Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod

Ohodnoťte hráče

Honza | před 4 lety | ... Reporty

Po předchozím extraligovém zápase čekal na berany soupeř z Litvínova. Vysoký prohra v Litvínově, nepříjemný závěr s Kometou, to rozhodně lákadla nebyla. Přesto se přece jen někteří na zimák odhodlali a rozhodně neprohloupili.

Po zahájení utkání tomu vše nasvědčovalo. Ve čtvrté minutě se k puku dostal Pavel Kubiš a přesnou střelou švihem poslal kotouč za Jara Januse - 1:0
O dvě minuty později se však před brankou zjevil Pavel Smolka, který obdržel pas od Gerháta a bylo vyrovnáno. Následoval však ještě jeden zásah. Tomáš Frolo měl dostatek času a prostoru, aby mezi kruhy přesně zacílil a poslal kotouč do horního růžku. Od té doby byl výkon ševců poněkud mdlý. To pochopitelně nepomáhalo ani fandění.

Ve druhé třetině se přece jen obraz hry trochu zlepšil. Jirka Ondráček nejprve trefil tyčku, ale ve 33. minutě už dokázal rozvlnit síťku za slovenským gólmanem ve službách Chézy - 2:2.

Ve třetí třetině to byli naši milí pruhovaní hoši, kteří rozvášnili zlínské publikum. Vzduchem létaly různé nadávky, ale mezi ostatními přirozeními atp. se vyjímal názor jednoho fanouška, který byl pořádně posílen alkoholem, že sotva stál, ale přesto z plna hrdla křičel "Hribiku, ty opilče!". Dvě minuty před koncem si Horák u mantinelu vyšlápl na jednoho z litvínovských. Najednou se však ozval hvizd hlavního sudího, po kterém následoval ohlušující pískot naštvaných diváků, kteří toto utkání navštívili. Další branka však nepadla a následovalo prodloužení.

V pětiminutovém prodloužení si ševci zahráli hráči oblíbenou přesilovku 4 na 3, ani to však ke gólu nevedlo a následovala dovednostní soutěž.

První nájezd jel Pavel Kubiš, který si najel z pravé strany, ale střelou mezi betony Januse neuspěl.
Na druhé straně byl neúspěšný Viktor Hubl.
V další sérii rozjásal zimní stadion Filip Čech, který trefil pravý horní růžek za Janusem.
Blíže k výhře poslal ševce Lukeš, který minul branku.
Poté se k puku postavil Tomáš Čachotský a zkušený nájezdník rozhodl o 1000. výhře Zlína v nejvyšší soutěži.
První výhra přišla shodou okolností právě proti Litvínovu.

Po zápase si s novináři popovídal nejlepší hráč utkání Pavel Kubiš

My jsme minulý domácí zápas hráli dobře, krom pěti minut. V kabině jsme si k tomu něco řekli, že musíme tomu štěstíčku jít naproti. Musíme jít krůček po krůčku, dnes o bod víc a doufám, že příště budou tři"

Minule s Kometou jeden bod, dnes dva, budou tedy s Olomoucí tři?

„No to jsem si taky říkal. Věřím, že to půjde nahoru a chci, abychom si lidi získali zpět na svou stranu"

Proběhla po pátečním utkání v kabině nějaká bouřka?

„Byla velká bouřka, spoustu věcí jsme si vyříkali. Bouřka byla od trenérů, musela přijít, abychom se dostali na tu vítěznou vlnu."

Kdo měl v této "bouřce" hlavní slovo?

„Hlavní slovo měl Ondra Veselý, udělal to zkušeně, myslím si, že to udělal skvěle, neřvali jsme po sobě, tuto fázi už za sebou máme."

Jak to bylo s tím tvým nájezdem?

„Na tréninku se mi nájezdy dařily, ale dneska jsem zklamal. Jsem ale rád, že to kluci dali."

Proti Litvínovu se vám doma nesmírně daří, jak se to promítlo na motivaci, či sebevědomí týmu?

„Dřív to bylo tak, že Litvínov sem přijel a hráli otevřený hokej, poslední roky se to změnilo, hrají dobře defenzivně, mají skvělé přesilovky a už to není ten Litvínov, který to sem přijel zkusit a už nám dokáže pořádně zatopit."

Zranění se ti rozhodně nevyhýbají, letos ale to žezlo po tobě vzal spíše Tomáš Žižka, ...

„Když do kabiny dojdete, vidíte, že ten se leduje, ten je po šití, tak vidíte, že to vítězství bolí. Kdybych tam přišel a všichni se usmívali, tak bych viděl, že je něco špatně."