Minulý zápasPříští zápas
Domácí
ZLN
Hosté
TRI
středa 19.12.2018, 17:30
27. kolo
Domácí
LIT
Hosté
ZLN
pátek 21.12.2018, 17:30
28. kolo

Tabulka
V P SK B
1. TRI 17 1 2 7 82:53 55
2. LIB 14 2 3 7 90:68 49
3. HKR 12 5 3 8 78:68 49
4. OLO 13 2 3 8 64:64 46
5. BNO 11 3 3 9 71:70 42
6. SPA 10 5 1 10 75:70 41
7. VIT 12 1 3 11 61:67 41
8. PLZ 9 4 4 7 65:52 39
9. ZLN 11 2 1 12 70:69 38
10. LIT 11 2 1 12 63:62 38
11. KVA 11 1 1 13 75:74 36
12. MBO 11 0 1 15 59:69 34
13. PCE 5 2 2 17 54:96 21
14. CHO 5 1 3 16 56:81 20
Narozeniny
11111dj11111 [10. 12. - 26 let]
Dj.smoke [10. 12. - 26 let]
groflando [10. 12. - 106 let]
Kovara [10. 12. - 48 let]
Kuta [10. 12. - 19 let]
Likytka [10. 12. - 21 let]
proki [10. 12. - 33 let]
tomikos123 [10. 12. - 18 let]
Yrek [10. 12. - 71 let]
Svátky
JULČA [Julie]

TOPlist
počítáno od 29.12.2006


naše ikonka
HFC Zlín - fanclub zlínského hokejového klubu
partnerské weby
Ševcovský deník - www.daan.estranky.cz
sport365.cz
Shoemakers Zlín - shoemakers.cz

zlínští hokejisté a server www.hfczlin.cz podporují

Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchodLegenda, asistence: Kuba 36 | před 3 lety | ... Výjezdy

Tedy něco takového jsme na svých cestách za zlínskými hokejkami dosud nezažili. Porucha vozu 230 km od domova, sledovačka hokeje v autě při živém onlajnu na noťasu, škodolibé poznámky na FB, zpožděný odtah, mizerné počasí a prohraný zápas.

IMAGINÁRNÍ VÝJEZD DO BOLKY

ANEB

KDYŽ SE DAŘÍ, TAK SE DAŘÍ


Vyspávám po včerejší probdělé noci a tu mne v poledne nelidsky vzbudí domovní zvonek. Vyjdu na balkón a rozespale mžourám na trojici žlutomodrých dresů výhružně stojících u naší branky. Snažím se s nimi hovořit, ovšem vždy, když se nadechnu, zapne soused cirkulárku. Jako v nějakém americkém filmu. Kluci mě však později říkají, že mé "kurvááá" šlo slyšet i přesto. No a prý mám tři minuty na to, abych se laskavě dostavil do vozu, jelikož už toho mají dost, jak se mi nemůžou dovolat. Nic mi tu nevyzvánělo, ještě to tak, pomyslím si a mrknu na mobil. Šest nepřijatých hovorů a jedna zuřivá esemeska. Aha. Tři minuty se otočily ještě několikrát, ale nakonec jsem vyvrávoral ven s kulichem na půl ucha a o jedné pantofli na noze k autu, kde již mne jízlivými posměšky vítala osádka dnešního neplánovaného (já ti dám neplánovaného!) výjezdu na Bolku, tedy Bibi s dcerou a též Kuba.

Vyrážíme tedy ku Mladé Boleslavi, ovšem nejprve je nutno učinit takovou malou zastávku na brněnské periférii. Bibi nás bezpečně veze po trase bývalé Velké ceny Brna, přičemž nám poskytuje zcela zasvěcený výklad o minulosti tohoto podniku. Odbočíme do malebné vísky, která je již natolik zapadlá, že už tam nedávají dobrou noc ani lišky. Vůbec netuším, kam jedeme a na mé všetečné dotazy se Bibi s Kubou jen potutelně šklebí. Nakonec zastavíme u nějakého žlutého baráku, vystoupíme a já nestačím zírat. Naprosto zastrčena v anonymním dvoře jednoho z domků této vísky, hoví si tam tiskárna. Tedy ne inkoustová, ale opravdová, s tiskařskými lisy a stroji. Brzy se tu určitě budou moci tisknout anonymní letáky proti bubákům, tady by to nikdo nehledal a sluníčkově zářící dobroserové teprv ne. Ovšem jakmile zjistím pravý důvod naší návštěvy, jdou na mne mrákoty. Kuba přebírá obálku s valutami! Několik tisíc švédských korun a pár set eur k tomu. Návštěva tiskárny tím ihned dostává jiný význam. Asi si tam nechám také něco vytisknout. Třeba pár papírků s Boženou Němcovou. Co s Božkou, rovnou s tatíčkem Masarykem!

