Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod

Dáán | před 17 lety | ... Minireporty

Poslední utkání před reprezentační přestávkou se postavil Zlín k dalšímu souboji o extraligové body, tentokrát proti Ocelářům z Třince. I dnes se zlínští vydali k zápasu žlutě oděni a i ve druhém zápase se radovali z vítězství. Třinečtí toho moc neukázali a zase se potvrdilo pravidlo, že domácí z těchto dvou moravských soupeřů většinou vyhrává.

Bez dlouhodobě zraněných hráčů Okála s Rachůnkem, jenž by snad měli by měli být již po reprezentační pauze připraveni nastoupit, bojovali Berani o další extraligové body. Avšak s Murínem v brance, na kterém byla poznat dlouhotrvající bolest v kyčli.

Zlínští hned od začátku nastavili vysoké tempo a brankář Vojtek se hned několikrát musel ohánět proti nebezpečným střelám, kterými zasypali zlínští svatyni hostů. Avšak Barinka, Andrašovský, ani Mokrejš své příležitosti nevyužili. Ani v následné přesilovce se výsledek neměnil. Až v plném počtu na ledě překonal Vojtka domácí Kubiš a zaslouženě se domácí ujali vedení – 1:0. Třinečtí hráli vlažným tempem a své početní výhody sehrávali až příliš laxně. Pozorný divák si mohl všimnout i častých nepřesností, které se dostávaly na hokejky Ocelářů. Ve středním pásmu, místo toho, aby přesnou přihrávkou založili útok, tak puk ztráceli a pouštěli domácí do protiútoků. Přesto Vojtek držel svůj tým nad vodou. Jen díky třineckému brankáři skončila první třetina nejtěsnějším rozdílem 1:0.

Začátkem druhé třetiny trefil Kubiš konstrukci soupeřovy branky. Zlínští pozornou defenzívou nepouštěli hosty do vážnějších příležitostí. Až v 11. minutě druhé třetiny se zastavil dech přihlížejícím fanouškům, když Tomas uháněl osamocený na Murína, ale jeho pokus o bekhendové zakončení zlínský brankář zneškodnil. Na sklonku druhého dějiství předvedli domácí před Vojtkem závar. Z jedné nacvičené akce padla i druhá zlínská branka. Ve svém oblíbeném postavení za brankou našel Leška úplně osamoceného Balaštíka, který chladnokrevně a zkušeně zavěsil – 2:0. Agilní Balaštík měl další příležitost, ale jeho střelu tentokrát Vojtek zlikvidoval. Po dvou třetinách vedli Ševci zaslouženě 2:0.

Avšak ve čtvrté minutě třetí dvacetiminutovky nepozornost zlínské obrany potrestal mladík Květoň – 2:1. Mírný úsměv na tvář mi vrátila TV kostka nad ledem, která oznámila jako střelce třinecké branky Šimánka, kterému nahrával Vydarený, tedy oba hráči a jediní střelci Českých Budějovic z předchozího domácího utkání. Ani kontaktní branka domácí neznervozněla a dál pokračovali v aktivní hře. Navíc po dvou minutách zvyšoval Záhorovský, který díky teči střele Galvase zvyšoval na 3:1. Šance definitivně rozhodnout zápas měli Barinka, Filip Čech i Leška, ale Vojtek byl pozorný a zaslouženě byl vyhlášen nejlepším hráčem hostů. Hosté už pak neměli snahu ani o power play a tak zápas skončil vítězstvím Beranů 3:1.

Třinec působil takovým odevzdaným dojmem, jako by jen přijel do Zlína na výlet, protože mu jednoznačně chyběla snaha, pohyb a důraz v osobních soubojích. Domácí mohou být spokojeni. Odehráli dobrý zápas, na který byli z předchozích let fanoušci zvyklí. Především se mi zamlouvala hra dvojice Barinka – Andrašovský, které by mohl zkusit dát trenér Bokroš na delší dobu dohromady. Oba Slováci v posledních zápasech, které ve zlínském dresu odehráli, dali hře tu potřebnou jiskru. Bodovat každý zápas začínají i Leška s Balaštíkem. Naopak brankář Murín zápas protrpěl, těžce se zvedal a šlo na něm vidět, že se trápí. Kdyby tu hrál aktivnější soupeř, než byl dnes Třinec, měl by zřejmě problémy. Buďme rádi za tři body, ale je potřeba dnešní zisk nepřeceňovat, Třinec zdaleka nehrál to, na co kvalitou kádru má. Začíná reprezentační přestávka, zlínští začínají trénovat dvojfázově, což jim může jenom prospět. A v pátek se v přípravném zápase utkájí se Dynamem Moskva.

Po zápase bylo médiím oznámeno, že na střídavý start po dobu zranění Murína přichází Radovan Biegl. Přestože jsem stále spíše zastáncem Kuby Čecha, neúprostná statistika v kolonce výher zní jednoznačně. Zřejmě se něco stát muselo a příchod exvsetínského brankáře bude další konkurencí. Jsem plný očekávání, co Biegl předvede.

Zlínští fanoušci, kterých přišlo lehce nad čtyři tisíce, se bavili. Zlínský kotel připravil choreografii, kdy v celém průběhu zápasu vlálo v kotli několik žlutomodrých vlajek. Byly k vidění i prskavky a žluté pruhy papíru, které na moment přikryly část rožku. Avšak to nejlepší a nejvtipnější, co na dnešek fanoušci připravili bylo k vidění po levé straně dole pod kotlem. Transparent s nápisem:

2003/04 120 kg

2007/08 95 kg

„VOJTKU, VYPADÁŠ SKVĚLE“

Pobavilo to jak domácí fanoušky, tak i hokejisty Třince, kteří se před zápasem zasmáli a svou oporu si dobírali poznámkami. Po zápase pro změnu transparent sbalili a odnesli si jej do kabiny. Měl bych zmínit i třineckou část obecenstva, která se sešla ve Zlíně v hojném počtu a fandili celkem hlasitě.

Trénink je nutné zlo, je nutné být zlý...

Přečteno: 7039x (naposledy 22.10.2024, 07:26) | Komentářů: 17