Minulý zápasPříští zápas
Domácí
OLO
Hosté
ZLN
úterý 28.9.2021, 17:20
9. kolo
Domácí
TRI
Hosté
ZLN
neděle 3.10.2021, 17:00
11. kolo

Tabulka
V P SK B
1. MBO 5 0 1 2 27:16 16
2. HKR 4 1 0 2 19:12 14
3. KVA 4 0 1 2 24:17 13
4. SPA 3 2 0 1 25:19 13
TRI 3 1 2 1 25:19 13
6. PCE 4 0 0 3 24:22 12
7. LIB 3 0 2 2 14:16 11
8. OLO 2 2 0 2 17:14 10
9. BNO 1 3 1 2 21:23 10
10. CEB 3 0 1 3 22:27 10
11. PLZ 2 1 2 3 23:29 10
12. KLA 1 2 0 5 22:29 7
13. VIT 2 0 0 2 10:12 6
14. LIT 1 1 1 4 22:29 6
15. ZLN 0 1 3 4 18:29 5
Narozeniny
Ivulka637 [27. 9. - 36 let]
kissi [27. 9. - 31 let]
lenickaaa [27. 9. - 32 let]
Svátky
JOHN.NY [Jonáš]

TOPlist
počítáno od 29.12.2006


naše ikonka
HFC Zlín - fanclub zlínského hokejového klubu
partnerské weby
Ševcovský deník - www.daan.estranky.cz
sport365.cz
Shoemakers Zlín - shoemakers.cz

zlínští hokejisté a server www.hfczlin.cz podporují

Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchodNarci | před 5 lety | ... Reporty

Zápas proti Znojmu byl třetí přípravný jak pro zlínské hokejisty, tak pro domácí Orly. Ti už jednou neuspěli proti Vítkovicím 1:7, naopak porazili Litvínov 4:1. Nejzajímavější na celém našem střetnutí je fakt, že proti sobě hrály dva týmy, které hrají oba jinou nejvyšší soutěž, ačkoli jsou sídla obou v České republice. Ve zlínské sestavě došlo k několika změnám do branky se postavil Tomáš Štůrala, ve žluto-modrém dresu představil útočník Gago. Volno dostali Bukarts, Holík a Žižka, stejně tak nebylo možné na ledu spatřit Horáka po drobném zranění. Pro Antonína Bořutu a Martina Podešvu šlo o utkání zajímavé, neboť hráli ve Znojmě předtím, než přišli do Zlína. V drese Orlů naopak bylo možné vidět Dalibora Řezníčka, který dříve působil mezi Ševci.

Cesta zlínských fanoušků do Znojma byla poněkud veselá. Zpoždění půl hodiny se nejprve zdálo ne až tak tragické, avšak ve chvíli, kdy jsme byli domluvení vyzvednout na zastávce u křižovatky v Malenovicích posledního člena - Legendu - nastal problém. A totiž ten, že ve smluvený čas po něm nebylo nikde ani památky. Jeli jsme zvonit i k němu domů, nikdo nám neotevřel, ač jsme zaslechli, že tam nebyl od rána. Projeli jsme kolem zastávky podruhé, telefony nikdo nezvedal... Z půl hodiny byla rázem hodina a my se rozhodli jet, abychom stihli zápas. Těsně před najetím na dálnici nám však Legenda zavolal, že už na nás čeká Pak už zase ale mobil nebral a tak jsme skutečně odjeli bez něj.

Na znojemský stadion jsme dorazili včas, zaparkovali jsme u autobusu našich hokejistů a podařilo se nám dostat dovnitř otevřeným únikovým východem. Bez placení, bez lístků a security, který nás viděl, nám ještě ukazoval, že kabina je támhle. Prostě lidi v dresech s bubnem a on toto. V sektoru pro hosty se nás sešlo něco málo přes dvacet plus kluk, který celý zápas chytal pokémony a z hokeje nejspíš neviděl vůbec nic. Zimák jinak krásný, bufet pro hosty sotva pár kroků od sektoru.

V první třetině zápasu měl už ve třetí minutě šanci znojemský Číp, nepřekonal však Štůralu. O čtyři minuty později se snažil skórovat Györi, zlínský brankář však i přes bránícího hráče stojícího ve výhledu nezaváhal. V desáté minutě se pokusili o dostání Znojma do vedení Lattner s Bruijstenem, bránu však minuli. V šestnácté minutě došlo k vyloučení zlínského Bořuty za hákování. V přesilovce domácích se dostal k největší šanci Šulák, ovšem pálil mimo. V devatenácté minutě došlo k vyloučení Puchera za podražení, hosté se tedy dostali k možnosti využít přesilovou hru ve svůj prospěch, nepodařilo se jim to však. První třetina byla bez gólů, avšak i tak znojemští Orli udávali tempo hry.