Opouštíme vísku, Kuba se spojuje šifrovaným hovorem s příjemcem onoho finančního kontrabandu a já po několika kilometrech nervózně sleduji ty dvě helikoptéry, které nad námi co chvíli naprosto nenápadně krouží. Žádný zátah se pohříchu nekonal, v klidu jsme dojeli až na Mekáč za Brnem, kde jsme dali pauzu za účelem oběda. Fronty tam byly slušné, ale nakonec jsme přišli na řadu, načež se starší dáma z obsluhy obrátila na své dvě mladší kolegyně: Tak ahojte, já jdu dom. Bibi měl v tu chvíli u ní objednáno a objednávka ta poněkud se vytratila, takže si Bibi následně počkal asi čtvrt hodiny, než se připomněl a objednávku mu přinesli. To mi připomnělo ten vtípek od Bolka Polívky:

Pane vrchní, já už tady na ten řízek čekám hodinu. Vy jste na mě zapomněl?

Ne, nezapomněl, já jsem se na vás vysral.

Když už se chystáme odjet, spatříme na parkovišti opodál skupinku našich Shoemakerů, kteří právě přijeli velkokapacitní dodávkou. Jen tak letmo zamáváme na pozdrav a odjíždíme. Ujedeme ještě nějakých sto kilometrů, když tu náhle Bibi zvolní tempo, načež slyšíme nějaký divný zvuk z motoru. Že to po chvíli přestalo, tak pokračujeme dál, ale stejně se stavíme na nejbližší benzince. Bibi nalézá problém: prasklé gufero, teče olej. Koupí se tedy hned několik náhradních litrů, dolejeme olej čistý jak zálivka na salát a pokračujeme. I přes doplněné mazivo však v čase 15:40 Bibiho Micák na 61. kilometru definitivně vypovídá službu.

Stavíme trojúhelník a navlékáme si posměšné antireflexní vesty. Zjišťujeme, že některé z vest jsou poněkud menších rozměrů, takže vypadají smrskle jak po dvou cyklech v sušičce. Nicméně je na sobě ponecháme, aby případná hlídka neměla nějakou záminku. Bibi kontaktuje značkovou odtahovku, která ovšem přijede až ze Zlína, což znamená více než dvě a půl hodiny. Snažíme se tedy dovolat někomu, kdo by nás byl ochoten vzít s sebou do Bolky na hokej. Dokonce využíváme vymožeností nejmodernější techniky, vyfotíme se před nepojízdným vozem, fotku pošleme na FB a fotka ta má v mžiku přes 20 lajků. Těžko říct, jestli to dotyční lajkli z účasti a soucitu nebo ze škodolibosti. No uznejte: výmluvná fotka se zoufalým nápisem Vemte nás někdo do Bolky a pod tím 20x To se mi líbí a ještě smysluplně povzbudivé hlášky typu Hm, to máte blbé a SMS od Radečka "chi chi."

Tak dík, no.

Kostrbatě vymaluji na kus papíru velké MB, jdu si stoupnout k trojúhelníku a tvářím se jako silniční ukazovatel. Některá auta zděšeně dupnou na plyn (cizinci), jiná zpomalí, přečtou si a pošklebují se (espézetky s Áčkem a eSkem). Tak si jen představuji, jak zastaví auto a vykoukne pán a spustí melodickou pražštinou:

Helä, Zlíňácé! Nechcetä svízt?

Vy jedete do Boleslavi?
Táži se překvapeně.

Víra v bližního byla opět otřesena, jelikož pán v klidu naroluje okýnko a s pekelným chechotem na to z gustem dupne, načež zmizí v nejbližší zatáčce...

Ej ty gadžo, hlavo bila, pražska, skurvena, abi tě rakovyna zežrala!

No dobře, tohle jsem si naštěstí fakt jen představoval.

