Příští zápas
Domácí
ZLN
Hosté
PRO
úterý 13.8.2024, 00:00
příprava

ZVO
Hosté
ZLN
čtvrtek 15.8.2024, 00:00
příprava
Narozeniny
cask25 [21. 5. - 52 let]
cml [21. 5. - 43 let]
Čecháček [21. 5. - 30 let]
Ignatius [21. 5. - 37 let]
Kafka [21. 5. - 59 let]
Ladys [21. 5. - 54 let]
nitro [21. 5. - 30 let]
Rodney [21. 5. - 27 let]
Satek [21. 5. - 28 let]
Slávek [21. 5. - 34 let]
ZdencekVHK [21. 5. - 52 let]
Svátky
doly [Monika]
jenys [Monika]
mamrisa [Monika]
moncad [Monika]
Mondasekh [Monika]
mončad [Monika]
Monďásek [Monika]
Moninka [Monika]
monis09 [Monika]
Monuše [Monika]
mony [Monika]
Móňa [Monika]
Moňule [Monika]

TOPlist
počítáno od 29.12.2006


naše ikonka
HFC Zlín - fanclub zlínského hokejového klubu
partnerské weby
Ševcovský deník - www.daan.estranky.cz
sport365.cz

zlínští hokejisté a server www.hfczlin.cz podporují

Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchodDáán | před 16 lety | ... Rozhovory

Na co všichni dlouho čekali se dnes potvrdilo. V pravé poledne oznámilo vedení HC RI OKNA ZLÍN na tiskové konferenci příchod nového trenéra. Stal se jím ZDENĚK VENERA, jenž podepsal smlouvu na dvě sezony. Jeho asistentem bude dosavadní hlavní trenér Rostislav Vlach. Již v pondělí ráno povede svůj první trenink.

„Tisková konference byla svolána z důvodu představení nového trenéra pro sezonu 2008/09. Chtěl bych všem poděkovat za trpělivost novinářů i příznivců ledního hokeje ve Zlíně, jelikož jste nevěděli, kdo bude hlavním trenérem v příští extraligové sezoně. S panem Venerou jsme se během minulého týdne dohodli na dvouleté smlouvě. Z mého pohledu jsem rád, že se nám podařil získat tak kvalitní trenér, navíc pocházející ze Zlína. Můžeme mu jen popřát, aby se mu ve Zlíně libilo a dosahl alespoň podobných výsledků, jako doposud,“ přivítal všechny přítomné prezident HC RI Okna Zlín Martin Janečka.

Poté již dostal slovo nastávající zlínský kouč,aby vyjádřil své první pocity v roli kouče zlínských hokejistů „Jsem rád, že jsem dostal jako první nabídku právě ze Zlína. Už jsem tady několik let působil jako trenér, stejně tak jako generální manažer. Proto se vracím do známého prostředí a kvalitního klubu. Loňská sezona se nepovedla podle představ, ale tak už to ve sportu chodí. Střídají se horší i lepší časy. Máme zde kvalitní sponzorské zázemí, které ekonomicky funguje. V takovém prostředí se vždycky dobře pracuje a jsem nesmírně rád, že jsem se zde mohl vrátit.“ řekl úvodem dvojnásobný trenér roku za sezony 1998/1999 a 2007/2008.

Již delší dobu se spekulovalo, že od nové sezony převezme zlínský tým právě Zdeněk Venera, úřadující trenér vícemistra z Karlových Varů. Proč to tedy tak dlouho trvalo, než se veřejnost dozvěděla, kdo povede zlínské Berany do extraligových bojů? „Jak už pan Janečka řekl, i já děkuji za trpělivost. Nebylo to tím, že bychom to chtěli nějak úmyslně zdržovat, ale mělo by to dostat nějaký řád a oficiální rámec. Musel jsem nejprve ukončit své učinkování v Karlových Varech, teprve následně potom se domluvit na určitých podmínkách zde ve Zlíně,“ vysvětlil důvody až zdlouhavého a nekonečného čekaní, na jinak již veřejně známou věc.

