Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod

Dáán | před 17 lety | ... Minireporty

V předehrávce 25. kola se v ostravské ČEZ aréně ve Vítkovicích střetl domácí celek s týmem Beranů ze Zlína. V atraktivním zápase, kdy se obě mužstva přetahovala o vedení, nakonec zvítězili domácí. Neměli to však vůbec jednoduché. Zápas bohatý na góly bohužel dost ovlivnil rozhodčí Šindler. Ševci ještě chvíli před koncem vedli, avšak díky vlastním chybám i nepřesným verdiktům sudích se musejí smířit pouze s bodem.

Po tříbodovém zisku s Českými Budějovicemi zlínští věřili, že přivezou uspějí i ve Vítkovicích. Nemohli počítat s brankářskou jedničkou Igorem Murínem, kterého stále trápí zdravotní problémy, přestože pomohl se sebezapřením v domácím zápase s Jihočechy. V sestavě chybějí i dlouhodobí marodí Ivan Rachůnek s kapitánem Miroslavem Okálem a Petrem Mokrejšem.

V brance Zlína se tedy objevil Jakub Čech. Aniž by si sáhl na puk, po 25 sekundách hry jej lovil ze sítě. Postaral se o to kanonýr Ujčík dorážkou z brankoviště – 1:0. Zdálo se, že se zase zadělává na pořádný ranec branek, odpověď však přišla záhy. Tvrdou ranou do horního růžku branky překonal vítkovického gólmana Pince po pěkné kombinaci Andrašovský - 1:1. Sledovali jsme svižný hokej s akcemi na obou stranách, které končily i brankami. Zlín se dostal dokonce do vedení, když Klouček spíše nahodil puk k tečování, ale před brankou byla tak nepřehledná situace, že Pinc neviděl a nakonec koutouč skončil za jeho zády – 1:2. Klouček tak vstřelil premiérovou branku v dresu Beranů. V letošní sezoně se jen těžko zlínská obrana nevyvaruje chyb. Jako důkaz mohla být situace při vyrovnávacím gólu Vítkovic, kdy obránci hostů podcenili nahozený puk, k dojíždějícímu Köhlerovi se sjeli hned dva zadáci a po přesné přihrávce z rohu si krásně pohrál s Čechem úplně osamocený Hruška - 2:2. Až moc laciná branka. I domácí si však neodpustili minely. Ujčík hledal před Čechovou brankou spoluhráče tak pořádně, že vyslal do úniku Lešku vracejícího se z trestné lavice, ten však akci zakončil pouze střelou do Pincovy lapačky. První třetina tak skončila nerozhodně 2:2 a diváci se již mohli těšit na další rozuzlení téhle zápletky.

Bokrošovi svěřenci byli ve druhém dějiství po většinu času pod tlakem i díky čtyřem přesilovkám domácích. Minimalně u jedné však bylo vyloučení neoprávěné. Zubíčkovo vyloučení ve 28. minutě za podražení si pan soudce nejspíš vymyslel. Přestože oba soupeři stáli vedle sebe, domácí hráč se skácel k zemi tak, že mu to pan Šindler „sežral“ i s návijákem a „Zub“ se nestačil divit, za co to vlastně musí jít pykat. Až do poloviny zápasu se skóre neměnilo, do doby, kdy za Čecha proklouzla střela juniora Szturce – 3:2. Zase úplně zbytečná branka. O 46 vteřin později bylo zase vyrovnáno, když ujel Barinka, který se dostal ze sevření Trnky a jednoručně s přispěním štěstí dostal puk za vítkovického brankáře - 3:3. V dalším oslabení však hosté kapitulovali počtvrté. Spolupráci Proroka a Hrušky zakončil do odkryté branky druhý jmenovaný 4:3. I přes šance na obou stranách se už výsledek do konce druhé třetiny nezměnil.

Tempo nepolevilo ani ve třetí části. I nadále se hrál otevřený hokej s šancemi. Místy dokonce Ševci Vítkovice přehrávali. Příležitost vyrovnat brankový stav dostali ve dvouminutové přesilovkce pěti proti třem, jenže s touto výhodou naložili prachbídně. V dalším průběhu střetnutí ale hosté potvrdili fakt, že dnes si zasloužili odvézt i všechny body. V oslabení vyhráli v útočné třetině buly a po střele Noska dopravil puk tečí za brankovou čáru Martin Záhorovský – 4:4. Poté obě strany dostaly možnost přesilové hry. Vítkovice tu svojí nevyužili a když stejnou situaci proměnili hosté zásluhou Michala Pšurného, který se nejlépe zorientoval v nepřehledné situaci před brankou, rozjásal hráče i fanoušky žlutomodrých barev popáté. Zlín byl najednou na koni. Jenže Vítkovice mají v poslední době závěry zápasů smrtelné. Při přesilovce pět na čtyři v čase 58:49 domácí útočník Hubáček vyrovnával na 5:5. V základní hrací době skončilo utkání nerozhodně.

V prodloužení měli domácí i díky dalšímu přihranému pádu Proroka přesilovou hru. U časoměřičů seděl Martin Hamrlík. V prodloužení Vítkovičtí Pnerozhodli, přestože celou pětiminutovku měli více ze hry. O vítězi tohoto divokého a napínavého zápasu musely rozhodnout samostatné nájezdy. Ve Vítkovické brance se místo Pince objevil Prusek. Exekutoři Zlína Hamrlík, Nosek a Záhorovský postupně své nájezdy neproměnili. Za Vítkovice překonal Čecha Burger, proto domácí slaví vítězství 6:5 za dva body.

K výkonu rozhodčího bych dodal pouze to, že kdyby Zlínští podali oficiální stížnost, nikdo by se nemohl moc divít. Přesto ani to nám body nevrátí a kdyby se hráči vyvarovali alespoň některých chyb, výsledek mohl být hned veselejší.

Výjezdníkům ze Zlína bych chtěl poděkovat za skvělou atmosféru, kterou jsme vytvořili a po většinu zápasu jsme byli hlasitější, než domácí sektor na druhé straně, což potvrdily i ohlasy z domova od přenosů O2. Speciálně Ešli a p_z vůbec za to, že jsme se do Ostravy vydali, protože to každopádně stálo za to. Zlínští fanoušci si neodpustili jeden z komických pokřiků....