Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod

Benoit | před 17 lety | ... Minireporty

Tento minireport neměl původně nikdy spatřit světlo světa, ale když jsem si takto druhý den dopoledne pročítal diskusní fórum, prostě to ze mě muselo ven. Trošku mi k tomu pomohl i článek na ona.idnes.cz o uvolňování stresu a napětí (a nas*ání – to tam nepsali :-D).

Z našeho původního plánu srazit se na Zličíně v 16:00 rychle sešlo, neboť Kubas jak na sviňu dostal těsně před odjezdem pracovní úkol. Pak se přidal problém s dopravou, kdy 45 minutová cesta se natáhla na dvojnásobek díky zúžení dálnice do jednoho pruhu a koloně. Sázku se Simirem, že pojedeme max 60 minut jsem prohrál, stálo mě to pivo. Takže posádka Kubas, mmmersi, Simir a já jsme o dění první třetiny ze stadionu věděli přes mobil od již přítomných „bláznů“ výjezdníků S@wa, Prda, Drba a na svou pěst dorazivších marseluse a Máry. Již informace, že kveteme 2:1 ve mně vyvolala špatný pocit a raději jsem si otevřel druhého lahváče. Jak dostaneme v 1. třetině 2 góly, dobrý výsledek při náší fazónce neočekávám. Bohužel.

Na stadion jsme dorazili před půlkou 2. třetiny a Simir to hned rozeřval „Ševci!“. Pak jsme přihlíželi světlým chvilkám ševců, kdy měli dvě tři opravdu hezké šance a s koncem třetiny naše naděje na remízku skončily. V poslední třetině to byla ubohost z obou stran, z té naší to opravdu mrzelo - zvlášť po super výkonu na Slávii. I když... Po vzpomínce na naši prohru na Pilszimáčku loni, kdy oba týmy nehráli snad ani hokej a přesto Plzeň zvítězila... Tehdy jsem nedokázal pochopit, proč ti naši vůbec na ten led šli, když vůbec nebruslili a nebojovali.

Zpět k zápasu: Ač psal Kubas v diskusi opak, přišlo mi, že Ičo se po zákrocích opravdu zvedal s notným zpožděním nebo naopak šel hodně rychle na led a určitě není zdravý. Radost mi udělal opět skórující Balaštík :-) Můj dluh se pomalu snižuje: Někteří z vás již ví, že jsem se s dvěma kamarády vsadil (shodou okolností cca týden před tím, než pan kanonýr představil svůj střelecký plán pro letošní sezónu), že Balaštík dá v sezóně 30 gólů (za každý gól pod platím každému z nich pivo, za ty přes 30 piju já zdarma). Už jsem v mínusu jen 2x16 piv ;-) Tímto Tě, Jardo, prosím o maximální pomoc. Cena piva nepříjemně vzrůstá.

Souhlasím s Kafkou, že má zlínský fanoušek obecně jisté problémy pochopit pokřik „Bijte je“. Já včera opět nadával, že domácí fans jsou trošku mimo. Ale po přečtení Kafkovi obhajoby jsem se hluboce zamyslel a pochopil. My taky máme nějaké pokřiky, které se mohou zdát fanouškům soupeřu trošku out. Takže zde jsem na plzeňské straně. Dále ale již budu kritický. Nechci vypadat moc zaujatě, ale po Čechách mám každý stadion projetý mnohokrát (vyjma Ústí). Atmosféra na pilszimáku opakovaně vypadá tak, že se vyskytuje cca 5 sprostých pokřiků na soupeře a teď posledně jeden proti Slávii (aby pili čajíček), ale opravdu mi od plzeňského kotle chybí jakékoliv povzbuzování domácího týmu a radost z vedení, tleskání většiny diváků a zpívání chorálů. Za stavu 6:2 pět minut před koncem se jen sprostě nadávalo (a to bylo ještě před onou předposlední minutou). Velmi přesně si vzpomínám, jak loni bylo plzeňské publikum zaměřeno celý zápas na lajnové rozhodčí – když ofsajd/icing nepískli, docházelo až k hysterickým záchvatům velké části publika. A když pískli, opět to bylo špatně. A když domácí předvedli nádhernou hokejovou kombinaci, potlesk opravdu moc slyšet nebyl. Následně při další akci byl písknut ofsajd, pane jo to bylo pozdvižení. Proč ti lidi na ten hokej vlastně chodí???

O tom, co se stalo v posledních dvou minutách nechci moc spekulovat. Střídání před tím, než Ďurák shodil rukavice, byl náznak hromadné potyčky. Už jsme si s klukama v hledišti říkali, že se určitě něco semele. Takže NIKDO z nás neví, co si tam ti hráči říkali a tak těžko bránit i obhajovat Ďuráka či jiné.

Kafko, Hippoe, Radečku, Kaine, Katko a ostatní: Prosím vás, nechte těch dohadů a chytání se za slovíčka na diskusi. Nemáte to ani jeden z vás za potřebí. Kdyby ten web neexistoval, bylo by nám všem líp. Někdo něco napíše a už se to hádá. My nikdy nevíme jestli ten Balaštík opravdu seknul jako „seknul“, nebo seknul jako seknul. Nevíme co bylo předtím, co si hráči řekli, co kdo kdy na koho pokřikoval. Je to jen hokej. K takovým situacím dochází a patří k tomu. Já situace posuzuju podle toho, co k tomu hráči řeknou v rozhovoru. Nebo když celý stadion bouří, že byl faul, ale faulovaný hráč se normálně zvedne a bez pohledu na rozhodčího hraje dál, tak je jasné, že to prostě faul nebyl.

Publikum tomu hokeji moc nerozumí, zvlášť ve Zlíně vím, že přijet v cizím dresu tak mě čekají nadávky jako v Litvajzu či v Kladně. A to o těch městech tvrdím, že tam jsou nejhorší fanoušci. Zdaleka ne, ve Zlíně jsou také frustrovaní jedinci za které se šíleně stydím. Lidi např. absolutně nechápou rozdíl mezi hrou tělem na hráče s pukem a hru tělem na hráče bez puku. Kolikrát ve Zlíně běsní celý stadion po čistém zákroku soupeře a když to udělá zlíňák tak aplaudují, jaký předvedl hezký zákrok. Ale to je všude a asi to tak i bude navěky. Ale to je jiné téma.

Minireport bych zakončil tím, že nepodání rukou po zápase není dobrou vizitkou a v Plzni jsme to neudělali poprvé. Bokroš střídání natahuje hlavně ve vypjatých zápasech (pamatuju často Litvínov, Vary, vždy Plzeň kdy to diváky přivádí k šílenství, řekl bych i oprávněně – ale to je hokej). Na každém týmu je prostě něco. Někdo má v týmu čerta Dudu a někdo beránka. Někdo říká o Zlínu x sezon že hraje beton (v jedné z nich jsme podle statistik měli nejvíc střel na gólmana), ale když Znojmo poprvé vystřelí ve 28. minutě, nikdo o betonu ani nepípne. Nebo když Vary měly několik výsledků 1:0/0:0.

Perlička pro pobavení: Hecovali jsme se se Simirem, zda uděláme chuligánskou terminologií „náběh pod kotel domácích“, kde jsme chtěli zařvat „Všichni ruce nahoru, ale všichniiiii!!!“ A pojďme: „Šéééé-vci“

Přečteno: 6010x (naposledy 22.10.2024, 07:26) | Komentářů: 8