Příští zápas
Domácí
ZLN
Hosté
PRO
úterý 13.8.2024, 00:00
příprava

ZVO
Hosté
ZLN
čtvrtek 15.8.2024, 00:00
příprava
Narozeniny
Berry [14. 7. - 34 let]
Bruma [14. 7. - 20 let]
brumík [14. 7. - 20 let]
forever27 [14. 7. - 25 let]
Lord Loki [14. 7. - 52 let]
Mersii [14. 7. - 35 let]
Novák [14. 7. - 37 let]
Rododendron [14. 7. - 111 let]
Todak [14. 7. - 31 let]
vsetin1 [14. 7. - 43 let]
Svátky
hobzovka [karolína]
Karol [Karolína ]
Karoliina [Karolína]

TOPlist
počítáno od 29.12.2006


naše ikonka
HFC Zlín - fanclub zlínského hokejového klubu
partnerské weby
Ševcovský deník - www.daan.estranky.cz
sport365.cz

zlínští hokejisté a server www.hfczlin.cz podporují

Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchodDáán | před 17 lety | ... Minireporty

Poslední utkání před reprezentační přestávkou se postavil Zlín k dalšímu souboji o extraligové body, tentokrát proti Ocelářům z Třince. I dnes se zlínští vydali k zápasu žlutě oděni a i ve druhém zápase se radovali z vítězství. Třinečtí toho moc neukázali a zase se potvrdilo pravidlo, že domácí z těchto dvou moravských soupeřů většinou vyhrává.

Bez dlouhodobě zraněných hráčů Okála s Rachůnkem, jenž by snad měli by měli být již po reprezentační pauze připraveni nastoupit, bojovali Berani o další extraligové body. Avšak s Murínem v brance, na kterém byla poznat dlouhotrvající bolest v kyčli.

Zlínští hned od začátku nastavili vysoké tempo a brankář Vojtek se hned několikrát musel ohánět proti nebezpečným střelám, kterými zasypali zlínští svatyni hostů. Avšak Barinka, Andrašovský, ani Mokrejš své příležitosti nevyužili. Ani v následné přesilovce se výsledek neměnil. Až v plném počtu na ledě překonal Vojtka domácí Kubiš a zaslouženě se domácí ujali vedení – 1:0. Třinečtí hráli vlažným tempem a své početní výhody sehrávali až příliš laxně. Pozorný divák si mohl všimnout i častých nepřesností, které se dostávaly na hokejky Ocelářů. Ve středním pásmu, místo toho, aby přesnou přihrávkou založili útok, tak puk ztráceli a pouštěli domácí do protiútoků. Přesto Vojtek držel svůj tým nad vodou. Jen díky třineckému brankáři skončila první třetina nejtěsnějším rozdílem 1:0.

Začátkem druhé třetiny trefil Kubiš konstrukci soupeřovy branky. Zlínští pozornou defenzívou nepouštěli hosty do vážnějších příležitostí. Až v 11. minutě druhé třetiny se zastavil dech přihlížejícím fanouškům, když Tomas uháněl osamocený na Murína, ale jeho pokus o bekhendové zakončení zlínský brankář zneškodnil. Na sklonku druhého dějiství předvedli domácí před Vojtkem závar. Z jedné nacvičené akce padla i druhá zlínská branka. Ve svém oblíbeném postavení za brankou našel Leška úplně osamoceného Balaštíka, který chladnokrevně a zkušeně zavěsil – 2:0. Agilní Balaštík měl další příležitost, ale jeho střelu tentokrát Vojtek zlikvidoval. Po dvou třetinách vedli Ševci zaslouženě 2:0.

Avšak ve čtvrté minutě třetí dvacetiminutovky nepozornost zlínské obrany potrestal mladík Květoň – 2:1. Mírný úsměv na tvář mi vrátila TV kostka nad ledem, která oznámila jako střelce třinecké branky Šimánka, kterému nahrával Vydarený, tedy oba hráči a jediní střelci Českých Budějovic z předchozího domácího utkání. Ani kontaktní branka domácí neznervozněla a dál pokračovali v aktivní hře. Navíc po dvou minutách zvyšoval Záhorovský, který díky teči střele Galvase zvyšoval na 3:1. Šance definitivně rozhodnout zápas měli Barinka, Filip Čech i Leška, ale Vojtek byl pozorný a zaslouženě byl vyhlášen nejlepším hráčem hostů. Hosté už pak neměli snahu ani o power play a tak zápas skončil vítězstvím Beranů 3:1.

