul kotouč do brány - 0:1
Poté však ševcům vyšla přesilová hra. Po vysoké holi Petra Koloucha si slovo vzal Martin Matějíček, který dělovkou z první propálil Kantora - 1:1
Ve zbytku první třetiny byla vidět herní převaha Vítkovic. Ve velké šanci se ocitl Szturc, ale v brankovišti se zaskvěl Tomáš Štůrala.

Tři minuty po zahájení třetí třetin šly do vedení opět vítkovičtí. Lukáš Klok vypálil a kotouč si našel cestu až za Štůralova záda - 1:2
O chvíli později však bylo vyrovnáno. Kubiš našel Tomáše Sýkoru a slovenský sniper kotouč dokázal tečovat mezi betony vítkovického gólmana - 2:2
Další šanci měl ve 28. minutě Ondráček, ale Kantor ve druhé třetině už žádný kotouč za svá záda nepustil.

Ve třetí třetině to opět byly Vítkovice, které udeřily. V 51. minutě byl vyloučen Čachotský, který "podrazil" jednoho z vítkovických a sudí tak "neměl jinou možnost," než "hříšníka" vyloučit. V přesilové hře se ke kotouči dostal Petr Strapáč a kotouč umístil za brankovou čárou ve zlínské bráně - 2:3
O tři minuty však v přesilovce vypálil Oldrich Kotvan a propálil vše, co mu stálo v cestě - 3:3
Radost z vyrovnání však neměla příliš dlouhého trvání. Před Štůralou se ocitl Szturc, kterého jen za cenu faulu zastavil Tomáš Žižka. V následné přesilovce se před poloodkrytou bránou Rostislav Olesz a hosté šli opět do vedení - 3:4
Domácí následně zkusili powerplay, ale po chybě Kotvana se na prázdnou zlínskou klec řítil Stanislav Balán a určil konečný stav zápasu - 3:5

„Řekli jsme si, že musíme vyhrávat domácí zápasy. Hráli jsme poměrně slušně a rozhodl gól 4 minuty před koncem, což je škoda" pověděl po utkání Tomáš Sýkora.

„Nehrajeme špatně, jen v důležitých okamžicích nám chybí zkušenost. To samé nastalo v zápase s Boleslaví"

„My jsme měli přesilovky, oni taky, 5 minut před koncem nás mrzelo to vyloučení. Bylo to v podstatě trochu o štěstí, protože se mu puk odrazil přímo na hokejku" řekl nejlepší střelec Zlína Sýkora

"Bylo to vyrovnané utkání, které rozhodla produktivita při přesilových hrách. Soupeř dal o jednu branku víc a proto zvítězil" pověděl asistent trenéra Juraj Jurík

V příštím kole zajíždí ševci do Hradce Králové, neváhejte a pojeďte podpořit ševce do Mechova!