Naše snaha kontaktovat někoho na cestě do Bolky setká se s neúspěchem. Zamrzí to zvláště u jedné z dodávek, která se podle všeho pohybovala za námi, při bližším ohledání tomu ale bylo naopak. Je ovšem zvláštní, že ani po hodině čekání neprojel kolem žádný policejní vůz, a to v obou směrech. Nakonec přijíždí hlídka, ptá se, zda něco nepotřebujeme a dokonce nám přislíbí objízdnou světelnou šipku, aby to do nás nějaký nepozorný hulvát nenapral. Už se také stmívá a trojúhelník je čím dál hůře vidět. Zaopatřeni šipkou, vlezeme si zpět do vozu a jelikož již na utkání rezignujeme, zapneme si alespoň živý přenos. Už to bereme s humorem, Kuba tak posílá info Zlínští fanoušci do Mladé Boleslavi nakonec nedojeli přímo do onlajnu. Uvnitř vozu zamlžujeme skla a fandíme, co to dá. Ani zápas se nám nedaří, brzy prohráváme 0:2 a tak aspoň Meduna v přesilovce vykřesá naději kontaktním gólem.

Ve třetí třetině se zčistajasna opět zjeví hlídka a vyhazuje nás, respektive prohlašuje, že už nám pošle nejbližší odtahovku z Humpolce na naše náklady, jelikož už zde stojíme hodně dlouho. Jistěže tu stojíme dlouho, když pro nás jede odtah až ze Zlína. I přesto však pánové postupují správně, protože si soukromé odtahovky vydupaly tenhle pitomý zákon - mám-li auto v záruce, neplatím odtahovku značkového servisu, ovšem pokud stojím odstaven příliš dlouho, zavolá mi orgán soukromou odtahovku, která si to nechá všechno pěkně zacálovat. Jo tohle kdyby se dověděli nějací ti Japonci ze servisu od Mitsubishi, tak by se jim - slovy klasika - rozšířily panenky v očích do českých parametrů. Aspoň to tedy domluvíme tak, že nás vezme ta z odtahovek, která přijede dříve. Naše už je slabých 15 km odtud.

Odtahovka z Humpolce přijela pochopitelně dřív, jak taky jinak, že. Když se daří, tak se daří. Alespoň byl chlapík rozumný, nechal se lehce uplatit, že nás vezme na benzinku 3 km odtud (cože???), načež odtamtud naložíme zlínskou odtahovku a pojedeme domů. Tak se také stalo. Využívám pauzy při nakládání Bibiho Micáka a skládání náhradního vozidla (Peugeot :-) a honem si zapnu onlajn, abych byl v obraze, jak jsme na tom v zápase.

Pět minut do konce, oslabení pět na tři a gól na 1:3.

Kurváááááááá!

No to je dneska den.

A aby se nám jelo domů veseleji, cesta zpět trvá příšerně dlouho, jelikož jsme od domova na 230 km daleko a naše odtahové Pajero si to kodrcá po d-d-dálnici d-d-devadesátkou. Navíc jsem nervózně furt ve střehu jako Franta Kocórek, protože pan řidič vypadá, jakoby každou chvíli usínal. A to i přes nehorázně řvoucí rádio. A jelikož sedím na sedadle spolujezdce, moc mi to nepřidá. Konečně přijíždíme do Zlína, já se nechám vysadit na křižovatce a zbytek cesty do příšerného kopce nahoru jsem máčen ledovkou, která sadisticky ustane právě ve chvíli, kdy odemykám vchodové dveře.

Už to snad lepší být ani nemohlo...
3 1
Ml. Boleslav Zlín
Hráno: 5.2.2016, v 17:30, ŠKO-ENERGO ARÉNA, Mladá Boleslav


Přečteno: 3380x (naposledy 10.12.2018, 00:56) | Komentářů: 1


Komentáře k článku (1)


bibi(10.02.2016)
No a to jen připomenu, že cestou jsme se bavili, že by bylo luxusní jednou zažít (třeba na finále) výjezd letadlem Po této zkušenosti zůstanu asi raději na zemi, protože padat z nějakých 4km se mě opravdu nechce


Vložte váš komentář k článku

   

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen/a!
 
   

Copyright ©2006 - 2018, | www.hfczlin.cz | info@hfczlin.cz
(generováno systémem Webgolem za 0.1852 vteřin)


Nepřihlášen/a

Login: Heslo:  
Do dalšího zápasu extraligy zbývá:
[ZLN-TRI, 19.12.2018, 17:30]
Nejčtenější články
Vlakový výjezd do Olomouce (162x)

Celkem článků: 673