Třinec působil takovým odevzdaným dojmem, jako by jen přijel do Zlína na výlet, protože mu jednoznačně chyběla snaha, pohyb a důraz v osobních soubojích. Domácí mohou být spokojeni. Odehráli dobrý zápas, na který byli z předchozích let fanoušci zvyklí. Především se mi zamlouvala hra dvojice Barinka – Andrašovský, které by mohl zkusit dát trenér Bokroš na delší dobu dohromady. Oba Slováci v posledních zápasech, které ve zlínském dresu odehráli, dali hře tu potřebnou jiskru. Bodovat každý zápas začínají i Leška s Balaštíkem. Naopak brankář Murín zápas protrpěl, těžce se zvedal a šlo na něm vidět, že se trápí. Kdyby tu hrál aktivnější soupeř, než byl dnes Třinec, měl by zřejmě problémy. Buďme rádi za tři body, ale je potřeba dnešní zisk nepřeceňovat, Třinec zdaleka nehrál to, na co kvalitou kádru má. Začíná reprezentační přestávka, zlínští začínají trénovat dvojfázově, což jim může jenom prospět. A v pátek se v přípravném zápase utkájí se Dynamem Moskva.

Po zápase bylo médiím oznámeno, že na střídavý start po dobu zranění Murína přichází Radovan Biegl. Přestože jsem stále spíše zastáncem Kuby Čecha, neúprostná statistika v kolonce výher zní jednoznačně. Zřejmě se něco stát muselo a příchod exvsetínského brankáře bude další konkurencí. Jsem plný očekávání, co Biegl předvede.

Zlínští fanoušci, kterých přišlo lehce nad čtyři tisíce, se bavili. Zlínský kotel připravil choreografii, kdy v celém průběhu zápasu vlálo v kotli několik žlutomodrých vlajek. Byly k vidění i prskavky a žluté pruhy papíru, které na moment přikryly část rožku. Avšak to nejlepší a nejvtipnější, co na dnešek fanoušci připravili bylo k vidění po levé straně dole pod kotlem. Transparent s nápisem:

2003/04 120 kg

2007/08 95 kg

„VOJTKU, VYPADÁŠ SKVĚLE“


Pobavilo to jak domácí fanoušky, tak i hokejisty Třince, kteří se před zápasem zasmáli a svou oporu si dobírali poznámkami. Po zápase pro změnu transparent sbalili a odnesli si jej do kabiny. Měl bych zmínit i třineckou část obecenstva, která se sešla ve Zlíně v hojném počtu a fandili celkem hlasitě.


Trénink je nutné zlo, je nutné být zlý...
www.daan.estranky.cz - Dáán
Přečteno: 6990x (naposledy 14.7.2024, 07:17) | Komentářů: 17


Komentáře k článku (17)


timur: Maikl(07.11.2007)
v podstatě ti vlastně rozumím. Hlavně to nesmí přejít v hysterii

Maikl: timur(07.11.2007)
Pseudopatriotismus nemáš rád a když novináři píší a neví o čem, to ti nevadí? Já jsem se nesnažil upozornit na nic jiného než na chybu. A to jenom proto, že tuhle chybu dělají média zas a znova neustále dokola. Když aspoň jeden novinář bude mít díky mé připomínce jasno v geografickém uspořádání extraligového hokejové mapy, byla má "pseudopatriotistická" připomínka úspěšná A tak konec debaty fakt o ničem...

timur: Maikl(06.11.2007)
omlouvám se za nepřesné vyjádření, měl jsem na mysli pochopitelně "pseudopatriotismus"

Maikl: timur(06.11.2007)
Co to pleteš o "pseudonacionalismu"? Já jsem Čech jako poleno, ale jsem lokální patriot a když někdo dělá (a podotýkám, že neustále) ze Slezska Moravu, tak se prostě ozvu a upozorním. Jinak mi je jedno jestli Čech ze Slezska, Moravy či Čech... To je podstatný rozdíl. Prostě pokud uvidím rovnici Třinec = Morava upozorním na chybu, poněvadž jsem už prostě takový hnidopich. To máte marné.