Hokejisté Zlína dokončili sezonu na předposlední 13. příčce a nový nastupující trenér věří, že se neúspěch v dalším ročníku nebude opakovat. „Mužstvo má určitě na víc, než předvedlo v minulé sezoně. Jsou zde kvalitní hráči, musí však své předpoklady a možnosti nechat na ledě. Je zde nejlepší střelec extraligy, kvalitní golmani a i další dobří hráči takže je určitě na čem stavět. Nebránil bych se ani další posile, ale měl by to být hráč typu Petra Čajánka, nebo Karla Rachůnka. Ne, hráč, který prošel řadou klubů, jen proto, že se nikde nedokázal prosadit. Tři roky jsem tady nebyl, přesto jsem po celou dobu měl informace.“

Zlínský klub již několik sezon avizuje, že chce pracovat a zabudovat do mužstva úspěšné juniory a dorostence. Ani Venera se tomu nebrání. „Je to jediná cesta, kterou se dá jít do budoucna. Dlouhé roky si vedou ve Zlíně výborně, tak proč jim nedát šanci? Je potřeba si vychovávat svoje hráče. Pokud se ale podaří získat kvalitní posilu, tak budu spokojený," dodal padesátiletý navrátilec, jenž bude v trenérské dvojici spolupracovat s Rostislavem Vlachem. „Dobře se známe, dokonce jsme spolu aktivně hrávali, takže ideální formu spolupráce určitě najdeme. Rosťa má za sebou úspěšnou kariéru, což je vždycky výhoda. Důležitější však je, jak každý trenér dokáže své myšlenky přenést na hráče,“ konstatoval.

Současná situace velmi připomíná sezonu 2003/04, kdy nastoupil nový trenér a na konci se slavil historický titul. Trenér Venera však volil opatrnější slova. „Když to jednou vyšlo, neznamená to, že půjde o pravidlo. Naším cílem je nejprve návrat na přední pozice a vybojovat postup do play off. Uspět v něm bude nesmírně težké, protože v lize působí mnoho kvalitních mužstev,“ uvědomoval si staronový zlínský lodivod.

Zdeněk Venera rád tvrdí, že v Karlových Varech byl tým úspěšný proto, že tam měl kolektiv hráčů, který táhnul za jeden provaz. Ve Zlíně to platilo vždycky obdobně, proto se dá předpokládat, že i letos bude spolehat na týmový duch v kabině. „Vždycky záleží na tom, jaká parta hráčů v mužstvu je, jak si k sobě jednotliví hráči sednou. Podle toho, jak ty kluky tady znám, tak si myslím, že to je podobné. S tím by tady neměl být žádný problém. Nejsou tady žádní hráči, kteří by nějakým způsobem atmosféru v kabině narušovali,“ kvitoval si.

Jednou z možných posil byl i příchod Miloslava Gureně, jenž již ve Zlíně v mladí působil. Avšak to generální manažer Miroslav Michalovský popřel. „Zájem jsme o něj neprojevili, jelikož nikdo z našeho klubu ho už dlouho neviděl hrát, navíc má na něj práva Třinec. Zároveň musíme brát v úvahu i to, že již není nejmladší, proto jsme ani o jeho příchodu neuvažovali,“ řekl zlínský manažer. V úvahu proto přichází podstatně mladší obránce Tomáš Kudělka, jenž působí v Americe. „Kudělka nastoupí do kempu Ottawy Senators a v případě, že se neprosadí do sestavy prvního mužstva a dostane souhlas, tak má u nás dveře otevřené. Nikde však není psáno, že by měl místo v sestavě garantované. Záleželo by především na něm samotném, zda si místo vybojuje,“ uzavřel Michalovský.

www.daan.estranky.cz - Dáán
Přečteno: 6344x (naposledy 21.5.2024, 03:25) | Komentářů: 0


Komentáře k článku (0)


Zatím žádné komentáře

Vložte váš komentář k článku

   

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen/a!
 
   

Copyright ©2006 - 2024, | www.hfczlin.cz | info@hfczlin.cz
(generov no syst mem Webgolem za 0.9065 vte in)


Nepřihlášen/a

Login: Heslo:  
Do dalšího zápasu zbývá:
[ZLN-PRO, 13.8.2024, 00:00]
Dnes slaví:

Luboš Horčička45 let
Nejctenejaí clánky

Celkem clánku: 690