Příští zápas
Domácí
ZLN
Hosté
PRO
úterý 13.8.2024, 00:00
příprava

ZVO
Hosté
ZLN
čtvrtek 15.8.2024, 00:00
příprava
Narozeniny
cask25 [21. 5. - 52 let]
cml [21. 5. - 43 let]
Čecháček [21. 5. - 30 let]
Ignatius [21. 5. - 37 let]
Kafka [21. 5. - 59 let]
Ladys [21. 5. - 54 let]
nitro [21. 5. - 30 let]
Rodney [21. 5. - 27 let]
Satek [21. 5. - 28 let]
Slávek [21. 5. - 34 let]
ZdencekVHK [21. 5. - 52 let]
Svátky
doly [Monika]
jenys [Monika]
mamrisa [Monika]
moncad [Monika]
Mondasekh [Monika]
mončad [Monika]
Monďásek [Monika]
Moninka [Monika]
monis09 [Monika]
Monuše [Monika]
mony [Monika]
Móňa [Monika]
Moňule [Monika]

TOPlist
počítáno od 29.12.2006


naše ikonka
HFC Zlín - fanclub zlínského hokejového klubu
partnerské weby
Ševcovský deník - www.daan.estranky.cz
sport365.cz

zlínští hokejisté a server www.hfczlin.cz podporují

Podpořte dobrou věc

Máte to doma, je to pěkné, ale nevíte, co s tím? Staňte se Dobrodějem!
Dobročinný obchodZdeněk Venera | před 16 lety | ... Různé

Devět náročných týdnů suché přípravy je u konce. Tak jak bylo předem domluveno, hlavní trenér zlínských hokejistů ZDENĚK VENERA poskytl pro stránky zlínských fanoušků zhodnocení a ohlédnutí za touto, mnohdy neoblíbenou, ale nutnou částí sezóny. V pondělí 30.6 začala hráčům třítýdenní dovolená, po které se všichni sejdou 21.7 na ledě.

"Hlavní náplní letní přípravy je v první řadě nabrání fyzické kondice. Hráči si v tomto období vytvoří určitý základ, ze kterého potom v průběhu sezóny na ledě čerpají. Měli jsme společně s Rosťou Vlachem určité představy o objemu i intenzitě přípravy a dá se říct, že se nám naše představy podařilo celkem splnit. Jedinné, co nás trápilo, bylo, že někteří hráči z důvodu zranění ze závěru uplynulé sezóny nemohli absolvovat přípravu celou a program jsme někomu více, někomu méně museli upravovat. V jednu chvíli jsme napočítali dokonce 12 hráčů, kteří kvůli různým zdravotním problémům nemohli trénovat se zbytkem kádru.. Postupně se ale situace zlepšovala a věřím, že 21.7 se na ledě sejdeme už kompletní.

Kromě nabírání kondice bylo toto období důležité i z důvodu vzájemného poznávání. K mužstvu přišel po 5 letech působení v roli kouče Ernesta Bokroše a v závěru sezony Rostislava Vlacha nový trenér. Každý trenér je jiný, má svou filosofii, své představy, vyžaduje od hráčů jiné věci. Přestože s některými hokejisty ze současného kádru jsem měl možnost v minulosti pracovat, s většinou z nich si teprve na vzájemnou spolupráci zvykáme. Hráči postupně zjišťují, co ode mě můžou očekávat, já naopak od nich.

Letní přípravu jsme si rozdělili zhruba na dvě části soustředěním v Turecku. Mužstvo tam bylo již podruhé a ti, kteří tam byli, si soustředění pochvalovali. Hráči sami přišli s požadavkem absolvovat toto soustředění i letos. Já jsem jako trenér souhlasil, ale měl jsem podmínku, že pojedou všichni. Hráči si totiž určitou část nákladů museli hradit sami, což loni někteří neakceptovali. Byl jsem zvědavý, jestli podmínky k trénování budou v Turecku opravdu dobré, protože sám jsem tam nikdy předtím nebyl. Možnostmi jsem byl příjemně překvapený. Mohli jsme denně využívat travnaté fotbalové hřiště, tenisové kurty, posilovnu včetně spinningových kol, samozřejmě bazény u hotelu, moře, hřiště na plážový volejbal. Trénink mohl být opravdu pestrý a náročný. Kouzlo takového soustředění spočívá v tom, že hráči makají v dovolenkovém prostředí a nepřipadá jim to jako taková dřina. Byl jsem rád, že hráči s tímto návrhem přišli.

