Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod

Honza | před 2 lety | ... Reporty

Po výhře v Boleslavi přijeli na led chomutovští piráti (čti Slavia). Na palubě korábu směřujícího na východ Moravy byl krom lodivoda Růžičky také Roman Červenka, či Michal Vondrka. Do sestavy beranů se také poprvé podíval Roberts Bukarts, přicházející z Rigy, kde hrál ruskou KHL. V sestavě se také objevil Adam Havlík, či Jan Maruna. Mezi třemi tyčemi stál opět skvěle chytající Kašík.

..3...2...1 přivítejte berany!. Před fanoušky poprvé vyjely nové posily, které vedení přivedlo během repre pauzy. Ve žlutomodrém dresu (bez izolepy :-) ) byl tak k vidění Roberts Bukarts, Adam Havlík a Jan Maruna.

V první třetině mají více ze hry hosté a Kašík musí řešit jednu nepříjemnost za druhou, naštěstí kotouč za svá záda nepustí. Ve druhé třetině se hra začala pomalu přelévat na stranu ševců. Po vyložené šanci Cibáka a Vlacha, z nichž ani jeden nedokázal přehodit Kopřivův beton se ve svém prvním zápase ve zlínském dresu prosadil Roberts Bukarts!
Ve 39. minutě však vyrovnal Roman Červenka a Vladimír Růžička tak v poklidu mohl otevřít nové balení orbitek.

"Neber úplatky, neber úplatky, nebo se z toho zblázníš!" i tak mohl vypadat dialog Vládi Růžičky s rozhodčími. Ti si však asi nedali říct a po neodpískaném krosčeku na jednoho z domácích letí za ohlušujícího pískotu směrem k ledové ploše fanta, z níž si Čagy udělá kužel nebo coca-cola, jejiž majitel byl vyveden.

Megafonu se dnes ujal Timur a oproti minulým zápasům je určitě vidět zlepšení. Chomutovských přijelo asi deset, z toho jeden buben.

Po třech třetinách se skóre nezměnilo a z hlediště se místy ozývá pískot. Asi už si na to lidi zvykli a třeba se z toho stane nějaká nová tradice :-)

V prodloužení měli více šancí hosté, ale gól opět nepadl, to znamenalo jediné - nájezdy

V první sérii se proti Kopřivovi rozjel Adam Havlík, ale Kopřiva stihl včas sklapnout betony. Za hosty jel Růžička junior, ale ten také neproměnil. "Buky!!!" ozývalo se v hledišti a lotyšská posila zařídila ševcům vedení. Poté Vondrka přestřelil a Čagy trefil břevno. Palaščák? Klepiš? Nikoliv! Na poslední nájezd dostal důvěru Roman Červenka, toho ale vychytal Kaša a čajkárnou tak po delší době zněl vysoký jalovec.

Následovala děkovačka. Buky se nejprve rozjel, jako by už chtěl skočit rybičku, ale Jirka Marušák jej včas zastavil, aby mu vysvětlil co a jak.

Roberts Bukarts také čelil otázkám od českých novinářů

Jak se vám líbí v české nejvyšší soutěži?

"Jak se mi líbí? Je dobrá, velmi dobrá, je tu hodně skvělých a zkušených hráčů. Možná rozdíl je trochu v tom, že se tu nehraje tak moc do těla, jako v KHL."

Co říkáte na dnešní atmosféru?

"Nikdy jsem nic podobného předtím nezažil. Ten můj gól a pak proměněný nájezd, to bylo hodně emotivní. Děkuji všem fanouškům, děkuji, že fandili. Hodně mi to pomohlo."

Jak se vám zatím pozdává Zlín?

"Je tu hodně opravdu velmi skvělých hráčů.

Mluví v kabině všichni anglicky?

"Ano, včetně trenéra"

Pozápasová tisková konference

Břetislav Kopřiva - Piráti Chomutov

"První třetina patřila nám, ve druhé se to otočilo, tam jsme nezahráli moc dobře, soupeř mohl dát na 2:0, a to by nebylo dobré. Pak se to zase trochu zvedlo. Za sebe nejsem s výkonem našeho mužstva spokojen."

Juraj Jurík

"Bylo to vyrovnané utkání. První třetina byla ze strany Chomutova lepší, tam nás ale podržel Káša. Potom jsme se zvedli. Poslední třetina, to bylo takové čekání na chybu a v nájezdech jsme byli šťastnější. "