timur(06.11.2007)
podle mě řešíte naprosto nepodstatnou kravinu. Jste občané České republiky a máte českou státní příslušnost, nikoliv moravskou, čí slezskou. Tento pseudonacionalismus mám fakt rád

Dáán: Maikl(06.11.2007)
Tak jasno v tom momentálně již mám. Člověk, který v daném kraji nebydlí, tak se jednoduše splete. Navíc já nerad používám stejná slova ve větách, takže když je nějaké podobné, příbuzné, nebo blízké, tak se ho snažím použít. A to byl i tento případ. To abych se ještě učil dějiny, historii a tradici měst...dobře, speciálně kvůli tobě a Deffymu si na to pokusím dávat pozor.

deffy: Dáán(06.11.2007)
no nepodstatný detail, ale někdy se to dostane do situace kdy to není "nepodstatný detail", ale kachna a blbost. Tady nejde přímo o tohle, ale o věci podobné. Příklad je interpretace státní vlajky. Už jsem slyšel tolik vyjádření co ta vlajka znamená(vzduch-voda-krev nebo budoucnost-přítomnost-minulost - barvy jsem šel bílá-modrá-červená), že se tomu musím ještě smát. Hodně lidí pak tomu uvěří a říkají, že je to pravda. tak vznikají "fámy."

Maikl(06.11.2007)
deffy: Nejen Ostravicí, ale i Odrou.

Dáán: Detail to jistě je. Ale přece když člověk něco píše a nemá o tom jasno, tak buď si jasno udělá, nebo o tom prostě nepíše. To je přece logické.

Dáán: Maikl(06.11.2007)
Myslím, že nebudu jedinný, kdo to považuje za nepodstatný detail.

deffy: dáán(06.11.2007)
no v ostravě se to dělí řekou Ostravicí, prostě co je na jednom břehu je morava a na druhém je slezsko. Třeba Vítkovice jsou na Moravě, ale Baník který je přes řeku je už Slezský klub. :-D To je fakt stejné jak když čecháček neuznává Moravu. Já by jsem za to zabíjel:-D

Maikl(06.11.2007)
Dááne, Vítkovice jsou samozřejmě na Moravě. Když v tom nemáš jasno, tak se ohledně takových věcí nevyjadřuj. Tohle na "novinářích" fakt miluju - plácají a neví o čem. A ještě to považují za zbytečné detaily

Dáán: Deffy(06.11.2007)
Všeobecně media (nebudu používat ten váš výraz ) zajímají úplně jiné věci, než pátrat po tom, jak to opravdu je. A pro mě osobně je tohle v článku jen malý, nepodstatný detail, daleko horší by bylo, kdybych si spletl třeba střelce branky, nebo soupeře. Já osobně dělím ČR na Moravu a Česko, a Slezsko je pro mě část Moravy, ikdyž z historického hlediska a podle toho co nás učili na ZŠ je to samozřejmě špatně. Navíc když jsem minule psal v minireportu z Vítkovic, tak tu byla poznámka, že Vítkovice patří na Moravu. Tak, kdo se v tom má sakra vyznat

deffy: BOŽE(06.11.2007)
trapas, hystorie!!!!!!! achjo....jo no obchodka-elita zlína omlouvám se za blbou chybu.

deffy: dááne(06.11.2007)
vžně neni!!!!!! My už jsme jak Čecháčci. Ti také říkají, že Morava je část Čech. To rozhodně není pravda. Čechy, Morava a Slezsko jsou tři různé hystorické země, které mají své vlastní znaky, vlaství vlajky. Já jsem na to tady docela dost alergický.

Maikl(06.11.2007)
Dááne, není a nikdy nebylo

Dáán(06.11.2007)
Až Maikl pochopí, že Slezsko je část Moravy...

Maikl(06.11.2007)
Kdy už se m***y mediální naučí, že Třinec leží ve Slezsku


Vložte váš komentář k článku

   

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen/a!
 
   

Copyright ©2006 - 2024, | www.hfczlin.cz | info@hfczlin.cz
(generov no syst mem Webgolem za 0.9303 vte in)


Nepřihlášen/a

Login: Heslo:  
Do dalšího zápasu zbývá:
[ZLN-PRO, 13.8.2024, 00:00]
Dnes slaví:

Martin Jenáček49 let
Nejctenejaí clánky

Celkem clánku: 690