Druhou třetinu sice začínali domácí ve čtyřech, změna skóre z toho ovšem nevyplynula. Ve třiadvacáté minutě se nechal vyloučit Lattner za podražení, ani v této přesilovce se však Berani nedostali do žádné výrazné šance. Naopak ve chvíli, kdy se Lattner dostal z trestné, se mu podařilo dostat k puku a vystřelit na Štůralu. Klec za ním však zůstala nedobyta a ani tentokrát se nepodařilo dostat do ní kotouč. V sedmadvacáté minutě byl vyloučen Veselý za držení protihráče a opět se předvedl Lattner, který na hostujícího brankáře vypálil hned dvakrát, ovšem ani tak to nevedlo k úspěchu a to i přesto, že jeden ze znojemských útočníků měl v jednu chvíli kotouč na holi a částečně odkrytou bránu.

V devětadvacáté minutě se za sekání nechal vyloučit Holomek na straně Zlína, v třiatřicáté Lakos na straně Znojma. Ani jedna přesilovka nevedla k výrazným šancím. Na ty jsme museli čekat až do devětatřicáté minuty, kdy byl vyloučen Říčka za sekání. Nejprve se pokusil střílet Lakos, když se dostali znojemští do přečíslení 3 na 1, poté se těsně před koncem třetiny znovu vyznamenal, Štůrala však nenechal ani jednu jeho střelu projít. I v této třetině dominovali více Orli a jen díky zlínskému brankáři bylo skóre na straně Znojma nulové.

V úvodu třetí třetiny Kuba seběhl pod náš kotel, všechny donutil zvednout ruce a hlasitě se po hale neslo ŠE-VCI. Když to doznělo, z vedlejší tribuny se ozvalo: "Neměli byste řvát spíš Vietnam?" Pointa stejně unikla, protože made in Vietnam? Asi né.

Třetí třetinu začínal Zlín v oslabení, ničemu to však nevadilo. Ve dvaačtyřicáté minutě se pokusil střílet Vodný, branku však minul. První gól utkání padl až v pětačtyřicáté minutě, když Hughesman za velké radosti domácích prostřelil Štůralu. Asistenci si připsali Bartoš s Birem. Znojmo nezaváhalo a pět minut později, v padesáté minutě, padl druhý gól, o který se zasloužil Špaček. Asistenci si připsal již zmíněný Hughesman. V dvaapadesáté minutě se pokusil snížit rozdíl Blaťák, Schwarz však nezaváhal. Zlín dostal v osmapadesáté minutě ještě výhodu přesilové hry, když za podražení zamířil na trestnou Györi, přesto si znojemský brankář udržel čisté konto.

Po konci zápasu následovaly ještě samostatné nájezdy, které byly na góly velmi chudé. Ve skutečnosti se totiž vstřelil jeden jediný. Zasloužil se o něj až v sedmé sérii nájezdů Antonín Honejsek, který se do žluto-modrého dresu vrátil po dvou letech, během kterých vyzkoušel dres brněnské Komety a hradeckého Mountfieldu.

Ven ze stadionu jsme opět šli dveřmi, kterými jsme se dostali zdarma dovnitř. Pobavili jsme se na účet Piškota, který odešel pouze s telefonem někam do ulici Znojma. "Má mobil, aspoň může chytat ty potvory," prohodil Kuba. Kubiše nakonec o pár ulic dál nabral autobus. Cesta domů proběhla v relativním klidu, pokud opomenu kýchající kamion dlouhou dobu jedoucí za námi a nervy při sledování výsledků českých tenistek na olympiádě. A Legenda? Pokud nezemřel, čeká na nás na zastávce dodnes.2 0
Znojmo Zlín


Přečteno: 2276x (naposledy 27.9.2021, 10:14) | Komentářů: 0


Komentáře k článku (0)


Zatím žádné komentáře

Vložte váš komentář k článku

   

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen/a!
 
   

Copyright ©2006 - 2021, | www.hfczlin.cz | info@hfczlin.cz
(generováno systémem Webgolem za 0.6759 vteřin)


Nepřihlášen/a

Login: Heslo:  
Do dalšího zápasu extraligy zbývá:
[OLO-ZLN, 28.9.2021, 17:20]
Dnes slaví:

Jan Dlouhý46 let
Nejctenejaí clánky

Celkem clánku: 686