Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod

Dáán | před 11 lety | ... Minireporty

Minireport: Kladno - Zlín Po vydřeném domácím vítězství nad úřadujícím mistrem Spartou Praha, zajížděli Berani na zápas 2. extraligového kola do Kladna. V minulé sezoně jim středočeský soupeř nadělil celkem 15 branek (7:3, 8:4). I přesto jsme do Kladna odjížděli pozitivně naladěni. Náš podrobný zápis z cesty a Legendárního originální popis zápasu a všeho, co se dělo, vám přineseme o něco později. V tomto článku vám shrnu a popíšu, co se dělo na ledě a jaká panovala atmosféra na městském stadioně Kladna.

Před vhozením úvodního bully se uctila památka tragicky zesnulého obránce Martina Čecha. Poté už hlavní rozhodčí zápasu Turčan zahájil zápas. Kdo čekal úvodní nápor domácích, musel být zklamán. Ten se nekonal. Do prvních šancí se dostali hosté, když několika pokusy prověřili Orcta. Dokonce ani v přesilovce domácí Murína nezaměstnali. Až po polovině 1. třetiny Kladno ohrozilo Berany, avšak všechny pokusy skončily u Murína. V první třetině se hrál průměrný a opatrný hokej na obě strany. Nikdo nechtěl udělat první chybu. Proto první třetina skončila bez branek a s nadějným výsledkem do dalších dvou třetin. I s Kladnem se dá venku hrát bez obdržených branek a vyrovnaný hokej.

To, co se stalo po odchodu hráčů do kabin, asi jen tak nikdo z nás nezapomene. Několik poblíž stojících holých palic bez mozků se Jardy nejprve zeptalo, jestli by neměl někdo z nás zájem o bitku. Když odmítl, jeden z nich zahlédl u jednoho zlínského fanouška kladenskou šálu. To byl asi důvod, proč se na nás vrhli a vyvolali rvačku. Nikdo ze zlínských fanoušků se nechtěl prát, takže kořist byla snadná. Navíc v sektoru stálo několik dětí, mladistvých a žen. Zarážející na tom všem je, že pořadatel(é) byli od nás daleko, sektor pro hosty neexistuje a policie byla nejspíš v "nedaleké hospodě", protože jinak si nedokážu vysvětlit, proč tyto dvě skupiny naběhly vlastně až přibližně po minutě od začátku útoku. Útočníky zpacifikovali, vyvedli, ale po chvíli je dle mých informací z různých zdrojů pustili. Během zápasu se roznesla zpráva, že na nás po zápase čekají před zimním stadionem. Může mi někdo vysvětlit, proč v době častých útoků na fanoušky jiných klubů, agresivních, podnapilých a zfetovaných „fanoušků“, kteří dle provozních řádů všech stadionů tam nemají co dělat, se najdou zimní stadiony takové jako je ten kladenský, že nemají ohraničený, jasně vyhrazený SEKTOR PRO HOSTY? Může mi někdo z odpovědných vysvětlit, co je tedy náplní práce policie, ochranky a pořadatelů, než to, aby oddělili dnes mnohdy agresivní jedince i skupiny od ostatních slušných fanoušků? Může mi někdo vysvětlit to, jak může zaměstnanec kladenské policie, který je ve službě, na slušný dotaz zlínského fanouška, kde je víc strážníků policie, aby zabezpečilo bezpečnost odpovědět způsobem, cituji: „Neserte mě...“ Ač jsem byl na hokeji na Kladně dvakrát, v obou případech se vyskytl problém v podobě agrasivních jedinců, kteří bezdůvodně zaútočili na zlínské fanoušky, respektive fanynky. To už nemůže být náhoda. Jak bezpečně se asi cítí ostatní normální fanoušci jiných klubů? To se musí stát už něco vážného, než je boule na hlavě, či zlomený nos, aby se s tímto vážným problémem začalo něco dělat a někdo se tím konečně začal zabývat? Potřetí už kladenský výjezd raději oželím. Abych jen podotknul, problém s neexistujícím sektorem pro hosty mají nejen na Kladně, ale i na jiných stadionech.

Tuto nepříjemnou vsuvku jsem si odpustit nemohl, přesto se vraťme k zápasu. Do druhé třetiny nastoupili domácí a několika pokusy a povedeným zámkem v přesilovce uzamkli Berany v obranném pásmu, dokonce puk cinkl o tyčku, skóre přesto zůstalo nezměněno. Poté Pavel Kubiš zkusil na Orcta stejnou fintu, jako ve Zlíně proti Dubovi, kdy vstřelil vyrovnávací gól. Tentokrát ale Kubiš neuspěl. Gól padl na druhé straně. Radek Gardoň od modré čáry vystřelil a plachtící puk proletěl kolem Murínovy lapačky až do sítě - 1:0. Vedení domácích netrvalo dlouho. Dobře sehranou přesilovku Ševci ještě nevyužili, ale poté se po dvou dorážkách Kubiše dostal k vyraženému puku Roman Pšurný a zasunul puk za Orctova záda. 1:1. Dle mého názoru se právě tady lámal zápas. Ševci převzali otěže zápasu do svých rukou, postupně začali produkovat ten jejich nepříjemný defenzívní systém, který Kladnu začal dělat velké problémy. Navíc velmi kvalitní výkon předvedl Igor Murín. Přestože jsme vstřelili v přesilových hrách dvě branky, stále mi tam něco chybí. Nejspíš to bude Martin Hamrlík na modré čáře, který dokáže udržet puk v útočném pásmu. V dosavadních dvou zápasech se mi zdálo, že až příliš jednoduše soupeř získá a vyhodí puk. Druhá třetina skončila za stavu 1:1

Ve třetí třetině už Zlín ovládl zápas i hlediště úplně. Na ledě bylo jen jedno mužstvo - to se žlutomodrými dresy. A obklíčena Kladeňáky, se vyjímala žlutomodře oděná početná skupinka zlínských fanoušků, kteří ovládli atmosféru a Ševci se museli cítit jako doma. Nad hlavami nám chvíli vlála sektorová vlajka, která byla využita na mega choreo se Spartou, tentokrát vše přežila v pořádku. Ševci dnes pykali jen za 5 menších přestupků proti pravidlům, z toho jedno vyloučení bylo hodně okaté. Domácí se svojí nedisciplinovaností sami připravili o šanci zápas nějak zkorigovat. Ševci, jmenovitě Rachůnek, Zubíček a Balaštík, přidali další uklidňující branky a zlínský KOTEL slavil. "Vysoký jalovec...," rozléhalo se stadionem. "Naši Ševci od Dřevnicééé..." dunělo několikrát se zdviženými šálami nad hlavami a euforie zlínských fanoušků neznala mezí. Je to pro nás všechny satisfakce, za to, co se dělo v první přestávce. Vždyť to mohlo dopadnout všechno mnohem hůř...

Přečteno: 5924x (naposledy 20.9.2018, 01:16) | Komentářů: 8