Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod

Kuba 36 | před 10 lety | ... Reporty

(ČLÁNEK AKTUALIZOVÁN)Co se Zlínu nepovedlo před rokem a čtyřmi dny, to se povedlo v pátek 25. 4. 2014 ve 20:57, kdy zazněla siréna po 60. minutách pátého finálového zápasu mezi zlínskými a brněnskými hokejisty, která definitivně rozhodla o mistrovi české nejvyšší hokejové soutěže sezóny 2013/2014, jímž se stává tým PSG Zlín!!!

Před zápasem pršelo a jak se později ukázalo, byl to déšť zlatý. Lidé se před ním sice kryli kapucí, deštníkem, či se schovávali pod střechu, ale věřím, že kdyby pršelo i po zápase, nikdo by se nekryl a užíval by si těchto zlatých kapek.

Ševci do zápasu nastupovali s vedením 3:1 na zápasy a každý na stadioně, krom brněnské menšiny, věřil, že právě dnes se bude slavit zisk titulu. O tom svědčilo i to, že hned po otevření bran se davy lidí hrnuly zabrat si ta nejlepší místa a už nedočkavě vyčkávat večerní zápas.

Ten začal v 18:20, ale bez nejlepšího střelce Zlína Veselého, který dostal stop na dva zápasy (jelikož se vyhrálo, trest se mu přenese do prvního kola příštího ročníku, to však v tuto chvíli předbíháme).

V úvodní šanci střetnutí se ocitl Ondráček, ale Trvaj puk vypíchl při jeho cestě do brány. Avšak na začátku páté minuty vyprodaný zimák již rozjásal Köhler. Přihrávku si před brankou zpracoval nohou a zavěsil! 1-0. Pak přichází nepříjemná situace, Filip Čech zůstává po souboji s protihráčem ležet na ledě a zvedá se až za pomoci několika dalších, má něco s kolenem.

V polovině první části ještě za hosty vyrovnal střelou k tyči Žižka. 1-1. Hned vzápětí mohl vedení na zlínskou stranu vrátit Honejsek, však při úniku ho v jeho zakončení vleže Trvaj vychytal.

Obrovská šance výrazně naklonit zápas na svou stranu měla Kometa poté, co za vysokou hůl vyfasoval Leška čtyři a Čajda pár vteřin potom dvě minuty. Dvě minuty 5 na 3 je obrovská šance, ovšem trápícímu se Brnu ani toto nestačilo. Čajánek se vrátil na led a ukázal soupeři, jak že se bojuje o titul. Dostal nahrávku od Kubiše a střelou do šibenice dává na 2-1 ještě ve stále trvající přesilovce Komety 5 na 4. Kometa se tak v přesilovce spíše brání a vyhazuje na zakázané uvolnění.

Do dvoubrankového vedení mohl Zlín poslat Honejsek, kdyby si při objíždění brány všiml, že u jedné tyčky je volno, místo toho nahrával na svého kapitána, který orazítkoval jen zadní mantinel. Naopak názorná ukázka, jak využít přesilovku, ukázali zlínští v poslední minutě před první sirénou. Zámorský střílí do stejného místa jako před chvílí Čajda a je to už 3-1. Brno má o přestávce nad čím přemýšlet...

Na druhou třetinu už se do brány hostů staví Čiliak, ale i ten brzy inkasuje. V přesilovce se dnes podruhé trefuje držitel zlaté helmy Petr Zámorský a zvyšuje už tak na 4-1. Naději Kometě dává využitá přesilovka v polovině zápasu, Kuboš od levého mantinelu prostřeluje nováčka letošní sezóny Kašíka. 4-2.

Ani jeden z týmů poté nevyužil dvě přesilovky. Další možnost měli Ševci v závěru druhé části, 56 vteřin dvojnásobné přesilovky ale Zlín ke vstřelení búra nevyužil. Čtyři vteřiny 5 na 3 si domácí ještě odnesou do závěrečné třetiny.

Jihomoravané se chovali, jakoby byli ještě v kabině a přichází tak trest v podobě branky. Ondráček vystřelil z pravého kruhu, Čiliak sice zasáhl, ale puk mu někudy propadl a pomalinku si našel cestu za brankovou čáru. 5-2. Čiliak to však vynahradil zanedlouho, zneškodnil dvě tutovky a tím drží ještě svůj tým stále při nějaké té šanci vrátit sérii do Brna.

Frustrace na hostech jde vidět, Tomáš Svoboda dostává desítku. Padesátá minuta a Brno si ještě dává naději, na, jak se později ukázalo, konečných 5-3 snižuje nejlepší střelec Brňanů Vojtěch Němec.

V polovině 56. minuty se ale Kometa blížila vyrovnání, dala gól. Hlavní sudí Šír ale po konzultaci s videorozhodčím branku neuznal, Koreis totiž puk do branky kopnul. Rozhodnout mohl při power – play hostů Honejsek, z úhlu však minul nikým nehlídanou klec. O šanci snížit, či dokonce vyrovnat připravuje zbytečně svůj tým Kováčik, kdy Matějíčkovi uštědřil pěstí do zraněného místa a odjíždí na levici hanby.

Z té se však vrací už jako vicemistr. Poslední minutu si hráči PSG užívají, aplaus stojící sedmi tisícovky lidí je totiž určitě krásný pocit. Deset vteřin do konce a zlínských je na ledě něco přes dvacet, ale to už sudím nevadí, Zlín je na nohou!

„Tři – dva – jedna, MISTŘI!!!“ Je rozhodnuto, po deseti letech se stáváme znovu panovníky české Tipsport extraligy. Petr Čajánek se dočkal svého vysněného titulu a zároveň jako první se dotýká nového Masarykova poháru, který měří 73,8 centimetru a váží asi 15 kilo.

Pohár se skládá z pozlacené vnější části, vnitřního lehčeného stříbrného pláště a základny z leštěné nerezové oceli, ve které budou vyryty nejen názvy vítězných klubů, ale i hráčů. Kapitán nových mistrů Petr Čajánek zvedá Pohár ve 21:21.

Krásná sezóna, která nebyla rozhodnuta jedním zápasem, ale všemi 69, co Zlín letošní sezónu odehrál, byla završena tím nejhezčím, čím mohla, ziskem mistrovského titulu!

HOŠI DĚKUJEME A ZÁROVEŇ GRATULUJEME NOVOPEČENÝM MISTRŮM!!!