Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchod

Benoit | před 16 lety | ... Minireporty

Naši hoši od Dřevnice se vydali na první zápas předlouhé play-out série na pardubický led, kde se jim až mimořádně v posledních letech dařilo. Nicméně bylo vidět od začátku, že celé play-out je za daného tabulkového stavu jaksi zbytečné natažení sezóny. Už lidová cena vstupenky 20 Kč napovídala, že za „normální“ vstupné by asi moc diváku nedorazilo.

Já dorazil do našeho sektoru opět s malým zpožděním, tentokrát v 5. minutě a to už jsme prohrávali 0:1. Doprovázeli mě 2 kamarádi, které jsem cestou z Berlína nabral v Praze. Jinak kromě nás bylo v sektoru jen asi 8 lidí + nějaký ten strážce zákona a pan pořadatel. Stadion byl celkově naplněn rekordně málo, i slavná jižní tribuna měla tak o 40% menší účast. Ale fandili pořád, takže aspoň ta atmosféra byla dobrá.

Hokej zpočátku byl ještě trochu extraligový, ale časem to víc a víc připomínalo přátelský zápas z letního předsezónního období. Pardubice měly víc ze hry, ale o velkém tlaku se hovořit nedalo. Z našich byli super Rachůnek a Balán, lítali po ledě jak zběsilí a moc se mi líbili. Jinak musím pochválit celý tým alespoň za to, že tolik vypíchnutých a překažených rozehrávek soupeře jsem za jeden zápas ještě neviděl. Buďto naši skvěle četli hru, nebo Pardubice prostě hrály jak se na zápas, kde o skoronic nejde sluší a patří.

O první přestávce jsme pospíchali do bufetu za domácím kotlem jako tradičně. Spěch byl ovšem zbytečný. Vytvořila se totiž fronta o maximální délce pěti lidí a ihned zmizela. Myslím, že tržby, které obsluhující personál počítal už v průběhu 2. přestávky, nepřekročily i při přemrštěných cenách pět tisíc.

Dále co se týče hokeje, ono v podstatě není o čem vyprávět ;-) Napíši jen o pár zajímavých momentech:

Čas 27:10. Hrajeme přesilovku, Rachůnek je poblíž brankoviště a je sražen bránícím pardubičákem, padá pod Lašáka a ten možná teatrálně, možná nevinně také skončil na ledě. Výsledek? Je po přesilovce, Rachůnek jde na 2 minuty :-D

Těsně před 2. nebo 3. pardubickým gólem (nevím přesně) se Záhorovský zamotal u mantinelu s čárovým rozhodčím a poté nestihl ubránit střílejícího hráče. Bylo to sice z mého pohledu přes celé kluziště, ale vypadalo to, jakoby se jeho hokejka dostala do brusle pruhovaňáka a jak za ni Záhora tahal, sudího málem povalil na led. Po gólu si to tam s ním vyříkával.

Poslední vteřiny 2. třetiny a Balaštík dostal od Rachůnka skvělou přihrávku z jedné strany brankoviště na druhou, Jarda střílí, já to bohužel nevidím, neb mám ve výhledu sloup, ale Adam se stihl přemístit a gól nikde. Zazněla siréna. Škoda, mohlo to být 2:3.

Naše dlouhá přesilovka 5 na 3 asi 10 min před koncem byla děs běs, tam byly snad 2 střely. Ufff…

Posledních 5 minut nemělo s hokejem moc společného, jakoby kluci z obou týmů hráli jak začátečníci. Hrrr všichni za pukem a do útoku, Zlín jel tři na jednoho, následně Pardubice čtyři na jednoho. Jenže to vždy nějak … (jak se řekne slušně „doku*vili“??).

Ke konci zápasu si domácí kotel vzal na mušku Radovana Biegla a neustále se mu posmíval. Ale on si je poté vychutnal, když vychytal Somíka minutu před koncem a při zákoku posunul bránu. Věřím, že to udělal jen proto, aby domácí kotel naštval :-D My se dobře bavili. Ona totiž byla brána posunutá už minutu předtím asi někým z obránců, kdy daly sice Pardubice gól, ale podle brankového sudího už do posunuté brány. A tak nic je po neuznaném gólu nemohlo vytočit víc.

Mira Okál poté jako jediný přijel až pod náš sektor a hezky zamával. Miro, já se ti sice před pár sezónama vysmíval, že už bys měl jít do důchodu, ale zůstaň prosím ještě aspoň sezónu. Hraješ fakt super a nevynecháš souboj!!