Nemá cenu, abych rozebíral jak s kým jsem byl v přípravě spokojený, případně bavit se o přístupu hráčů. Příprava slouží k tomu, aby mužstvo podávalo kvalitní výkony v sezóně, které samy dokonale vyhodnotí kvalitu naší přípravy.

Myslím, že by bylo vhodné se zmínit ještě o změnách v kádru. Kromě brankáře Jakuba Čecha a Martina Čecha odešel dlouholetý kapitán Mira Okál. Z osobního pohledu mě to trochu mrzí, protože Miru znám hodně dlouho, máme spolu kamarádský vztah a vždycky patřil k oporám a tahounům mužstva, s nimž prožíval úspěchy, ale i neúspěchy. Jeho rozhodnutí ale chápu a plně respektuji. Je čas vyžadovat po další generaci, aby postupně přebírala odpovědnost za výsledky celého mužstva. Po mladších hráčích budeme určitě vyžadovat víc. Na jednu stranu dostanou víc prostoru, na druhou to ale musejí vracet svými výkony na ledě. S tím přímo souvisí i pohled na doplňování a posilování současné soupisky . Do mužstva přišli 2 obránci – Míka a Kučný a jeden útočník - Kollár. Obranná hra v uplynulé sezóně trochu skřípala a zvýšení konkurence v obraných řadách o dva obránce určitě prospěje. Kollár si vedl velmi dobře v dresu Dukly Trenčín i slovenské reprezentace. Spoléháme na to, že pro útočné řady bude přínosem a oživením. Skutečnou kvalitu posil však ukáže až samotná extraliga. Vím, že fanoušci rádi slyší hodně zvučná jména a čím více by jich přišlo, tím by byla jejich spokojenost větší.. Je třeba si ale uvědomit, že finanční možnosti klubu jsou hodně omezené a těžko se dá předpokládat, že se ve Zlíně bude skládat mužstvo z největších superhvězd. Výhodou zlínského klubu je naopak obrovský potenciál v mládeži, která každý rok vyprodukuje několik šikovných hráčů. Můj názor je takový, že buď seženeme opravdu kvalitní posilu, nebo raději nikoho a dejme větší prostor našim talentovaným mladíkům.

V pondělí mužstvo zahájilo třítýdenní dovolenou, kterou si určitě po náročné přípravě zasloužilo. Hráči dostali pokyny, jak by se měli po dobu dovolené individuálně připravovat. Věřím, že si ji užijí a stejně jako oni se už i já těším na led."

Zdeněk Venera pro www.daan.estranky.cz, hfczlin.cz
Přečteno: 4993x (naposledy 21.5.2024, 02:28) | Komentářů: 2


Komentáře k článku (2)


sui: klemra(01.07.2008)
jo tohle je podle mě ta nej cesta

klemra: Venera(01.07.2008)
"Můj názor je takový, že buď seženeme opravdu kvalitní posilu, nebo raději nikoho a dejme větší prostor našim talentovaným mladíkům."
přesně tak, souhlas a jsem rád, že to kouč řekl


Vložte váš komentář k článku

   

Pro vložení komentáře musíte být přihlášen/a!
 
   

Copyright ©2006 - 2024, | www.hfczlin.cz | info@hfczlin.cz
(generov no syst mem Webgolem za 0.8475 vte in)


Nepřihlášen/a

Login: Heslo:  
Do dalšího zápasu zbývá:
[ZLN-PRO, 13.8.2024, 00:00]
Dnes slaví:

Luboš Horčička45 let
Nejctenejaí clánky

Celkem clánku: 690