Příští zápas
Domácí
ZLN
Hosté
PRO
úterý 13.8.2024, 00:00
příprava

ZVO
Hosté
ZLN
čtvrtek 15.8.2024, 00:00
příprava
Narozeniny
cask25 [21. 5. - 52 let]
cml [21. 5. - 43 let]
Čecháček [21. 5. - 30 let]
Ignatius [21. 5. - 37 let]
Kafka [21. 5. - 59 let]
Ladys [21. 5. - 54 let]
nitro [21. 5. - 30 let]
Rodney [21. 5. - 27 let]
Satek [21. 5. - 28 let]
Slávek [21. 5. - 34 let]
ZdencekVHK [21. 5. - 52 let]
Svátky
doly [Monika]
jenys [Monika]
mamrisa [Monika]
moncad [Monika]
Mondasekh [Monika]
mončad [Monika]
Monďásek [Monika]
Moninka [Monika]
monis09 [Monika]
Monuše [Monika]
mony [Monika]
Móňa [Monika]
Moňule [Monika]

TOPlist
počítáno od 29.12.2006


naše ikonka
HFC Zlín - fanclub zlínského hokejového klubu
partnerské weby
Ševcovský deník - www.daan.estranky.cz
sport365.cz

zlínští hokejisté a server www.hfczlin.cz podporují

Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchodDáán | před 17 lety | ... Minireporty

14. kolo hokejové extraligy přineslo ve Zlíně napínavou podívanou. Do města obuvi přijel budějovický Mountfield. Zlínští fanoušci dostali od vedení „bolestné“ v podobě vstupu na stání zcela zdarma, protože v posledních zápasech museli vypít kalich hořkosti až do dna, což některé poznamenalo víc, než si byli ochotni připustit. Berani i nadále postrádali trio útočníků Okál, Mokrejš, I. Rachůnek. Alespoň jednou příznivou zprávou bylo, že po zdravotních patáliích do utkání nastoupil Igor Murín. V brance hostů dostal příležitost Martin Altrichter, tím měli diváci o atraktivní podívanou postaráno. Pokud by jihočeši uhráli nějaké body, Alťák slíbil, že by předvedl oblíbené stojky a kotouly. Tož uvidíme...

Velmi motivovaní domácí na soupeře hned od začátku vletěli. Odměnou byla v 5. minutě vedoucí první branka zápasu. Balaštík se natlačil na hranici brankoviště a přihrávku Zubíčka tečoval za Altrichterova záda do branky – 1:0. Ševci i nadále hýřili aktivitou a jen Altrichter v bráně zabránil vyššímu vedení domácích. Zlínští díky pozorné obraně Budějovice na dostřel Murína mnohokrát nepustili, proto první třetina skončila nejtěsnějším rozdílem 1:0.

Do druhé třetiny nastoupili hosté aktivněji. Přesto tíženou branku to nepřineslo. Hra se postupně vyrovnávala. Hrál se nečekaně vyrovnaný duel. V některých momentech hráči ukázali, že umějí hrát čistě a zároveň tvrdě. Z čista jasna se v 37. minutě prohnal do útočné třetiny express Barinka a nádhernou střelou nad Altrichterův beton zvýšil skóre na 2:0. Aby toho napětí nebylo málo, Murín z ničeho nic odjel na střídačku. Po chvíli bylo jasné, že to je jen nějaká závada na výstroji (povolený řemínek betonu) Ve stejný okamžik usedl na trestnou lavici Lučka a do branky se postavil nerozcvičený a vytuhlý Čech. Nastal krizový moment utkání. Po chvíli vytrvalého bránění vyhazoval Leška mimo hřiště a je vyloučen za zdržování hry. Okamžitě si trenér Bokroš bral oddechový čas a dával tak kustodovi čas na opravu výstroje. Ševci přesilovku bez úhony ubránili i díky Murínově dvěma nádherným zákrokům lapačkou. Čas 39:26 hosté měli až neuvěřitelný tlak před domácí brankou, kdy vrcholila snaha o zkorigování stavu. Budějovičtí rozebrali domácí obranu do posledního šroubku a skórovali. Jenže rozhodčí Mikula okamžitě rozpažil. Na jednu stranu jsem rád, že ji neuznal, na stranu druhou netuším, za co. Později se dozvídám, že za nedovolený zásah rukou. Dle mého názoru to byla regulerní branka. Do kabin odcházeli hráči za stavu 2:0 pro domácí Berany.

Ševci se ve třetí třetině spoléhali už jen na bezchybnou defenzívu a brejky. Budějovický Motor však díky Šimánkově orientaci před soupeřovou brankou snížil a zajímavá zápletka zápasu byla na světě. Ševci obětavě bránili nejtěsnější výsledek, třebaže hosté několikrát zahrozili, do finálové fáze šancí se dostávali jen ztěží. V poslední minutě už hráli hosté power play. Balán mohl rozhodnout do prázdné branky, ale bohužel minul. Hned z protiútoku Budějovice zahrozily, avšak vyrovnat už nedokázaly.

Zlínští po bojovném výkonu opřeném o vynikajícího brankáře Murína vydolovali po měsíci čekání doma tři body a spravili si tak chuť po předchozích nezdarech. Předvedená hra nasvědčovala radikálnímu zlepšení oproti zápasu ve Znojmě. Svůj vzestup však Ševci musí ještě potvrdit, nejlépe už v úterý v předehrávce 25. kola ve Vítkovicích.

Zlínští fanoušci se zase ukázali v dobrém světle. Vedení klubu dlouho dopředu avizovalo, že na dnešní zápas budou mít fanoušci na stání vstup zdarma. Toho lidé využili. Místa na stání byla zaplněna do posledního místečka. Po dlouhé době atmosféra připomínala tu, jaká vždycky ve Zlíně byla. Po celý zápas se v kotli objevovala hustá záplava žlutomodrých vlajek, které vytvářely tu pravou atmosféru. Na začátku zápasu fanoušci přivítali brankáře Martina Altrichtera. Po skončení utkání se zase pozdravili i oba tábory fanoušků, což v případě zlínských se už pomalu stává i tradicí.

A tak by to mělo být...

www.daan.estranky.cz - Dáán
Přečteno: 5728x (naposledy 21.5.2024, 02:05) | Komentářů: 0


Komentáře k článku (0)


Zatím žádné komentáře

Vložte váš komentář k článku

   

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen/a!
 
   

Copyright ©2006 - 2024, | www.hfczlin.cz | info@hfczlin.cz
(generov no syst mem Webgolem za 0.0767 vte in)


Nepřihlášen/a

Login: Heslo:  
Do dalšího zápasu zbývá:
[ZLN-PRO, 13.8.2024, 00:00]
Dnes slaví:

Luboš Horčička45 let
Nejctenejaí clánky

Celkem clánku: 690