Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod

Kuba 36 | před 10 lety | ... Reporty

(ČLÁNEK AKTUALIZOVÁN)
Už jen - či ještě, o tom se dá polemizovat - tři výhry dělí zlínské hokejisty a příznivce od oslav mistrovského titulu, který Zlín naposledy slavil před deseti lety. V prvním finálovém zápase Zlín nedal Brnu šanci a zvítězil 3:0. Fanoušci se na předem vyprodaný stadion dobývali již hodinu před zápasem a sváteční atmosféra byla cítit už v jindy poklidných půl šesté.

Přesně 8. 4. 2004 Zlín naposledy slavil mistrovský titul, i když toho dne slavil pouze na ledě; oslavy se totiž, jako vždy po zisku titulu, protáhnou ještě na několik dní a nocí. Tuto sezónu se může ono nezapomenutelné datum zapsat jako: 22., 25., 27. nebo 29. dubna. Ale podotýkám, MŮŽE, ještě je vše hodně daleko a ten nejtěžší krok je vždy ten krok poslední.

Zápas začal opatrně a bez větších šancí. První příležitost pro nějakou tu dobrou střeleckou pozici se zrodila až poté, kdy diváci museli sudí svým hlasitým pískotem upozorňovat, že hráči Komety hrají v šesti. To mně se spíše protáčely panenky nad slepotou sudích.

Hlášku „buly, modrá, gól“ si vzal k srdci centr Köhler, respektive následně také Marušák. První jmenovaný vyhrál vhazování, Leška puk jen posunul na modrou k Marušákovi a ten již po šesti vteřinách přesilovky dostává střelou pod víko v čase 6:27 beznadějně vyprodaný zlínský zimák do euforie. 1:0.

Další příležitost, opět pro žlutomodrého borce, se rodí o čtyři minuty později, kdy malý mrštný Holík se prošvihne okolo mantinelu, obránce i spoluhráče a dostane se ke střele z mezikruží, ta však branku míjí.

Obrovskou šanci vyrovnat měl v závěru přesilovky Komety Jan Hruška, ke kterému se po Dlapově střele odrazil puk před zcela prázdnou klec, ten však minul. Byla to branka blíže sektoru hosté a tak sám palič šancí Hruška mohl slyšet od příznivců Brna hlasité a zoufalé: „Jééj!“

Nedáš, dostaneš. Z protiútoku se vydalo komando Zámorský, Köhler, Balaštík kupředu a slavilo úspěch! Se Zámorského pumelicí si ještě Trvaj poradil, s následnou dorážkou Köhlera také, ale s dorážkou Balaštíka už ne a časomíra se zastavila na čase 5:40. 2:0.

První třetina končí v obranném pásmu Komety, střely na branku zatím v poměru 5:8.

Druhou třetinu jsme začali přesilovkou, ale útočné pásmo naši hráči pozorovali jen z dálky. Tato třetina byla rovněž opatrná a šance byly jen z velkých chyb, jednu z nich třeba udělal Káňa, který namazal ve vlastním pásmu Ondráčkovi, ten však třetí gól PSG nepřidal.

Šanci snížit dává Kometě přesilovka v půli zápasu, avšak ani tuto příležitost Brno nevyužívá. Další možnost přichází zanedlouho, zlínské populární mantinely tentokrát dávají možnost soupeři: po ne zcela obvyklém odrazu se puk dostal před Kašíka, kde stojí zcela osamocený Jakub Svoboda, ten však nedává.

Opět nedáš, dostaneš. Protiútok se valí z hor v čele s Melenovským, který puk zaveze za bránu, tam vyhraje souboj, nahraje před bránu Honejskovi a ten nějakou záhadnou skulinkou přece jen propasuje puk do brány! 3:0.

Brněnští už vědí, že pokud dnes chtějí vyhrát, musí začít dávat góly, ale ty tam prostě dnes přes famózně chytajícího Kašíka nepadají. Parádní semafor předvádí proti Svobodovi, zanedlouho chytá i pokus Kempného.

To je z druhé části vše, v níž byl poměr střel 8:10.

Ve třetí části už šlo vidět, že Zlín spíše bude šetřit síly a bránit, zato Kometa dobývala bránu ze všech stran. Nejprve však jeden ze zlínských hráčů údajně likvidačně zasáhl čerstvě uzdraveného Němce a ten s naraženým ramenem odchází do kabiny.

Jedna z mála větších šancí ve třetí třetině se zlínským zrodila ve dvaačtyřicáté minutě, kdy Kubiš vykličkoval vše, co se dalo, a poloprázdnou klec minul jen o vous. Zanedlouho přichází vyloučení Honejska, zde však Kometa pouze dvakrát vystřelí, Zlín čtyřikrát vyhodí.

Natřikrát se pokoušel dotlačit za Kašíka puk Pivko, následně Čermák, když se beci nedohodli, kdo si vezme touš, však neúspěšně. Poté následuje velká šance pro hosty: n ejprve Balaštík a následně Köhler odcházejí na lavici hanby a Kometa si zahraje dvojnásobnou přesilovku, která má trvání 37 sekund. Ovšem Kašík, zdá se, si jde za nulou, oslabení-neoslabení.

Hokejová paráda v 54. minutě: Veselý s Honejskem v přečíslení dva na jednoho předvedli celkem pět nahrávek a první jmenovaný nakonec posílal puk do prázdné brány, Trvaj však zoufale nastavil beton a puk zastavil před brankovou čárou. Ani Tomáš Svoboda nepřidal čestný gól hostů: v tutové šanci do prázdné branky sice zakončil parádně, ale ještě líp jeho pokus zasáhl Kašík! Rozhodně zákrok na zlatou helmu.

Přidat čtvrtou branku domácích mohl Oldrich Kotvan, když si ho brněnští beci nepohlídali při jeho návratu z trestné lavice, přihrávka mu však přeskočila hůl.

Probíhá poslední minuta, zpívá se chorál Vysoký Jalovec a vyprodaný ZS Luďka Čajky je celý na nohou a přes ten ohlušující aplaus za dnešní výkon sice není moc slyšet modrobílé nájezdníky, zato je hezky zviditelní jejich pyro..

Ač ve třetí části Kometa přestřílela Zlín 16:2, což je více střel Brna za jednu třetinu než Ševců za celý zápas, nevedlo to ani k jedné gólové radosti. Zlín se tak ujímá vedení v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy 1:0!